Domácnost

SOS - jak se kotě naučí na záchod?


Milé ženy-in, potřebuji poradit.
Rozhodli jsme se pořídit si kočku, teď čekáme na dodání koťátka a já bych potřebovala poradit, jak se kotě naučí na kočičí záchod. Nikdy jsme v bytě kočku neměli, takže nemám ani zdání, jak na to.
Děkuji za radu.

Čtenářka Eva
Milá Evo,
tak to jste se obrátila na správné místo. Milovnic zvířat je tu opravdu dost a určitě rády poradí.
Já jsem kočku nikdy neměla, ale mám spoustu kamarádek s kočkou a od nich vím, že kočka je tvor nesmírně inteligentní a čistotný a na záchod ji nikdo učit nemusí, chodí sama. Stačí někde na příhodné místo postavit krabici (nebo záchůdek zakoupený ve zverimexu) s kočkolitem, pískem nebo čímkoliv sypkým, co je určeno k těmto účelům, a kočka si tam sama půjde.
Jak postupovat, když jí to nedojde, už snad poradí zkušené kočičí mámy na Ženě-in.

Hodně štěstí a radosti s novým členem rodiny přeje
   
25.06.2007 - Dům a byt - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [25] Cinderela [*]

  Naší číče už budou tři roky a za celou dobu /od koťátkovského věku /nebyla ani jednou nikde jinde než v kočičím záchodě s hrudkujícím kočkolitem.Když povyrostla,koupili jsme ten největší s krytem,akorát nechtěla dvířka ,a nevyhazuje to ani ven, ani to není cítit.Jinak existují kočkolity s vůněmi,třeba jablečnou /to číče nevadí/ a v bytě vůbec cítit není.

  superkarma: 0 25.06.2007, 23:59:22
 2. avatar
  [23] Kadla [*]

  Nyotaimori: Co je paňár?

  superkarma: 0 25.06.2007, 15:46:31
 3. avatar
  [21] Meander [*]

  bivena: A když na to člověk šlápne bosou nohou, joj, to je taneček.
  Kdysi jsem používala lisované piliny. Sice nesmrdí, ale vypadalo to u nás jak v chýši s hliněnou podlahou. Možná zkusím zase jednou pemzu. Už jsem zapomněla, proč jsem ji přestala používat.

  superkarma: 0 25.06.2007, 15:21:23
 4. avatar
  [19] tomáš [*]

  Náš kočičák se taky nic neučil, už uměl.ZVyzkoušela jsem jen málo značek, nejlepší byl asi Countrylife, ale i Mikeš je OK. Naprosto propadly papírové pelety. Vzhledem k tomu, že je "venkovní", tak si potřebu dělá stejně nejradši venku. Doma záchod použije jen když je hodně mokro, pravidelně v zimě, a když už má naspěch a nestíhá jít ven :-) Bacha, když byl kotě-dorostenec a chtěl si nastavit "širší mantinely", tak se párkrát vyčůral do peřin a na baťoh před odjezdem na dovolenou (opravdu kocouří chuťovka). Mantinely mu byly poté patřičně zúženy a už nic neprovedl. Držím palečky a přeju moc radosti s kočičákem!

  superkarma: 0 25.06.2007, 14:37:18
 5. avatar
  [18] Kadla [*]

  bivena: Kakáč - to je úžasný slovo

  superkarma: 0 25.06.2007, 14:32:12
 6. avatar
  [17] bivena [*]

  Meander: Manx: Náš kočičák chodí taky na silikon.Jenže jak pečlivě uklízí lítá to z kakáče i přes výklopný dvířka stejně. Je fakt že se to líp uklízí

  superkarma: 0 25.06.2007, 14:24:46
 7. avatar
  [14] Meander [*]

  Kadla: Já ho dávám jenom trochu a měním po pár dnech. Vydrží věky.
  Moje zbojnické kočky hrudkující stelivo roznesly po celém bytě. I v knihovně jsem ho měla.

  superkarma: 0 25.06.2007, 12:48:47
 8. avatar
  [13] Kadla [*]

  Meander: Já silikonové zkoušela. Dvě z mých koček do toho odmítly chodit. Ty další dvě tam chodily, ale stelivo místo proklamované délky používání vydrželo nesmrdět pouhých 5 dní (při dvou kočkách), což by mě přišlo na strašlivé peníze. Takže jsem se vrátila k hrudkujícímu, které mají rády všechny naše číče... Ale kupuji kvalitní parfémované (pomerančové). Na nohy se jim to nelepí. Je fakt, že občas to vyhrábnou ven...

  superkarma: 0 25.06.2007, 12:44:15
 9. avatar
  [12] Meander [*]

  Co vím, tak kočce stačí ukázat, kde ten záchod je.

  reina.latina: Používám výhradně siliku. Jediné stelivo, které FAKT nesmrdí a neroznáší tak strašně, jako ta ostatní. Hrudkující je ZLO. Kočky ty hrudky stejně rozhrabou a smrdí celý kakáč. Navíc se jim to lepí na nohy.

  superkarma: 0 25.06.2007, 12:40:44
 10. avatar
  [9] gerda [*]

  u předchozího majitele se poptejte na druh steliva, na co je zvyklé. Po příchodu domů koťátko nenechávejte v celém bytě, ale napřed jen v jedné místnosti, kde bude mít (někde v ústraní, ne na rynku)svůj záchod, musí se napřed zorientovat. Kotě nechte všecko prolézt, očichat a nakonec ho na záchod posaďte a zahrabte před ním rukou v kočkolitu. Uvidíte, jestli se mu bude chtít, nebo jestli vyleze a půjde pryč. Misky s jídlem mu nedávejte hned vedle záchodu, to se jim nelíbí. Nezapomeňte na mistku s čistou pitnou vodou, kočky musí pít, zvlášť v létě. Zjistěte si, čím bylo kotě dosud krmené, ať nechytí průjem. Místo na spaní si určitě najde samo, vystlaný pelíšek není na škodu. A počítejte s tím, že bude zpočátku plakat a bude mu smutno. Věnujte se mu, ale dopřejte mu i klid ke spánku a odpočinku - když chce kotě spát, musíte mu dát pokoj, jinak budete mít neurotika. Taky si zjistěte nebližší veterinu s dobrou pověstí, domluvit očkování, prohlídky. A kotě byste si měli přebírat už i odčervené.

  superkarma: 0 25.06.2007, 10:20:06
 11. avatar
  [8] lilithheta [*]

  gentiana: Jak odnaučit kočku na květináč? - Doporučuji pěstovat kaktusy

  superkarma: 0 25.06.2007, 10:11:59
 12. avatar
  [7] Kadla [*]

  Stačí kotě jednou posadit na záchůdek a je to :-)
  Nejlépe po jídle, koťata jsou jako průtokový ohřívač - napapají se a jde to ven .

  superkarma: 0 25.06.2007, 10:11:03
 13. [4] gentiana [*]

  Kočky si píseček opravdu najdou, ale pravda je, že jim stejně dobře poslouží květináč. Jak odnaučit kočku na květináč, jsem nezjistila, dotyčný exemplář bylo nicméně kotě vyrostlé na zahradě, takže jsem ho dala strýci se zahradou, kde vesele vyvádí a hrabe si, kde chce.
  A část koček (tak setina) jsou od přírody prasata, ale bývají to v naprosté většině bůhvíproč peršanky.

  To bude dobrý. Moje stávající kočka okamžitě po přinesení zalezla za ledničku a bydlela tam týden, její existenci jsem poznala akorát podle vylízané misky a dokonale vycentrovaného bobečku v bedýnce

  superkarma: 0 25.06.2007, 09:52:46
 14. avatar
  [3] Petraoz [*]

  Pokud je to od kočky, která je také chovaná v bytě, tak už na ten záchodek taky bude umět. V každém případě hned jak ho přinesete, dejte ho nejdříve do záchodku. Aby to mělo koťátko jednodušší tak ještě dávám novým majitelům koťátka do sáčku hrudku s domácího záchodku. Ono to potom tam cítí a jde tam snáze.

  superkarma: 0 25.06.2007, 09:45:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme