Vztahy

SOS: Jen čtyři procenta? Ani náhodou!


Slečna Patricie z Kroměříže má zřejmě smůlu na chlapy. Už počtvrté se bezhlavě zamilovala a z „vyvoleného“ se zase vyklubal gay.

Před šesti lety jsem dokončila oděvní průmyslovku v Prostějově. Nějaký čas jsem si hledala práci, ale v oboru jsem žádné vyhovující místo nenašla.

Tak jsem asi rok vymetala různé brigády, než mi došlo, že bych mohla mít větší šanci v Praze. Konec konců – když už nic jiného, umývat nádobí v hospodě nebo roznášet letáky do schránek bych v metropoli zvládla taky.

 

Moje rozhodnutí uspíšilo, když jsem potkala bývalé spolužáků ze školy, kteří se ještě s dalšími kamarády ze sousední prostějovské strojárny rozhodli, že pojedou pokoušet štěstí do Prahy. Na rozdíl ode mne to mysleli opravdu vážně, a už měli do stověžaté „matičky“ zpola nakročeno.

 

Docela se mi to hodilo. Alespoň nebudu v cizím prostředí sama a navíc si kamarádi na okraji Prahy pronajali domeček a zcela samozřejmě mi nabídli, že mohu bydlet s nimi. Paráda.

 

Doma sice mé nadšení tolik nesdíleli, ale byla jsem plnoletá a měla svou hlavu. Navíc se stalo ještě něco. Před odjezdem, když jsme se s partou budoucích spolubydlících párkrát sešli na skleničku, jsem najednou zjistila, že mi rozhodně není lhostejný jeden z kluků, kterého jsem dřív na škole vůbec neregistrovala. David... Měla jsem pocit, že ani já mu nejsem lhostejná.

..............................

 

Hlavní město mě úplně pohltilo. Zařizovala jsem si svou „cimřičku“, hledala práci, seznamovala se s prostředím. A hlavně – neustále jsem se potkávala s Davidem.

Během pár dnů jsme se velice sblížili. Courali jsme po Praze, chodili na koncerty, půjčovali si vzájemně knížky a cédéčka, společně jsme vařili, obíhali jsme firmy a hledali práci. Všichni už začali brát jako samozřejmost, že k sobě patříme.

 

A pak nějak přirozeně došlo i na polibky a vášnivá objetí. Připadalo mi proto úplně samozřejmé, že se David přestěhuje ze společného pokoje s kluky ke mně. Tak se skutečně stalo a já se doopravdy zamilovala.

David byl nesmírně pozorný, skoro jsme se od sebe nehnuli na krok a já si začala uvědomovat, že jsem si ještě nikdy s nikým tak úžasně nerozuměla. Spali jsme spolu v jedné posteli, jenže pořád něco vázlo. Usínali jsme si v náručí, líbali se, mazlili, ale dál to nikdy nedošlo.

 

Dlouho jsem to mlčky přecházela, ale pak jsem se jednou neovládla a při nějaké malicherné hádce to na něj „vybalila“. Skoro mi připadalo, že mu spadl kámen ze srdce. „Promiň, vím, že to bude znít hloupě, ale doteď jsem ještě nikdy nic s žádnou holkou neměl,“ řekl mi na rovinu. „Dej mi trochu času, určitě to příjde.“

 

Ale zase se nic nedělo. Možná jsem za to mohla i já sama, zřejmě ze mně vyzařovala touha po milování tak silně, že se mě začal bát. Se spaním otálel, chodil si lehnout, až když už jsem bezpečně spala, někdy dokonce usnul v křesle u televize.

Začala jsem být podrážděná. Ke všemu jsem si zrovna konečně našla místo prodavačky v jednom krámku s oblečením, a protože jsem chtěla na šéfa udělat dojem, dělala jsem přes čas a chodila domů dost unavená. Začala jsem mít k našemu vztahu hlasité připomínky a už i před kamarády jsem se neovládala a bez obalu trousila ironické poznámky o našem milostném životě.

 

Jednou si mě po podobném „extempore“ vzal stranou náš společný kamarád Dan. Asi jsem to přehnala. Tvářil se dost pohoršeně a chtěl vědět, co svými řečmi sleduju. Tak jsem si postěžovala, co mě trápí, a nestačila se divit.

Ilustrační fotoNevěřícně se zeptal, jestli jsem „opravdu tak blbá“. Pořád jsem nic nechápala. Nechápala jsem ani, když se mě ptal, jestli doopravdy nevím, že je David gay. Tvářila jsem se asi dost přihlouple, pak jsem se pobaveně – a nejspíš dost hystericky – smála, a teprve po chvíli mi začalo docházet, že to myslí naprosto vážně.

 

Dan mi nevěřil, že jsem nic netušila. I všichni ostatní si mysleli, že jsme prostě skvělí kamarádi, kteří si moc dobře rozumí, a proto nám to tak „klape“.

 

Tu noc jsem vůbec nešla domů. Přespala jsem v obchodě a děsila se, co bude, až se vrátím. Hlavou se mi honily myšlenky, jak moc Davida miluju, že nemůžu bez něj žít, on jistě beze mne taky ne, a jak ho „předělám“ a budeme žít spolu šťastně až do smrti...

 

Já naivka. Když jsem se večer v povznesené náladě (bez pár panáků jsem neměla odvahu) vrátila domů, čekal na mě v pokoji David. „Promiň, měl jsem ti to říct jasně, ale myslel jsem, že to dřív či později pochopíš. Škoda, mohli jsme být přátelé. Moc se omlouvám... a bla, bla, bla.“

Pak odešel přes chodbu do pokoje ke kamarádům a já zůstala sama. Definitivně sama. Všichni se mi pak vyhýbali, sotva mě kdo pozdravil. A já se styděla. Při první příležitosti jsem se odstěhovala a Davida jsem od té doby už neviděla. Vím jen, že je dodnes sám.

..............................

 

V butiku se mi líbilo. Nebylo to sice zaměstnání přesně podle mých představ – vždycky jsem chtěla sama navrhovat a šít šaty – ale vzhledem k mému věku nebyl všem dnům konec. Po neslavném odchodu z naší malé „prostějovské komunity“ jsem se vrhla do práce. Srdíčko mě sice ještě dost dlouho pobolívalo, ale sejde s očí...

 

Ilustrační fotoZato svého mladého, pohledného a překvapivě svobodného šéfa Edu jsem potkávala denně. Dík školním zkušenostem a mé snaživosti jsem se brzy stala jeho pravou rukou. Z obyčejné prodavačky mě povýšil na velmi dobře placenou asistentku. Dal mi možnost realizovat mé nápady, a já uvěřila, že se mi konečně začíná dařit.

 

Brzy se stalo pravidlem, že mě bral pan šéf po práci na večeři, začali jsme si tykat, párkrát jsme zašli do kina, a když mi navrhl, abych k němu přijela o víkendu na chatu slavit narozeniny, bez váhání jsem souhlasila. Bůh ví, co jsem si od toho slibovala...

 

I když mi Eda nabídl, že mě na chatu odveze už v pátek po práci, odmítla jsem. Chtěla jsem se totiž ještě předtím nechat trochu vylepšit na kosmetice a u kadeřníka. „Nevadí, sveze tě Petr – můj synovec,“ trochu mě zklamal informací, že slavit nebudeme sami.

 

Synovec Petr byl fešák a v autě neseděl sám. Když mě vyzvedával na zastávce, doplnil posádku ještě čtvrtý pasažér. Už cestou mi ale bylo jasné, že u těchhle kluků bych neměla šanci, ani kdybych si „fasádu“ nechala udělat desetkrát za sebou. Samozřejmě, že jsem si vzpomněla na Davida...

 

Chata velikosti jihoamerické haciendy se hemžila hosty. Několik lidí jsem znala z práce – Edovy obchodní partnery a pár stálých zákaznic – ale převládali „vystajlovaní“ hošánci a já začala mít zlé tušení. Eda mě hned zaměstnal organizačními záležitostmi a já si uvědomila, že tu jsem možná jen právě proto.

 

Že je oslavenec gay, vyšlo najevo ještě během večera, kdy se opil a svou náklonnost k stejnému pohlaví přestal už zcela zastírat. K ránu odvrávoral na pokoj spolu se „synovcem“ Petrem.

 

Povedlo se mi skrýt zklamání a ustála jsem i následující nedělní merendu. Doma jsem si pak sice pobrečela, ale připadala jsem si mnohem „zocelenější“, než když jsem se zklamala v Davidovi. S Edou jsme dodnes zůstali dobří parťáci.

..............................

 

Do Marka jsem se naštěstí stihla zamilovat jen trochu. Byl Slovák, a než přišel do Čech, vyučil se v oděvních závodech v Prešově. Nastoupil k nám do butiku, když mu bylo dvacet, ale vypadal na sedmnáct. Trochu mi připomínal mého mladšího brášku. Nejspíš ve mně vzbuzoval mateřské city.

 

Ilustrační fotoHned jak jsem ho viděla poprvé, mě napadlo, že je gay. Ale on to kategoricky popíral. Má prý jen rád hezké věci, miluje umění, módně se obléká, používá dobrou kosmetiku, a tak se možná může zdát, že je trochu zženštilý.

Ale když jsme se pak hodně sblížili a já zadoufala, že by mezi námi mohlo být i něco víc, konečně svou orientaci přiznal. Tajil to na veřejnosti kvůli rodičům, a i proto odešel do Čech. Doma se totiž dozvěděli, že je homosexuál, a Markův otec zjištění neustál.

 

Nemohla jsem to pochopit. Copak jsou všichni muži homosexuálové? Nebo je nějak přitahuju zrovna já? Proč, proboha?

 

Marek už u nás nedělá. Mimochodem – prožil krátký románek s panem šéfem, který ho do podniku přijal už s tímto záměrem. Marek se do Edy zamiloval, ale ten má stále partnerský poměr s Petrem. Zhrzený blonďatý Slováček začal dělat scény, a tak ho pan šéf od nás raději vyexpedoval.

..............................

 

Říká se do třetice a dost. Ale asi jsem nepoučitelná nebo mě osud nepřestává pronásledovat. V září jsem byla na dovolené v Egyptě. Letěly jsem z Ostravy s mou nejlepší kamarádkou Luckou a s mojí starší ségrou Andreou. A samozřejmě s dvacetičlennou výpravou.

 

Egypt je sice úchvatný, ale měly jsme problémy s tamními muži. Já i sestra jsme blondýnky, Lucka je přirozená zrzka s modrýma očima a záplavou pih. Musely jsme chodit všude spolu a stejně nás pořád někdo obtěžoval.

 

Ilustrační fotoPak jsme se ale na pláži seznámily s Vladimírem. Bydlel ve stejném hotelu a znal nás z jídelny. A byl ho pořádný kus. Byla s ním legrace, a tak jsme se od té doby pohybovali všichni spolu. Všem třem se nám moc líbil, a – světe div se – on nejvíc pozornosti věnoval právě mně. Zjistila jsem, že často pracovně jezdí do Prahy, a tak jsme se na konci pobytu domluvili, že se příště sejdeme.

 

Moc jsem nedoufala, ale skutečně se po dvou týdnech ozval. Sešli jsme se a prožili úchvatné rande. Na konci ho korunovala privátní návštěva a noc u mě, se vším všudy. Vláďa kupodivu nespěchal a svůj pobyt v Praze protáhl do konce týdne.

Od té doby jsme se sešli už několikrát a náš vztah začal nabývat na intenzitě. Konečně jsem byla šťastná. Ocitla jsem se v ráji.

 

O to větší byl pro mě šok, když mi na sebe prozradil, že v Ostravě bydlí s přítelem. Ale prý spolu už dlouho nežijí a právě se rozcházejí. Vladimír je bisexuál a ženy má dokonce raději. A já jsem prý ta pravá...

 

Je to normální a nenormální jsem já? Fakt nevím, jaké mám zaujmout stanovisko. Mám s ním zůstat? Když si představím, že mi klidně může zahnout se ženskou i s chlapem...

   
09.01.2009 - Láska a vztahy - autor: Marie Šrámková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [34] Petunie [*]

  Lotka: "sejde s očí" je správně. Trošku archaické, ale opravdu "s povrchu pryč"

  superkarma: 0 11.01.2009, 22:14:06
 2. avatar
  [33] Ťapina [*]

  Nyotaimori: Tak ty, o kterých to vím, jsem poznala, i když jsem to ještě nevěděla. No a o některých to možná nevím dodnes

  superkarma: 0 11.01.2009, 17:15:20

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [31] Lotka [*]

  Nyotaimori: ty 4% Já většinou teda poznala, když k nim patří

  superkarma: 0 11.01.2009, 16:31:18
 2. avatar
  [29] Lotka [*]

  No chyba bude v ní, dovedu si představit, jaké typy chlapů ji přitahují

  superkarma: 0 11.01.2009, 09:28:57
 3. avatar
  [28] Lotka [*]

  ale sejde s očí... prosím si o z

  superkarma: 0 11.01.2009, 09:25:56
 4. avatar
  [27] Eva_CZ [*]

  PetrK: zase teplous.

  superkarma: 0 11.01.2009, 01:18:00
 5. avatar
  [26] Ajisa [*]

  v práci jsem znala 4 kluky co to měly trochu "jinak" hozený a byly (tedy myslím, že stále jsou) ty nejlepší kluci a "kámošky" co znám. jak bylo psáno níž super na pokec, na blbnutí, na srandičky, tajemnství a pod.
  k článku? prostě bych si všechny ty hochy nechala místo kámošek, jsou daleko míň mství než ženský

  superkarma: 0 10.01.2009, 12:16:54
 6. avatar
  [25] Ajisa [*]

  v práci jsem znala 4 kluky co to měly trochu "jinak" hozený a byly (tedy myslím, že stále jsou) ty nejlepší kluci a "kámošky" co znám. jak bylo psáno níž super na pokec, na blbnutí, na srandičky, tajemnství a pod.
  k článku? prostě bych si všechny ty hochy nechala místo kámošek, jsou daleko míň mství než ženský

  superkarma: 0 10.01.2009, 11:16:48
 7. avatar
  [24] PetrK [*]

  Ahoj holky Upřímně řečeno se mi zdá tento článek trochu přitažený za vlasy a přehnaný, ale vím jedno - se slečnou bych se kamarádit nechtěl a myslím si, že může být ráda, že o ni vůbec někdo stojí Mimochodem, 4% to asi opravdu nebudou, jen se koukněte, co nás na iboys je. Zdravím, dámy

  superkarma: 0 10.01.2009, 08:15:18
 8. avatar
  [23] maat [*]

  ne vždycky se orientace pozná.Já to třeba o kamarádovy nezjistila, dokud mi to neřekl.Nějaké narážky byly, ale já je chápala spíš tak, že je nevyhraněný, nebo experimentoval.kamarádka s ním jezdí na dovolené, před rodiči supluje přítele (oba jsou zapřisáhlí singles).pak jsme získali kamarádku, která se netají tím, že je bi.
  Vlastně jsem si dlouho takového kamaráda přála..

  superkarma: 0 10.01.2009, 01:14:34
 9. avatar
  [22] Eva_CZ [*]

  Dimsy:

  superkarma: 0 10.01.2009, 00:21:40
 10. avatar
  [21] Dudlajlama [*]

  Solei: taky me to prastilo do oci, tuhle slecnu bych nechtela mit za kamaradku

  superkarma: 0 09.01.2009, 17:58:03
 11. [20] Lisa11 [*]

  Ruce od něj pryč. Vím, o čem mluvím. Můj bývalý manžel byl taky bisexuál. Vzali jsme se, měli dítě a on po 15 letech odešel, že chce přece jen radši chlapa. Už dlouho předtím nám to neklapalo. Skoro nebyl doma a radši se zdržoval po hospodách s mladšíma klukama.

  superkarma: 0 09.01.2009, 15:33:10
 12. avatar
  [19] Kassy [*]

  Jasně, rychle se s ním rozejdi, nestačilo by ti žárlit na polovinu lidstva, musela bys na celé...
  Nějak nechápu, co řešíš. Pokud tě miluje bude s tebou, i když je bi. Jestli tě nemiluje, nebude s tebou, ani kdyby byl heterák.

  superkarma: 0 09.01.2009, 12:39:38
 13. avatar
  [18] femme [*]

  Eliana: Kremzina: moje slova

  superkarma: 0 09.01.2009, 11:44:58
 14. avatar
  [17] Eliana [*]

  sanvean:jo IT crowd miluju, tenhle díl je dobrej, hlavně hláška I used to be "a man" .....

  superkarma: 0 09.01.2009, 11:30:38
 15. avatar
  [16] sanvean [*]

  Třeba Patricie vypadá trochu jako chlap, viz It Crowd http://www.youtube.com/watch?v=KGzeC9IaGLc&feature=related

  superkarma: 0 09.01.2009, 10:56:59
 16. avatar
  [15] Kremzina [*]

  femme: Jen potvrzuješ, co už tolikrát padlo, že gayové jsou pro ženský nejlepší kamarádi

  superkarma: 0 09.01.2009, 10:56:14
 17. avatar
  [14] Eliana [*]

  femme:no jo, jsou to kolikrát pěkní chlapi a mají k ženské duši asi rozhodně blíže...

  superkarma: 0 09.01.2009, 10:55:54
 18. avatar
  [13] femme [*]

  Eliana: dík ale stejně mě ještě teď kolikrát zamrzí, že je gay

  superkarma: 0 09.01.2009, 10:34:33
 19. avatar
  [12] Eliana [*]

  femme: to je skoro zajímavější a realističtější příběh než článek nahoře

  superkarma: 0 09.01.2009, 10:26:44
 20. avatar
  [11] femme [*]

  taky se mi to jednou stalo on byl úžasný, nádherný chlap byli jsme neustále spolu, jezdívali jsme na výlety po pomátkách, chodili do kina, do restaurací, drželi se za ruce, ale časem mi začalo být divné, že mě nejraději líbá na tvář, nebo jen na čelo a že se nepokusí o nic jiného tak jsem jednou sebrala odvahu a vyjevila jsem mu svoje pocity. Tenkrát jsme seděli v té hospůdce až do zavíračky a povídali si, on mi řekl, že mě miluje, ale zároveň už nějakou dobu tuší, že je gay zůstali jsme přáteli, já jsem se vdala, když jsem čekala své první dítě, tak se na ně těšil jako kdyby byl jeho otec pak mi s mimčem pomáhal jak mohl, do dneška je to můj nejmilejší kamarád, který je mi dodnes vždycky po ruce díky, Franto

  superkarma: 0 09.01.2009, 10:14:35
 21. [10] mindulinka [*]

  Taky mě připadá, že většina módních návrhářů /mužů/ jsou gayové. Holt by měla holka zabruslit do jiné sféry.

  superkarma: 0 09.01.2009, 09:44:11
 22. avatar
  [9] Eirin [*]

  Já pravověrného gaye neznám žádného, pouze jednoho bi.

  superkarma: 0 09.01.2009, 09:36:49
 23. avatar
  [8] Eliana [*]

  ALe jo, stát se to může. V minulém zaměstnání jsme měli jednoho fešáka, ale nikdy neměl o holky tak nějak zájem, přesto k nim byl milý. A po 3 letech v jiném zaměstnání jsem narazila na jeho přítele, se kterým žijí už pár let. Náhoda.Alespoň jsem odradila známou, co si na něj trošku jako myslívala :-).....

  superkarma: 0 09.01.2009, 09:22:46
 24. avatar
  [7] tyrkys [*]

  Anai: "Začala jsem mít k našemu vztahu hlasité připomínku a už i před kamarády jsem se neovládala a bez obalu trousila ironické poznámky o našem milostném životě."

  superkarma: 0 09.01.2009, 09:04:24
 25. avatar
  [6] Dimsy [*]

  Možná byste měla začít pracovat třeba u zedníků.Tam jich snad tolik nebude.

  superkarma: 0 09.01.2009, 08:53:58
 26. avatar
  [5] Solei [*]

  Zázvorka: taky znám oba póly a tuším co její kamarády odradilo.

  superkarma: 0 09.01.2009, 08:45:29
 27. [4] Anai [*]

  Solei: nějak jsem asi po ránu nechápavá, nevím, na koho v článku narážíš??? Jinak je to dost kuriozní, ale stát se to může. Moje sestra, zatížená na chlapy, kteří o sebe dbají a dobře vypadají, narazila dvakrát (ten první se tím netajil a nic jí nesliboval, jen byla zamilovaná, druhý je moje generace - spolužák - tam se to pořád moc nepřiznává a byl asi bi, spal s ní...). Já bych radila zkusit to s Vladimírem. Jsou přece případy, kdy se gay snaží žít se ženou a pak se rozvede a jde "za hlasem svého srdce", proč by to nemohl mít Vladimír opačně?

  superkarma: 0 09.01.2009, 08:44:44
 28. avatar
  [3] Zázvorka [*]

  Solei: bohužel, každý jsme jiný. Někdo mlčí a druhý na sebe a své blízké řekne vše. Oba póly znám.

  A k článku - nemám co dodat

  superkarma: 0 09.01.2009, 08:31:16
 29. avatar
  [2] Solei [*]

  Jak může být někdo tak blbý a shazovat sám sebe před ostatními tím, že bude mít kousavé poznámky na adresu svého milostného života. Co je komu do toho? I kdyby ho měl malýho zelenýho a stál mu jen když si ho omotá krajkou, nebudu tuto skutečnost ventilovat veřejně.

  superkarma: 0 09.01.2009, 08:09:58
 30. avatar
  [1] Berčík [*]

  tak to zni skoro neuveritelne... Bohuzel mam podobnou zkusenost, s prvni laskou.. Upozornovali me, ze je zzenstilej, prilis dba na svuj zevnejsek, ale mne bylo 14, jemu 21, byla jsem rada, ze nema pritelkyni a byla jsem presvedcena, ze je to laska na cely zivot. Kdyz konecne jsme spolu zacali vazne chodit a bylo mi 16 a jemu 23, bylo mi divny, ze se porad "nic" nedeje, nemel o sex zajem. Naopak ale travil vetsinu casu s nejlepsim kamaradem, na ktereho jsem dost zarlila. No a obcas si pamatuju, ze padla zminka, ze ma ten "kamarad" peknej zadek, ze spolu byli v saune atd. No nicmene i z jinych duvodu jsme se nakonec rozesli, no a dnes je mu 37 a pritelkyni porad nema. Pry sem tam nejakou mel, ale neustale jezdi domu a travi cas s tim samym "nejlepsim kamaradem". Protoze jsme uz "velky" a zname se 16 let, zkusila jsem se v lete narovinu zeptat. ALE - poprel to. I kdyz podle me je to jasne

  superkarma: 0 09.01.2009, 07:57:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme