Vztahy

SOS - Jsem nepříčetná! Rozvedu se!


 

Když už je tady to dnešní téma, ve kterém si můžeme postěžovat, čím nás kdo vytáčí, tak já si teda postěžuju.

Mě totiž šíleně vytáčí manžel. Snad úplně vším! Vím, že to asi Meryl dneska myslela jinak, ale já jsem z něj už úplně zoufalá a přemýšlím o rozvodu.

Takže nic humorného teď opravdu nečekejte.

Můj manžel čím je starší, tím je to s ním horší. Bude mu pomalu 50 let a jakoby ho najednou přestalo zajímat cokoli, co se týká nás dvou.

Děti nám vylétly z hnízda, vnoučata ještě nemáme, a tak jsme si zbyli sami dva. A je to děs.

Nikam nejde, sedí doma. Pije pivo, čumí na bednu. Krká, prdí – promiňte – ale jinak se to napsat nedá. Zajímá se jen o noviny, televizi a co bude k jídlu. Do práce, z práce a doma to samý pořád dokolečka.

Navrhnu, abychom někam šli – třeba do kina, na procházku. Bez zájmu. Prý mám jít sama, jemu se nechce. A otevře si pivo.

Najednou zjišťuju, že si ani nemáme co říct. Zařídila jsem se, chodím pravidelně plavat, s kamarádkou na kafčo nebo třeba do toho kina či divadla. Jemu to nevadí, mám podezření, že je tak dokonce spokojený, že se zabavím sama a nic po něm nechci.

 

Ale já tím trpím strašně. Jsme přece manželé, měli bychom si teď konečně užívat. A on se pohřbil zaživa. Doslova hnije.

 

Představa, že s ním žiju tímhle způsobem další roky, je pro mě děsná. Dřív se alespoň zajímal o spoustu věcí, občas jsme si někam vyšli. Ale poslední dobou je to čím dál horší. Nevím, třeba je to nějaká krize tý blížící se padesátky. Pravda je, že v sexu už zdaleka není žádný přeborník a milovali jsme se naposledy po novém roce. Půl roku pauza. Moje signály odmítá, na otázky neodpovídá. Třeba má nějaký problém, se kterým se stydí svěřit. Ale tím, že se takhle uzavře a izoluje, to přece nevyřeší.

Vůbec nevím, co mám dělat. Celej život jsem měla honičku kolem dětí a práce a teď, když si konečně můžu trochu vydechnout a užívat, mě takhle vytáčí vlastní manžel.

 

   
29.07.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [36] evita_ij [*]

  Radím najít si milence a chlapa do společnosti a nerozvádět se. To až v případě velikánské lásky.....

  Myslím,že když se párkrát zmíníte o hezkém chlapovi, který Vás zve do kina apod., tak se v něm musí něco zlomit!!! A hlavně mu nepodstrojovat!!!! nenosit mu jídlo a všechno pod nos. Zdá se mi,že to jedna z věci,co české hospodyňky hodně přehánějí!!!

  No a pokud nezabere už ani toto,že Vás třeba přijede přímo vyzvednout nějaký elegán a vezme Vás ven, tak to už pak nevím. Záleží jen na Vás.

  superkarma: 0 30.07.2005, 10:20:19
 2. avatar
  [33] breberka [*]

  Narovinu si s ním o tom promluv, když jste spolu už tolik let vydrželi, tak to teď přece nevzdáte, ne?

  superkarma: 0 29.07.2005, 21:12:16
 3. avatar
  [32] Delli2 [*]

  A zkusila jsi se s ním o tom promluvit?

  superkarma: 0 29.07.2005, 20:32:52
 4. avatar
  [29] iljanka [*]

  Petro, netrap se, chlapovi nic nevnutíš. Věnuj se svým zájmům, třeba tvůj muž si časem taky něco najde. Rozvodem tuhle situaci taky nevyřešíš, mužský jsou sice každý jiný ale všichni stejní, jeden krká a prdí a ten druhý prdí a krká a nebo něco jiného, to si , holka, nevybereš! A s tím sexem? nejen sexem živ je člověk a těch rad už tu bylo neúrekom.
  Blanďo, zdrhej. To je to nejhorší a, promiň, nejhloupější, když si ženská myslí, že toho svýho předělá k obrazu svému. Nepředělá!!!!!!! A jestli je ten první, za nějakou dobu začneš přemýšlet, jací jsou ti ostatní??, co když jsem něco prošvihla??, nebyl by někdo s kým bych si líp rozumněla??????? Mládí je o hledání, neboj, určitě je někdo, kdo bude chtít být s tebou.

  superkarma: 0 29.07.2005, 17:46:34
 5. avatar
  [28] femme [*]

  106: nechce chodit vůbec nikam a mně to teda připadá jako dost velkej problém nemoc budu řešit, až se dostaví!

  superkarma: 0 29.07.2005, 17:41:31
 6. avatar
  [27] Odemětobě [*]

  Vy dva jste už přechozený vztah.11 let je pořádný kus života,který promrhalas životem s někým,s kým si nevyhovujete.To jste spolu ze zvyku.Chce to vyjet ze starých kolejí,v klidu se rozejít a neboj se,že zůstaneš sama.A ženská musí cítit,že ten chlap bude otcem jejích dětí.Pokud si ho jako otce svých dětí nedokážeš představit,tak s ním nezůstávej.Taky si občas vzpomenu,jak jsem se mohla mít dobře s perspektivním asistentem na fakultě.Ale je to pryč a dělám všechno pro hezký rodinný život s chlapem,u kterého jsem věděla hned,že s ním chci děti.My ti tady můžeme předložit spoustu řešení,ale rozhodnutí je jen na tobě.

  superkarma: 0 29.07.2005, 17:06:26
 7. avatar
  [26] fialinka [*]

  Blaňďa: Být tebou nezahazuju mládí a hledám lepšího, dokud je čas. Po tak dlouhé době si už určitě nemůžeš představit jaké to je být bez něj a myslíš, že zůstaneš na ocet, ale to je blbost.

  superkarma: 0 29.07.2005, 16:39:41
 8. avatar
  [24] femme [*]

  106: fakt nechápu, co sem pleteš Dostála? mmch, měla jsem ho ráda, byl z té pakáže, co tam je, ten nejlepší charisma přece nemůžeš srovnávat s leností!! můj muž charisma má , jinak bych si ho taky asi nevzala, jen mě prudí ta jeho lenost nemusíš mi radit, jak v téhle situaci na sex, ten už dávno řeším přítelem , ale.......má cenu pak setrvávat v takovémhle manželství??

  superkarma: 0 29.07.2005, 15:31:55
 9. avatar
  [23] Dášule [*]

  Petro, myslím, že si přiděláváš problémy. Představ si, že by to bylo naopak. Ty bys chtěla sedět doma, číst si, dívat se na televizi a on by chtěl něco jiného. Já vím o čem mluvím. Na každé dovolené jsme se hádali, protože já jsem si chtěla jeden den užívat po svém - někam si zalézt, číst si, prostě dělat co mě baví. Manžel měl tendence organizovat pořád něco a dělat cirkus, že se mi do toho nechce, včeteně vět, jako že jsou to vyhozené peníze jezdit na dovolenou, abych si tam sedla a četla a podobně. Každá dovolená aspoň jeden prohádaný den s takovým tím ošklivým ocáskem. Potom jsem se rozhodla to řešit mimo dovolenou. Vysvětlili jsme si názory. Každý den se domlouváme, co budeme dělat a když se neshodneme, jdeme si každý po svém. Manžel si bere na dovolenou kolo, já tašku knížek. Myslím, že vaše problémy se zklidní, ale je k tomu zapotřebí si uvědomit, že jste dospělí lidé, kteří mají různé představy a nelze si je vnucovat. Jiné by to bylo, kdyby ti bránil chodit ke kamarádkám a nutil tě být s ním nebo chtěl, abys nikam nechodila, nejezdila na zájezdy. Taky jsem měla sny o staroušcích, kteří sedí na lavičce, drží se za ruce a usmívají se na sebe. Jenže já snila o tom, že máme v ruce každý knížku a vyprávíme si její obsah a by raděj chystalo dvě kola na nějaký výlet. Takže nachystá jedno kolo, já mu dám pusu a přeju šťastnou cestu a jdu si číst nebo hrát počítačové hry.

  superkarma: 0 29.07.2005, 15:24:08
 10. avatar
  [18] femme [*]

  Karol:

  superkarma: 0 29.07.2005, 15:12:37
 11. avatar
  [17] femme [*]

  106: že by mě pálilo dobré bydlo, když s tím mým už nic není?? tohle snad není o nějakém "pálení", nemyslíš???

  superkarma: 0 29.07.2005, 15:11:48
 12. avatar
  [15] Kadla [*]

  Blanďo, ber to tak, že jestliže už teď máte natolik rozdílné zájmy, časem to bude jen horší, lepší určitě ne. Teď se ještě kvůli tobě "obětuje" a nechá se na nějaký výlet vytáhnout, ale počítej s tím, že za nějakou dobu už se ti na to vykašle úplně. Prostě je jiný. Najdi si někoho, s kým budeš mít více společného. Moje manželství taky velice trpělo tím, že jsme byli jiní (a nevydrželo...).

  superkarma: 0 29.07.2005, 15:00:48
 13. avatar
  [13] *modrá [*]

  Nerozváděj se, to je problém na problém .. raděj si najdi milence a užívej života !

  superkarma: 0 29.07.2005, 14:58:13
 14. avatar
  [6] femme [*]

  Kvitko: v mnoha případech to ale takhle není

  superkarma: 0 29.07.2005, 14:29:10
 15. avatar
  [5] Meander [*]

  Prostě si najdi milence. Aktivního, voňavého, pohledného, šikovného. Je jich dost pro všechny, nemusíš se doma užírat kvůli línému

  superkarma: 0 29.07.2005, 14:26:33
 16. avatar
  [2] gerda [*]

  Ber to z té lepší stránky. Můžeš si dělat co chceš a v ničem tě neomezuje. Krásnější a mladší už nebude. On sám žádné koníčky nemá? Toto je typický syndrom prázdného hnízda. Anebo ponorková nemoc - jak se to vezme. Fůru let jsi byla zapřažená a nevšimla sis, jak vedle tebe žije vlastní manžel. On se stáhl do svého světa a začlo mu to tak vyhovovat, má klid. A ty ho z toho klidu rušíš. Buď příjemná, milá, veselá, do ničeho ho nenuť, ale běž si bez výčitek za svou zábavou. Křikem a nátlakem nezmůžeš nic. A rozvod?! Co bys měla po rozvodu jinak? Jenom, že bys ho neměla denně na očích. Nezměníš ani zaměstnání ani své koníčky. Jestli proti němu nemáš nic horšího, než co popisuješ , pak to neřeš rozvodem. Jestli se mu nechce sexovat a příliš o sebe nedbá, asi by mu nebyl proti mysli diskrétní přítel ženy, což? Nezabral by ani na tohle varování??

  superkarma: 0 29.07.2005, 14:22:59
 17. avatar
  [1] femme [*]

  mám doma něco podobného, snad s tím rozdílem, že místo piva pije ten můj kafe a naštěstí nekrká ani neprdí jinak ho taky nemůžu nikam dostat, v kině to prý moc řve, na výlet je buď vedro, a nebo prší a co se týká sexu, tak mám pocit, že je snad zakuklená ženská, o těch se přece říká, že je pořád bolí hlava a jsou unavené, když má přijít na věc

  superkarma: 0 29.07.2005, 14:20:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme