Bulvár

SOS - jaký sport na bolavé klouby?

Dobrý den,
byla bych ráda, milá redakce, kdybyste mi pomohli třeba pomocí SOS (i když jsem si vědoma, že jste tu řešili daleko závažnější situace).

Tak teda, můj problém se týká cvičení. I když je mi 27let, mám veliké problémy s koleny... od dětství jsem pěstovala sporty a baví mě to, ale kvůli těmto zdravotním problémům nemůžu chodit běhat ani cvičit aerobik atd... Jsem z Pardubic - tedy vlastně právě jsem se přistěhovala - a právě proto tady nikoho neznám a ráda bych se zeptala čtenářek Ženy-in, zda by mi mohly nějaké cvičení tady doporučit, protože si uvědomuji, že kvalitu cvičení hodně ovlivňuje kvalita předcvičujícího.
Abych to upřesnila - chtěla jsem se věnovat kalanetice, ale žádné cvíčo jsem nenašla, musela bych doma, jen podle knihy, a to se přiznám, mě nebaví. Takže u mne zvítězily kurzy power jogy anebo pilates. Nezmínila jsem se, že mi jde také o to, že sice nepotřebuji zhubnout, ale ráda bych si zpevnila postavu a uvolnila a protáhla ztuhlé svaly. Takže bych chtěla poradit, zda je pro mne lepší power joga nebo pilates, popřípadě jestli některá z žínek-in nemá přímo zkušenost s nějakým takovým kurzem v Pardubicích....
Děkuju Vám za případnou pomoc a přeju hezký den,
vaše čtenářka Šlápladotohoašlavodtoho :o)


Milá Šlápladotohoašlavodtoho,
máte krásný nick :-), ale doufám, že zas tak přesně neodpovídá vašemu naturelu, protože jestli chcete dosáhnout nějakých výsledků, chce to výdrž.
Ale teď k vašemu cvičení. Myslím, že jste si vybrala dobře. Pokud vím, oba druhy cvičení jsou pro vás vhodné. Power joga jsou rychle prováděné ásany a chce to trochu zkušenost. Začněte buď normální jógou, která vám splní vše, co od ní očekáváte (zpevnění, uvolnění a protažení), aniž by zatěžovala vaše klouby.
Mohu vřele doporučit. Kalanetiku jsem nikdy necvičila, ale je to dost podobné. Jde hlavně o protahovací cvičení.
Pro vás by byl ještě ideální aqua aerobik. Voda nadlehčuje, což působí blahodárně na klouby, a přitom klade odpor, takže zároveň posilujete svalstvo.
Ale možná vám ženy-in poradí ještě něco jiného.
Přeji hodně štěstí.

   
23.11.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. [10] pavlisek40 [*]

  Žádny!! Tím si akorát ublížíš, počkej až se ti to spraví, tak jak říká Karfigolka, kup si nějakou výživu, doporučuju třeba Colavital, doplňuje kolagen v kloubech, sama ho užívám, počkej tak cca měsíc dva a pak až zase začni sportovat, já už teď taky běhám, jezdím na lyžích - bez problémů.

  superkarma: 0 27.01.2015, 10:43:57
 2. [9] Karfigolka [*]

  Zkusila bych plavání a svaly posílit nějakou sportovní výživou. Co třeba proteiny na posílení svalů? Určitě nejsou na škodu proteinové tyčinky a tak.

  superkarma: 0 10.11.2014, 14:21:18
 3. [8] Monika43 [*]

  Do jisté doby jsem sport nemohla dělat vůbec žádný! A to jsem byla ob den v posilovně. Ale nějak to na mě přišlo a začly mě šíleně bolet obě kolena. Nechala jsem si u obvodní poradit a v lékárně si koupila Priessnitz. Zabral! Oproti jiným nebyl tak drahý a za ty výsledky určitě stojí za to!

  superkarma: 0 26.05.2013, 18:55:47
 4. avatar
  [6] fialinka [*]

  a co gaučing, to klouby taky nezatíží

  superkarma: 0 23.11.2006, 20:12:57
 5. [5] Monďas [*]

  V Pardubicích toho je dost: např. aerobic studio Michaela (tam je toho strašně moc) a pak aquaerobic (čtvrtek a neděle). Obojí je v Plaveckém areálu na Olšinkách. Pak ještě asi spinning (ten je tam též) a pak je i v OK centru na Dukle. Snad to takhle stačí.

  superkarma: 0 23.11.2006, 14:58:14
 6. [4] r1911 [*]

  Já mám bolavé kyčle, doporučeno mi bylo plavání, aquaaerobik a jízda na kole.

  superkarma: 0 23.11.2006, 12:36:42
 7. [2] aliz [*]

  Mohu doporučit aquarobic, je pozvadný. Já chodím na aerobic a pak následuje aqua je to fajn, ve vodě si klouby oddychnou a zrelaxují. Nebo se dá chodit na Aqua jako takový. Myslím si že v Pardubicích určitě něco takového mají.

  superkarma: 0 23.11.2006, 11:44:00
 8. avatar
  [1] Vivian [*]

  Ideální je asi plavání nebo jóga.

  superkarma: 0 23.11.2006, 11:29:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme