Domácnost

SOS! Jak na polštářky?

 

Ahojky, tak jsem teď koukala, že by bylo třeba zase doma trochu zkrášlit prostředí, tak mě napadlo, že bych mohla udělat spoustu dekorativních polštářků, hlavně na postel a sedačku (obojí máme v jedné místnosti) a vyzkoušet ubrouskovou techniku.
Máte s tím prosím někdo zkušenost, jak je to pracné a na kolik to přijde? Mám totiž strach, že do toho vrazím hromadu peněz, a výsledek bude nevalný.


Poradíte mi prosím?

   
14.06.2005 - Dům a byt - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Amálie [*]

  tip: pokud potřebujete nalepit celý ubrousek nebo složitěji vystřihaný: osvědčilo se mi vzít eurosložku (průhledná měkká deska s bílým okrajem k zavěšení do šanonu), ubrousek na to položit LÍCEM dolů, lehce přestříknout vodou jemným rozprašovačem (tim se to i udrží na folii), otočit líc k sobě a přitisknout na požadovanou plochu již natřenou lepidlem. Díky folii na lícu to můžete v klidu vyhladit a vyrovnat a pak jen lehce odstranit folii. Funguje mi to jak na pevné plochy (obrázek, květník), tak na trička.

  superkarma: 0 14.06.2005, 15:00:09
 2. avatar
  [4] blanca [*]

  Dělala jsem klukům obrázek na tričko. Není na tom vůbec nic těžkého, jenom ta látka se natahuje (nebo alespoň bavlněné tričko, jinak asi záleží, jaká látka se použije) a je riziko roztržení ubrousku. Musí se opatrně. Jinak tuhle metodu používám hlavně na květináče. Na ty je to trochu snadnější, to zkoušeli i kluci sami (7 let). Cena lepidel je tak kolem 100,-. Trička jsem nejdřív prala v ruce, pak jsem to zkusila vyprat i v pračce na 40°C a s obrázkem se nic nestalo. Kdyby se trochu odloupl, stačí to znovu přilepit a mělo by to držet. Taky bych radila zkusit nejdřív menší obrázky, jde to snadněji. Jinak myslím, že i na lepidle je návod, jak se používá. Přeji úspěšné lepení a dej vědět, jak se Ti to povedlo.

  superkarma: 0 14.06.2005, 13:32:21
 3. avatar
  [3] Tina9 [*]

  Já jsem synovi ubrouskovou technikou spravila nové tričko,které si při obědě stihl pokapat nějakou mastnotou.Teď tam má medvídky. Mamce jsem jednou dělala polštářek.Výsledek byl pěkný, ale docela blbě se to dělalo, protože jsem lepila celý ten ubrousek a ta plocha byla tím pádem docela velká.Tak jsem musela dávat pozor,aby se to někde nenakrčilo moc, nebo aby se ten ubrousek moc nevytáhl.Jestli budeš dělat jenom menší části (např. jenom ovoce nebo nějakou větvičku) tak to jde mnohem snáz (hlavně pokud jsi to nikdy nedělala) a určitě si pak troufneš i na složitější věci.Vůbec to není těžké a výsledek je hned vidět. Držím palce . Peněz to moc nestojí.Povlečení můžeš buď koupit hotové nebo si ušít. Barevně tak,aby se ti to hodilo. A pak koupíš už jenom to lepidlo na ubrouskovou techniku a musí to být na textil (jsou jiné lepidla na sklo,porcelán atd.).To textilové už má pak i ochrannou vrstvu a stojí okolo 100,-. Obrázek se fixuje žehličkou. Pokud by se ti náhodou ze začátku nedařilo (ale nechci strašit,protože to opravdu není náročné), tak nezoufej a zkus ty menší plochy a brzy poznáš,jak na to.Určitě pak napiš,jak se ti to povedlo.

  superkarma: 0 14.06.2005, 12:52:56
 4. avatar
  [2] ad.astra [*]

  tak na tuto techniku se právě chystám, už mám proběhlý snad celý net a uloženo plno inspirací. Dokonce jsem objevila bezva návod, jak malovat na textil a je to kvalitní a může se to prát i ždímat

  superkarma: 0 14.06.2005, 11:11:40
 5. avatar
  [1] Misorp [*]

  ahoj ubrousková tachnika není špatná,ale opatrně s praním radši prát po rubu a eventuelně i opatrně přežehlit(po rubu) jsou na to specíální laky.

  superkarma: 0 14.06.2005, 11:02:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme