Bulvár

SOS - je Amway sekta?

Milé čtenářky,

obracím se na Vás s prosbou o radu, či podělení se o Vaše zkušenosti s multi level marketingem (MLM).

S manželem si poslední dobou lámeme hlavu (a nejen my - i zbytek rodiny) nad tím, co dělat, když MLM propadne někdo z rodiny. Totiž: moje švagrová H. se před rokem vdala, vzala si svého prvního chlapce, se kterým chodila 12 let.

Švagr se před třemi roky zaregistroval do MLM - nabízí produkty Amway. K registraci přesvědčil i svou tehdy budoucí ženu H. Tehdy jsme ji sice přesvědčovali, že MLM není seriózní způsob získávání peněz, ale H. podlehla tlaku manžela. Ačkoliv vysokoškolačka, uvěřila tomuto systému, zaplatila vstupní poplatek 3500 Kč. Tři roky se nic moc nedělo, občas H. s manželem šli na  jakýsi seminář, občas jsme v rodině dostali od Amwaye dárky, ale jinak byl klid. V listopadu se jim narodil první syn. Švagrová  asi 3 týdny po porodu přišla rozzářená, že se v Amway změnil provizní systém a že začali s manželem úžasně vydělávat - a to jen díky novému proviznímu systému...

Přišli k nám na návštěvu a místo příjemného povídání jsme absolvovali nábor do MLM. Odmítli jsme. Stejně pak postupovali u dalších členů rodiny. V šoku jsme ale byli ze způsobu, jakým nám bylo členství prezentováno. Když to přeženu, tak nám bylo řečeno, že si nechtějí vzít na svědomí, že nám neřekli o tak výborném způsobu vydělávání peněz, protože až oni budou jezdit v mercedesu, abychom jim nezáviděli. Sice jsme si vyslechli několik dalších logických" argumentů, proč do MLM vstoupit, ale největší blok jsme získali právě z manipulace, jakou jsme  cítili z prezentace. Ta byla postavena na závisti, na tom, že peníze nám přinesou štěstí, atd...

Oba máme s manželem stejný postoj k podobným aktivitám. Takže jsme odmítli. Nicméně od té doby H. objíždí s několikatýdenním synem známé a prezentuje MLM, kde se dá. Nenechá si vysvětlit, že pokud nezmění svoje chování, ztratí známé, kteří jí za chvíli přestanou brát telefony, aby nebyli opět kontaktováni kvůli MLM. Rodina se jí vzdaluje, protože jediné téma, které ji zajímá, je MLM, a rodina jí nedává to správné pochopení a podporu pro tuto činnost. Možná jí to ani nevadí, protože se obávám, že za svou rodinu začíná díky svému manželovi považovat další prodejce Amwaye. Ti jí totiž rozumí, plácají ji po zádech a chválí ji za náborové aktivity".

Co však celou rodinu znepokojuje je, že díky tomu nemá miminko žádný režim, někdy je s ním venku nebo na zchůzce ještě po deváté večer, péči omezila na přebalení a kojení, jinak je malý celý den v kočárku a objíždí semináře a schůzky... Z toho, co od ní víme, nám však začíná připadat, že se ty semináře blíží setkání členů nějaké sekty. Prý tam zpívají písně, tleskají diamantovému prodejci z Ameriky apod... Jednou se zmínila, že byli na semináři, kde jim někdo vysvětloval, jak mají být dobří manželé a snad mají nad sebou i starší manžele, kteří jim dělají supervizi". Doma jim visí nástěnka, kde mají vyjmenovány priority, co by chtěli od života a co pro to musejí udělat.

Prosím, máte někdo zkušenosti s MLM? Myslíme si správně, že jde svým způsobem o sektu? Peníze jim opravdu z celého srdce přijeme, ale máme divný pocit z její velké proměny a z toho, jak propadla aktivitě, která ji připravuje o známé a kamarády a o důležité okamžiky s miminkem. Možná to vidíme zbytečně černě....?

čtenářka A.


Děkuji za příspěvek a dříve, než nechám prostor ostatním čtenářkám, přispěju i já svojí troškou do mlýna...

Studiem sekt, nebo přesněji řečeno skupin se znaky sekt, se zabývám již řadu let, a to především z psychologického hlediska, i když mi nejsou neznámy ani aktivity kolegů religionistů a teologů :).

Nebudu zabíhat do terminologických nuancí (to plánuji v článku o sektách :)) a pro jednoduchost zůstanu u pojmu sekta ve smyslu skupiny, užívající technik psychické manipulace. Takovou sektou může být i ekonomická, politická i jiná organizace, ne jen organizace náboženská. A Amway bezpochyby takovou sektou je.

Účastnila jsem se (než mě odchytili a vyhodili :)) několika meetingů Amway, a jejich techniky jsou výborně propracované, profesionální a zcela nesporně manipulativní. Nesou většinu znaků sektářského jednání.

To vůbec nic neříká o tom, co je obsahem jejich učení" - prostředky, které prodávají, se od ostatních na trhu nijak zvlášť neliší - některé jsou horší, jiné lepší, některé i celkem cenově výhodné, někomu vyhovují... A vydělat peníze takto rozhodně lze - přinejhorším alespoň neprodělat - pořád je tady něco konkrétního, narozdíl od podobných organizací pracujícíh čistě na úrovni služeb"...

Takže osobně bych doporučila postupovat podobně, jako u sekt náboženských - vyhledat pomoc odborníka...

Jen namátkou jeden zajímavý odkaz.

Co si o této problematice myslíte Vy, ženy-in?

redakce@zena-in.cz

   
19.12.2006 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [89] antisquatch [*]

  Omlouvám se za špatný formát odkazů v mém předchozím komentáři. Pro ty z Vás, koho tato problematika zajímá, doporučuji tyto stránky:

  http://www.amway-fakta.cz/neni-amway-nejaka-sekta/

  http://www.amway-fakta.cz/skutecne-tvrdi-odbornici-ze-amway-je-sekta/

  superkarma: 0 11.07.2014, 08:32:39
 2. [88] antisquatch [*]

  Koho zajímá toto téma, doporučuji přečíst tyto články:

  http://www.amway-fakta.cz/neni-amway-nejaka-sekta/

  http://www.amway-fakta.cz/skutecne-tvrdi-odbornici-ze-amway-je-sekta/

  Ve stručnosti: je nutné odlišovat chování jednotlivce, který se pro něco nadchnul, od chování sekt. Problém je v tom, že je těžké definovat, jaké konkrétní znaky jsou charakteristické pro sekty.* Všimněte si, že ani zde nikdo nedefinoval, proč vlastně by Amway měla být sektou. Protože se názor Vaší příbuzné neslučuje s Vaším?

  Behaviorální vědec Dr. Shad Helmstetter tvrdí o Amway pravý opak:

  "Protože se zabývám lidským jednáním, studoval jsem sekty po mnoho let. Amway byznys je pravým opakem sektářské psychologie. Starý mýtus, že Amway je sekta, je podporován jen lidmi, kteří jsou buď dezinformovaní, nebo neinformovaní. Rád bych prověřil jejich výzkum."

  * Např. v knize "Sekty a nová náboženství" autoři Douglas E. Cowan a David G. Bromley upozorňují, že badatelé na poli nových náboženských hnutí již dlouho namítají, že mnoho těchto charakteristik skupin, které bývají označovány slovem „sekta“, jsou u konvenčních organizací přijímány jako legitimní nebo nezbytné a mezi těmito organizacemi jmenují i multi-level marketingové organizace.

  superkarma: 0 11.07.2014, 08:29:02
 3. [87] squatch [*]

  Tak Amway nejen, že je sekta, ale hlavně je to naprostý ekonomický nesmysl. Informace z tohoto odkazu Vám žádný verbíř z Amwaye neřekne:

  http://amwey-business.cz/amway-neprijemna-fakta-z-velke-britanie/

  superkarma: 0 29.06.2014, 20:05:31
 4. avatar
  [86] saruz [*]

  na mě ty jejich praktiky neplatí Sml16, mě by pro spolupráci neukecali

  superkarma: 0 19.12.2012, 23:46:09
 5. [85] Evuš [*]

  Ja jsem vytrénovaná, ale slabší povahy se nechají umluvit a buď něco zakoupí, nebo se upíší k nějaké aktivitě.

  superkarma: 0 19.12.2012, 22:27:45
 6. avatar
  [84] arminka [*]

  ... ženu je svinským krokem a do bytu bych nikoho nevpustila Sml80

  superkarma: 0 19.12.2012, 22:20:35
 7. [83] jithule [*]

  také mě přemlouvali

  superkarma: 0 19.12.2012, 20:02:01
 8. avatar
  [82] ekleinovka [*]

  Nesnáším nátlak na nákup některých výrobků....a nenechala bych se ukecat

  superkarma: 0 19.12.2012, 19:08:25
 9. [81] anina4 [*]

  mě také lákali pro práci pro Amway,chtěli poplatek vstupní myslím kolem 5 tisíc, já je v tu dobu neměla, byla jsem na pracáku a brala bídnou podporu,tak jsem odmítla a už mi jen několikrát zavolali zda si nechci aspon nakupovat výrobky ajá je odmítala a časem nezvedala telefony a byl po čase klid

  superkarma: 0 19.12.2012, 18:43:26
 10. avatar
  [80] daska59 [*]

  Asi před měsícem mě jedna známá verbovala do jiné skupiny - tam jsou taky takové "buńky" které čím jsou větší, tím víc na vás vydělávají, je to o tom že se nakupuje jen uvnitř skupiny  (určití prodejci), pojištění u určité pojišťovny atd. Z provizí si pak budeme žít jako prase v žitě. Ještě teď se jí nemohu zbavit, asi bych měla navštívit kurs asertivity Sml15

  superkarma: 0 19.12.2012, 17:36:35
 11. avatar
  [79] rusalka2008 [*]

  Taky mě před půlrokem uháněli, ale já nechtěla a manžel jim řekl, že mu to přijde ve finále jako pyramida, ať s tím už k nám nechodí...

  superkarma: 0 19.12.2012, 14:13:35
 12. avatar
  [78] Žofie [*]

  Za ty prachy.....Sml15

  superkarma: 0 19.12.2012, 14:11:02
 13. [77] free [*]

  Též jsem byla uháněná.  Protože vím, jak je to nepříjemné a sama to ráda nemám, svým známým jsem jenom řekla, že jsem zástupkyní LR cosmetics, kdyby něco chtěli.  Sama pro syna kupuju potravní doplňky Aloe Veru a Colostrum.  Myslím, že ho dostaly z nejhořšího.  Je to ale drahé a já nikomu nic nevnucuju.

  superkarma: 0 19.12.2012, 12:17:46
 14. [76] doginka [*]

  Na počátku 90.tých let jsme doma měli jejich dva výrobky.Dobré,ale drahé. Vůbec jsem netušila,že ještě existují

  superkarma: 0 19.12.2012, 10:35:32
 15. [75] Vlaďka Husárová [*]

  Hanula — #74 Známý Amway dělá. Byla jsem na jednom jejich sezení a děs běs. Ta gesta, použitá slova, postoje - musí se nechat, že přednášející jsou dost proškolení a vědí, jak se lidem zažrat pod kůži, jak je zblbnout. Bohužel k jeho smůle mám vypěstovanou imunitu vůči těmto "náborářům" a studovanou VŠ obor fin. management Sml30.

  O výrobcích je to sporné. Třeba opalovací krém podle Dtestu by se na opalování neměl používat. Sice hezky voní, ale nechrání. Špatnou zkušenost mám s odličovačem. Pálily mě dost oči. Bezkonkurenční byl jejich prášek na praní a tekutá drátěnka, ale ty ceny. Takže u nás tohle opravdu Sml38.

  superkarma: 0 19.12.2012, 10:06:19
 16. avatar
  [74] Hanula [*]

  Sml16Amwey je asi kvalitní, ale dost drahá...

  1. na komentář reaguje Vlaďka Husárová — #75
  superkarma: 0 19.12.2012, 09:17:45
 17. [73] jerenika [*]

  Tam mě taky kdosi lákal, nechci.. Sml23

  lidicka — #70 přesně tak Sml54

  superkarma: 0 19.12.2012, 08:27:11
 18. avatar
  [72] Kytinkak [*]

  MLM není nic pro mě, co by mě zaujalo Sml80Sml68

  superkarma: 0 19.12.2012, 07:06:47
 19. avatar
  [71] lenig [*]

  já jsem AMWAY dělala někdy hned po revoluci jako první vlaštovku MLM...výrobky byly kvalitní, ale drahé. Po dvou letech jsem toho nechala...takže nemohu posoudit, jaká je to společnostSml80Sml80Sml80

  Na druhé straně všechny multilevelové společnosti jsou pro mne již dávno TABU, protože si vydělají jen ti první, kdo je zakládají Sml68

  superkarma: 0 19.12.2012, 06:48:06
 20. [70] lidicka [*]

  Do MLM bych v životě nevstoupila i kdyby mně kdokoli přesvědčoval. Sml23Sml30Sml23

  1. na komentář reaguje jerenika — #73
  superkarma: 0 19.12.2012, 06:26:04
 21. avatar
  [69] tepito [*]

  před 20lety jsem jejich setkání absolovala -ukecala mě kamarádka.Upřímně jsem se vyděsila-nesnáším manipulaci.Ale zase vím,že nic takovýho pro mě není.Sml16

  superkarma: 0 19.12.2012, 05:16:45

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [68] Jindriska8 [*]

  O tom jsem nikdy neslyšelaSml23

  superkarma: 0 19.12.2012, 01:50:11
 2. avatar
  [67] hubajda [*]

  man-mimo — #62 ale bokem by se neco naslo ja jsem nedavno byla na necem podobnem ale melo to nazev katalog sluzeb a obchodu nikdy vice podfuk jak hrom a licvence je 27000 a nekteri lide se daji oklamat a daji to a pak kacky nevidej

  superkarma: 0 19.12.2012, 01:06:48
 3. [66] diamondgroup [*]

  Některé praktiky některých firem jsou opravdu divné. Sami pracujeme v MLM a podobným praktikám se vyhýbáme. Jde to dělati jinak. Je to i v jako jiných firmách, obchodu a službách. V dnešní době narazíte jak na firmy na úrovni, které Vás nadchnou svým přístupem, tak na firmy, které Vás budou škokovat svým přístupem. Je to všechno o lidech a Ti jsou vždy součástí firem. Je fakt, že některé firmy mají praktiky, kterými divné obchodní zástupce. 

  Chce to jako ve všem selský zdravý rozum a přístup. .-))

  superkarma: 0 18.07.2010, 12:03:52
 4. avatar
  [65] sunshine [*]

  Já jsem před pár lety byla náhodou na akci, kde přesvědčovali lidi, aby prodávali kosmetiku L.R.- bylo to strašné. Naučený projev i s gesty a snaha zmanipulovat lidi. Mě to přišlo teda spíš směšné, ale někteří se přesvědčit nechali.

  superkarma: 0 20.12.2006, 03:22:29
 5. avatar
  [63] kareta [*]

  man-mimo: Všichni to myslí s námi strašně dobře, nikdo není a´priori hajzl, co nás chce oškubat . Koukni na program ostatních politických stran
  Chci být miliardář-rentiér, ale během kuponovky jsem nebyla v ČR, jsem apolitická, v podstatě by mi nevydila ani monarchie a jsem přesvědčena, že by se měl manžel pstarat o všechny mé potřeby, včetně finančních. Ach, proč jen my ženy máme chodit do práce?????? chci udržovat teplo rodinného krbu a nakupovat nemovitosti, starat se o manželovy miliardy, jezdit na dobrodružné výpavy do Bolivie a Kamerunu, kupovat fotbalové kluby se všemi těmi rozkošnými fotbalisty . Bohužel, Amway mi to nezajistí Sbohem, krásné sny

  superkarma: 0 19.12.2006, 23:11:49
 6. avatar
  [62] man-mimo [*]

  Cher: no, když sem dáš odkaz na stránky MLM, tak tam budou jen těžko psát o MLM nepěkně

  1. na komentář reaguje hubajda — #67
  superkarma: 0 19.12.2006, 23:00:52
 7. avatar
  [61] lenkasegra [*]

  Proč mi nikdo nic nedá? Fuj raději budu mít nic než tohle

  superkarma: 0 19.12.2006, 22:52:29
 8. avatar
  [60] Cher [*]

  man-mimo: myslíš???

  superkarma: 0 19.12.2006, 22:24:05
 9. avatar
  [59] man-mimo [*]

  Cher: K hospodářskému rozvoji nestačí hesla o volném trhu v praxi spojené s ústupky zájmům nadnárodních společností. Ve shodě s programem vědy a výzkumu v Evropské unii KSČM podporuje státní cílové programy modernizace národního hospodářství při využití vědy, výzkumu a moderních technologií. Státem usměrňované
  vytváření nové výrobní struktury má zvýšit konkurenceschopnost a zajistit lepší pozici na světovém trhu. Za prioritní obory považujeme: informační technologie, mikroelektroniku, biotechnologie, potravinářství, kvalifikovanou chemii, farmaceutickou výrobu, vybrané obory strojírenství a přístrojovou techniku pro vědu, zdravotnictví a ekologii.
  KSČM navrhuje úpravy zákonů a předpisů pro podporu rozvoje malého a středního podnikání, které zaměstnává místní pracovní síly. Uspokojuje totiž nejen potřeby místních obyvatel, ale při vytvoření odbytových sítí je schopno se s výrobky mimořádné kvality uplatnit i na zahraničních trzích. KSČM plně respektuje tyto formy podnikání zejména proto, že jsou existenčním východiskem a zdrojem obživy pro značnou část obyvatel ČR. Obhajobou zejména malých podnikatelů se však KSČM neodděluje od obecného zájmu na růstu produktivity práce a konkurenceschopnosti v rámci země i EU.
  (http://www.kscm.cz/index.asp?thema=2679&category=)
  Taky to zní hezky

  superkarma: 0 19.12.2006, 22:17:37
 10. avatar
  [58] Cher [*]

  a k tzv. vstupní poplatku - není to žádný poplatek, ale zaplacení Startovací soupravy, která obsahuje produkty firmy Amway. Takže to není platba za nic, ale za zboží

  superkarma: 0 19.12.2006, 21:57:08
 11. avatar
  [57] Cher [*]

  Myslím, že tady je velmi pěkný článek o MLM a i o MLM ve firmě Amway a hlavně poslední věta na stránce - vše je o lidech a v lidech
  http://www.multilevelmarketing.cz/page/2064.puvod-systemu/

  superkarma: 0 19.12.2006, 21:54:29
 12. avatar
  [55] Vivian [*]

  Jejich život... Nevím, jestli je to sekta nebo ne, ale to tady asi vůbec nehraje roli, stejně jim to nevymluvíš. Buď sami přijdou na to, že tudy cesta nevede, nebo ne

  superkarma: 0 19.12.2006, 21:09:23
 13. avatar
  [54] edith1975 [*]

  no to je síla , MLM je

  superkarma: 0 19.12.2006, 21:00:09
 14. avatar
  [53] kareta [*]

  já se zaregistrovala a nakupovala tam asi rok, pro sebe a rodinu a známé, ale protože nesnáším možnost zkoušet něco jiného, neobnovila jsem si to. Na první přednášce jsem byla a prudila jsem- byla to sranda. Pán chtěl skandovat, já byla vtipná , penězma mě neohromil, sexy zjevem taky ne. Sice byl evidentně zámožný, i hezký, leč autoritativní padesátníci mě neberou. Ale byla jsem spokojená s výrobky, teď jsem absolovovala jejich diagnostiku pleti a mám jejich oční krém, i dekorativní kosmetiku mají fajn. Ale to už beru přes kamarádku. Vysvětlila jsem jí, že ze mě nikdy prodavačka nebude ani nikdy nikoho nepřesvědčím, aby si něco koupil a v pohodě.
  Horší bylo, jak jsem se dala nachytat na jakýsi seminář ZPF akademie- prodejci pojišťovacích produktů. Ta ženská mi slíbila rozkošnou tužtičku, místo toho jsem nafasovala jakési kožené desky s blokem, dostala papu a byla den od rodiny(byla jsem tou dobou na MD, tak to beru jako rozptýlení). Poplatek jsem odepsala, pořád po mě chtěli, abych nabírala další duše . Opět- nejsem prodejce. Sice jsem bývala sqělá barmanka, jenže tomuhle nevěřím. Na rozdíl od ohnivé vody.

  superkarma: 0 19.12.2006, 20:36:36
 15. avatar
  [50] dzijana [*]

  Moje tchýně si jednou koupila od "vymývačů mozků" matrace za šílený peníze.Myslely jsme,že nás klepne. Náš soused nemá už skoro na nájem.Má spoustu užitečných pomocníků od Becka.

  superkarma: 0 19.12.2006, 18:42:09
 16. avatar
  [49] vora [*]

  myslím, že v současné době existuje spousta firem, které mají propracovaný systém "oblbování" lidí. Dokonce na toto téma pořádají pro své zaměstnance školení.
  Na jednom takovém jsem byla: učili tam telefonovat, jak si odkašlat, rozmluvit se, telefonovat ve stoje, aby dobře zněl hlas apod.

  superkarma: 0 19.12.2006, 18:33:07
 17. avatar
  [48] fodorka [*]

  souhlasim s tim, ze Amway je sekta a taky hodne MLM organizaci... Ale jsou i nektere takove, kde nemusite platit poplatek, staci se jednou zaregistrovat, nakoupit, co chcete pro sebe, ignorovat jejich setkani a brat si jen ty vyrobky, ktere se vam libi... ja jsem clenem World Club uz dlouha leta (dnes se to tusim i jinak jmenuje) a nakupuji stejne veci bud pro sebe nebo taky pro kamaradky. Ale MLM v Amway nebo Herbalife by se si takhle nedal ignorovat...

  superkarma: 0 19.12.2006, 18:05:35
 18. avatar
  [47] Lilinka [*]

  Kekka: Taky nechápu

  superkarma: 0 19.12.2006, 17:49:50
 19. avatar
  [46] kouzelnice [*]

  jeden kamarád mi taky nabízel MLM. Musel se vložit nějaký šílený poplatek, což mě dost odradilo a odmítla jsem hned na začátku.
  V tom článku je miminko chudák.

  superkarma: 0 19.12.2006, 17:45:27
 20. avatar
  [45] Ťapina [*]

  Něco podobného jsou prý i vysavače Rainbow

  superkarma: 0 19.12.2006, 17:17:44
 21. avatar
  [44] _zelvicka_ [*]

  to by mě v životě nenapadlo, nesetkala jsem se s tím. Každého, kdo se mi snaží něco tímto způsobem "vnutit", odmítnu.

  superkarma: 0 19.12.2006, 17:15:03
 22. avatar
  [43] Kekka [*]

  Jak si může někdo tak nechat vypláchnout mozek?

  superkarma: 0 19.12.2006, 17:08:54
 23. avatar
  [42] Delli2 [*]

  výrobky Amway znám, ale tohle tedy slyším prvně.....

  superkarma: 0 19.12.2006, 16:31:32
 24. avatar
  [41] Meander [*]

  petrolejkaa: Přišla jsem takhle o kamarádku. Ta se mě zase pokoušela uvrtat do jakéhosi družsta, co staví "ekologické budovy". Samosebou, že to byl blábol. Ale ona zapáleně vykládala, jak už díky tomu nikdy nebudu mít finanační problémy. Protože finanční problémy nemám a neměla jsem, rozloučila jsem se s ní navěky.

  superkarma: 0 19.12.2006, 16:14:29
 25. [40] petrolejkaa [*]

  zkušenost první
  Kdysi manžel hledal práci a známý ho pozval na schůzku, že by pro něj něco měl. Prý hodíme řeč... Otázala jsem se, jestli nejde o Herbalife, ale prý ne. Bylo to Amway. Manžel nemohl, tak jsem šla já. Vešla jsem to podprůměrného bytu, přivítal mě a další lidi asi šetnáctiletý kluk ve špatně padnoucím obleku a pak začal : "Chtěl bych Vám dnes představit výjimečného člověka, je to moje matka...". Už z toho mi bylo na blití. Pak začali házet tisícema a vysvětlovat, kolik můžeme za nějakou dobu vydělat. Jak neřekli, tak jsem se zeptala s tím, že hvězdicový systém výdělku znám a aby mi řekli o co jde. Prý to všechno řeknou nakonec. Když už jsem to dál nemohla vydržet, tak jsem se zeptala jak dlouho to dělají a kolik si už vydělali. Poté, co mi paní nebyla ochotna odpovědět jsem odešla. Nakonec musím podotknout, že nám nenabídli ani kafe nebo čaj, což považuju za společenské minimum, natož pak když nás chtěli nalákat.

  zkušenost druhá
  Zavolal kamarád, kterého jsem rok neviděla, že by měl skvělou nabídku. Znechucená Herbalifem jsem úsečně řekla, že nemám zájem a zavěsila. Později jsem si s ním vyměnila ještě pár mailů, při kterých se cítil dotčený, že nechci slyšet o úžasné finanční nabídce. Co to bylo nevím, ale ani mě to nezajímá.

  zkušenost třetí
  V dobrém rozmaru jsem začínající dealerce Amway dělala zkušebního králíka. Poté, co jsem se několikrát na něco zeptala, mivynadala, že ji nemám přerušovat, protože mi to chce všechno vysvětlit a že to není slušné. Tak jsem jí řekla, že se takhle bude chovat devět lidí z deseti, tak aby s tím počítala. Pak se mi taky snažila vnutit názor, že když zboží doporučí kamarádka, tak je to přece něco jiného, než když zboží nabízí dealer. Tak jsem jí upozornila, že v tuhle chvíli pro mě není kamarádka, ale dealer. Po hodině a půl jsem se vymluvila, že už nemám čas a vyhodila ji. Co bylo dál nevím, tak dobře jsme se zase neznaly, ale myslím, že jsem slyšela zvěsti, že s manželem neznají nic jiného než Amway.

  superkarma: 0 19.12.2006, 16:10:38
 26. avatar
  [39] pupik paja [*]

  To mi nic neříká o tom čtu prvně .

  superkarma: 0 19.12.2006, 16:06:31
 27. [38] standa1 [*]

  Janecka: Jasně, když jim dáte najevo, že jste jejich hru prokoukli, tak jsou děsně naštvaný a vůbec ne milý, jako na začátku.

  superkarma: 0 19.12.2006, 15:07:43
 28. [37] jitkamarsalkova [*]

  tak ty neznám

  superkarma: 0 19.12.2006, 15:07:40
 29. avatar
  [36] *Kotě* [*]

  Kdysi dávno, to už bude tak deset let, se mi líbil jeden kluk. Pak se o mě začal "ucházet", ó to blaho! Byl moc milý a pozval mě na schůzku. Celá natěšená jsem se nastrojila, načesala a vyrazila. Ze schůzky se vyklubal náborový meeting firmy Amway a z kluka jejich fanatický člen. Dlouho jsem se ho pak nemohla zbavit! Vzhledem k tomu, že jsem citlivá na manipulativní jednání a ono setkání jím čpělo na první pohled do sálu, ztratil pro mě milý mládenec okamžitě veškerou přitažlivost. Možná Amway nejsou klasická sekta, ale rozhodně se tak chovají

  superkarma: 0 19.12.2006, 15:06:16
 30. avatar
  [34] Meander [*]

  Cítím až fyzickou bolest z toho, kolik lidí nedokáže napsat jedinou větu bez hrozných pravopisných chyb. O interpunkci ani nemluvě.

  superkarma: 0 19.12.2006, 15:04:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme