Domácnost

SOS – Jak na zloděje

Dobrý den.

Už dvakrát nás vykradli. Poprvé by se to dalo považovat za náhodu, co se stane jednou za sto let, ale dvakrát je na mě moc. Mám strach, že se to bude zase opakovat, bojím se, že se nevítaná návštěva trefí do doby, kdy budeme doma, nebo že je při návratu domů překvapím. Kdysi jsem zažila přepadení, možná i proto se tak bojím.

Žiju sama se dvěma dětmi, občas u nás přespí a pobude můj přítel, občas kamarádka, ale většinu času jsme doma sami.

Tak se chci zeptat, jak co nejlépe zabezpečit byt proti zlodějům. Bezpečnostní zámky, řetízek - slyšela jsem, že šikovný zloděj odemkne zámek za pár vteřin. Uvažuji o výplni rámů dveří proti roztažení, ale známý říká, že ani to není příliš účinné. Existuje vůbec něco spolehlivého, co není jen reklama a snaha vydělat, něco, co opravdu zabere a bude fungovat? Nemám už doma takový pocit bezpečí, jaký bych potřebovala. Poraďte mi, prosím.

Jana


Milá Jano,
na zloděje podle mě platí nebát se jich! Zkrátka pozitivní přístup a nepřivolávat na sebe jejich pozornost přehnanými strachy. Pak pomáhá ještě pistole pod polštářem, ale to jen v USA, u nás bych to nedoporučoval. A jinak mříž na dveře. Prvotní investice větší, ale pak mají smůlu. :)

Napište nám, jestli vás nevykradli! Redakce@zena-in.cz

   
30.05.2007 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. [30] Samík97 [*]

  Chápu Janin strach ze zlodějů. Když se dostali zloději do malé školičky na vsi, taky NIKDO nic neviděl a že se tam i svítilo v noci?To jsem tam prý asi JÁ pracovala.Zloději byli ještě tak drzí, že si udělali v kuchyňce kafe a neumyli si hrnky.Kradli od půdy co mělo jen trochu cenu/ i asi 50 kg cukru /.Zůstal po nich nepředstavitelný binec . Kriminalisté sice měli stop plno, ale -pachatel neznámý.
  Já bych se přikláněla k investici do dveří, zloději dovedou odhadnout náročnost dobývání a zvolí si dveře "nepřipravených".

  superkarma: 0 30.05.2007, 15:29:40
 2. [29] Rikina [*]

  To já mám podobně - papundeklové dveře, jeden zámek, plechová futra, co se dají roztáhnout i větším šroubovákem. Za 22 let se nikdo ani nepokusil... všichni sousedi mají ty bezpečnostní dveře, mnoho zámků, řetězů a tak, čili na první pohled je jasno, že u nich je co ukrást, zatímco u mě to nebude stát za námahu.

  superkarma: 0 30.05.2007, 13:31:00
 3. avatar
  [28] Meander [*]

  Majucha: Radši ne, mám velmi starou sousedku a nerada bych, aby jí hasiči vylomili dveře.

  superkarma: 0 30.05.2007, 13:17:54
 4. avatar
  [27] zn0uz4 [*]

  bezpecnostni dvere bez dobrych zarubni jsou akorat k nicemu. Takze - zarubne vylite betonem - urcite, nejlepe to spojit s montazi bezp. dveri - s tridou 3 a vyssi - mely by mit ocelovy ram ala mrize uvnitr. zamek s bezp. tridou 4. pokud je to prizemi, pak bezp. folie do oken - musi namontovat odborna firma. a samozrejme pojistku, ktera bude kryt veskere skody - s takovym zabezpecenim jsou i pomerne slevy. Alarm bez pripojeni na PCO (pult centralni ochrany) jsou vyhozeny penize. A pokud uz budes delat dvere, snaz se, aby vypadaly stejne jako ty puvodni...

  superkarma: 0 30.05.2007, 12:52:54
 5. avatar
  [22] Aja [*]

  tyrkys: To se stalo známým. Všichni spali, jen synek byl někde venku. Když paní slyšela šramot, tak myslela, že se mladej vrátil. Zmizely mobily, pěněženky, klíče, peníze, oblečení, nákup z lednice...

  superkarma: 0 30.05.2007, 12:25:54
 6. avatar
  [21] Meander [*]

  elfos: Kocour by něco řekl.
  Ťapina: Od nás ještě nedávno trochu smrděl kocouří špric, kocour označkoval vstupní dveře.
  tyrkys: Já tam mám jmenovku, takže si zloději musí myslet, že tam bydlí nejenom socka, ale ještě ke všemu socka z východu.

  superkarma: 0 30.05.2007, 12:15:10
 7. avatar
  [20] tyrkys [*]

  elfos: to mi vůbec neříkej . Neumím si představit, že mi někdo v noci chodí po bytě

  superkarma: 0 30.05.2007, 12:06:12
 8. avatar
  [19] Ťapina [*]

  Meander: Máme to podobně. Navíc se za dveřma ozývá stereo štěkot a futra jsou podrápaná. Funguje to spolehlivě

  superkarma: 0 30.05.2007, 12:04:58
 9. avatar
  [18] elfos [*]

  Meander, Tyrkys :-) - možná už se k vám i dostali a zjistili, že tam není co. Někteří jsou prý tak drzí, že vlezou do bytu třeba v noci když lidi spí nebo teda v době, kdy je byt prázdný - ale tak šikovně, že si toho majitelé bytu ani nevšimnou. Pokud vezmou jen něco malého, co lidi nepoužívají, může se na to přijít až zadlouho. Sousedce zmizel snubní prstýnek, z krabičky s doklady. Ani si nevybavila, kdy ho viděla naposled - mohl zmizet kdykoli, třeba dost dávno.

  superkarma: 0 30.05.2007, 11:56:25
 10. avatar
  [17] tyrkys [*]

  Meander: tak to mám v bleděmodrým to samý Jen na těch dveřích mám navíc infantilní samolepku, takže to vypadá, že tam bydlí nejen socka, ale magor
  A auto už mi taky vykradli A ani nepoškodili zámek, ani nerozbili okno. Tak si nedělám iluze, jak snadno by se dostali do bytu

  superkarma: 0 30.05.2007, 11:31:17
 11. avatar
  [16] paviocko [*]

  My jsme si nechali udělat bezpečnostní dveře + vylít futra betonem... nevím, vypadají docela bytelně, na rozdíl od sousedovic dveří. Tak si říkáme, že než aby se někdo mořil s těma našima, tak doufáme, že radši vykradou sousedy

  superkarma: 0 30.05.2007, 11:21:12
 12. avatar
  [15] Meander [*]

  Mám prastaré papírové dveře, bakelitovou rozviklanou kouli a škvíry kolem futer. Moje dveře řvou TADY NENÍ CO UKRÁST, TADY BYDLÍ SOCKA! A taky že mi zatím vykradli a ukradli jenom to auto.

  superkarma: 0 30.05.2007, 11:13:08
 13. [12] gentiana [*]

  Majucha: Jo, přesně to. Co já vim, jak se to jmenuje, ti chlapíci to tak nějak říkali:P a možná, že ty futra vylité betonem nejsou, že to je jenom moje domyšlenka na základě toho, že nejdou roztáhnout.
  Manx: jo důchodci, nikdo nic neviděl, nikdo nic neví, ale když u mě byli policajti, tak všechny bybky zvonily a vysvětlovaly mi, že jsem si měla nechat dát do oken mříže a že kdybych byla doma a že kdesi cosi. Kdyby se aspoň jedna zeptala, jestli mi může nějak pomoct nebo donesla kafe a buchty, to né, ale keců plnou hubu. A samozřejmě celej barák ví, kolik nesu kabel s nákupem, jaká mi chodí pošta (velký obálky, cizokrajný známky) a že se tu potulujou divný lidi(jako moji cizozemští známí).

  superkarma: 0 30.05.2007, 11:04:22
 14. avatar
  [11] Aja [*]

  Na stávající dveře se dá udělat "rozvorák" na několik možných bodů, s protipožární výztuží, která je odolná i proti rozsekání dveří. K tomu přidat trezorový zámek. Nevidím problém...

  superkarma: 0 30.05.2007, 10:41:21
 15. avatar
  [9] SARI [*]

  Zabezpečit byt proti zlodějům nejde. Jde jen to ťěm zlodějům ztížit. To máš jako s autama, když budou chtít, tak si bez něj a hotovo. Určitě by to chtělo bezpečnostní dveře a před ně mříž.Budou to mít hodně ztížené, to by je mohlo odradit......Jinak přeju hodně štěstí

  superkarma: 0 30.05.2007, 09:42:49
 16. avatar
  [4] pajda [*]

  A co takhle čidlo a "psa" - prostě pokud se někdo začne dobývat do bytu, za dveřmi se hlasitě rozštěká "velký zlý pes" - samozřejmě z magneťáku. K dostání už tyhle systémy jsou a kravál v bytě většinou zloděje odradí. Ono totiž pokud bydlíš v posledním nebo prvním patře, tak zábrany na dveřích jsou zlodějům k smíchu - v posledním poschodí vědí dost předem, jestli někdo jde a v prvním můžou ještě vždycky tvrdit, že hledají někoho, kdo bydlí nahoře...

  superkarma: 0 30.05.2007, 09:34:30
 17. [3] gentiana [*]

  Pravidlo číslo jedna: neexistuje nic, co by bylo dokonale odolné proti vykradení.
  Nicméně, pořádné dveře a pořádná futra: nevím, jestli se do futer dá nalít beton dodatečně, nedokážu si to představit. Když k tomu ovšem máš panelákové dveře z tvrzeného papíru, je to na nic, chce to dveře, které se nedají prokopnout. Bezpečnostní zámek k tomu, řetízek je jenom na to, že když otevřeš pošťačce, tak na deset centimetrů - když se někdo probourává dveřma, je na nic. A zámek s ochranným štítem, který se nedá odvrtat. Vhodné je pořídit si nové dveře i s rámem a integrovaným zámkem (takové ty ocelové klacky, které vylezou do všech směrů)
  A na konec si divolím ocitovat Járu Cimrmana: Kdo se pojistí, škodu nezjistí.

  www.gasta-coupek.cz - tihle chlapíci mi zabezpečovali byt. Mám okna a dveře, které se dají otevřít klíčem nebo buldozerem;)

  superkarma: 0 30.05.2007, 09:33:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme