I já se rozhodla svěřit se s problémem, který mě trápí a nevím si rady. Budu moc ráda, pokud poradíte a napíšete svůj názor.
Máme jedinou dcerku, které je 8 let. Poslední půl rok se chová dost zvláštně a já nevím, jak reagovat.

Kdykoliv se stane, že by mě manžel pohladil, dal pusu nebo jen tak objal, ona přilítne jako "velká voda", vklíní se mezi nás a chce, abychom ji také objímali či dali pusu. Stále nás sleduje, a to i když si myslíme, že zrovna napnutě sleduje televizi. Večer žadoní, že bude spát u nás (nejlépe  uprostřed).
Do této chvíle se to zdálo jako nevinné žárlení, nad kterým mávnu rukou, nebo ji rázně usměrním. Ale včera jsme se s manželem objali a ona přilítla, měla v očích slzy a hysteriky na nás ječela, byla jako v tranzu. Nevím, jak se chovat. Manžel to bere jako její sobeckost, ale včera mně jí bylo moc líto.
Podotýkám, že dcera po citové stránce jistě nestrádá. Věnuji se jí, a proto nechápu její chování.
Co dělat? Proč se tak chová?
 
Moc děkuji a prosím redakci o anonymní uveřejnění.
 
 
Milá čtenářko, zkusila sis s dcerkou promluvit? Vysvětlit jí, že to, že se s tatínkem objímáte, je naprosto normální a přirozené, a že by to měla respektovat? V osmi letech už by to měla pochopit. Píšeš, že citově nestrádá, takže to asi není projev nějakého získávání pozornosti za každou cenu. Držím palce, aby se to urovnalo. V každém případě bych ale nedovolila, aby mi dítě tímto způsobem zasahovalo do mého intimního života s manželem. Ale třeba je to jen nějaké přechodné období a brzy to samo odezní. Přeji Ti hodně štěstí a trpělivosti.
Reklama