Ahoj a krásný den přeji,

když je dneska řeč o babičkách, tak bych vás ráda poprosila o radu, co máme dělat s tou naší. Je jí přes sedmdesát a odjakživa je tak trochu hypochondr. Samozřejmě doktoři rádi u důchodců této situace využívají a dopují staříky všelijakými léky, které ani nepotřebují. Naše bábi má teď asi deset léků na den, jeden neguje účinky druhýho a pořád dokola. Takže je jí hůř než líp. Nicméně je ve výborné kondici, ale nenechá si prostě vymluvit, že ty léky všechny brát nemusí, že si z ní doktoři dělaj pokusnýho králíka.

Nevíte někdo, prosím, o dobrém doktorovi, který by se zaobíral touto problematikou a léky jí konečně nějak sjednotil (nejlépe Praha)? Kdysi jsem četla článek o nějakém, ale bohužel jsem ho ztratila.

Díky Tereza


Taky děkuji předem za tipy na poctivé a rozumné doktory! Já mám z poslední doby zkušenost s jistou doktorkou Vogelovou, fleboložkou z polikliniky na Budějovické. Vyšetřovala mojí mamince žíly a takovou prohlídku jsem ještě nezažila. Nejenom že byla důkladná, ale ten způsob, jakým s těmi starými lidmi jedná! To pochopení, vlídný a pomalý způsob řeči, tak, aby všemu rozuměli, aby nic důležitého nezatajili nebo nezapomněli... asi by to mělo být normální, ale rozhodně není. Mamka pak nechtěla věřit, že to nebylo z protekce.
Reklama