Vztahy

SOS: Flirt mi málem rozbil rodinu

Změna prostředí. Slunečná pohoda. Komfort. Takový malý flirt sice zpestří dovolenou, ale může napáchat i spoustu škod. V psychologické poradně by o tom mohli vyprávět celé romány!

Například paní Jana. Jinak starostlivá matka a manželka se zamilovala na dovolené jako malá holka. V románku na několik dní, který se odehrál v exotickém prostředí ve dnech plných slunce a pohody, chtěla alespoň na chvíli zapomenout na své manželství, které jí v poslední době připadalo čím dál nudnější.

To, co mi doma nejvíc vadilo, svěřila se později v psychologické poradně, nebyly ani tak chyby mého muže, jako spíš ten ubíjející manželský stereotyp. Podle mého názoru jsme do něj upadali čím dál víc. Přitom jsem si uvědomovala, jak začínám být na manžela protivná.

Radek, její muž, si to ovšem vysvětloval tím, že je Jana přepracovaná a unavená, a proto jí sám navrhnul, aby si někam zajela na dovolenou. Janě se moc nechtělo, byl květen a ve firmě v té době bylo dost práce, ale nakonec se nechala přemluvit. Vybrala si zájezd do Řecka, kde se jí předloni tolik líbilo...

Musím přiznat, že jsem toho později vůbec nelitovala. Tentokrát jsem nebyla jen na jednom místě, strašně moc jsem toho viděla, hodně jsem toho poznala a domů jsem si přivezla „mimořádné“ a nečekané zážitky, vzpomíná s nostalgií Jana. Jednak jsem se zamilovala do Řecka, a jednak do jednoho Čecha...

S nikým v životě jsem si ve všem nerozuměla tak, jako s ním. Byla jsem čím dál víc přesvědčená, že je Jaromír mou největší láskou v životě. A také – že bych si nemohla přát lepšího partnera, než je on. A Jára si o mně myslel totéž. Háček byl v tom, že já byla vdaná a on ženatý.

Chtěla „přiznat barvu“
Milenci se však shodli, že jeden bez druhého už nedokážou žít. A že mají „svaté“ právo využít svou jedinečnou životní šanci. Tam, daleko od rodiny a v nádherném romantickém prostředí jako stvořeném pro zamilované, to ostatně zdaleka nevypadalo tak složitě.

Řekli jsme si v naprosté shodě, že se doma svým životním partnerům přiznáme a rozvedeme se, přestože nás to všechny bude bolet. Ani na moment jsem nepochybovala o tom, že dřív nebo později si Jaromíra oblíbí i má dcera a že budeme žít všichni společně  ve šťastné shodě. Já naivka!

A tak se Jana vracela domů do Prahy, pevně odhodlaná splnit svou část společného slibu, který si s Jaromírem dali na pláži pod horkým řeckým sluncem...

Manžel s malou na mě čekali na letišti. Doma mě přivítal perfektně vypulírovaný byt, ve váze květiny a na stole prostřené lukulské hody v řeckém stylu. Aby ten přechod nebyl tak drastický, usmíval se Radek. Radši jsem se mu nedívala do očí a věnovala se hostině na mou počest.

Malá Janička hned běžela zapálit svíčky a já si najednou všimla, jak je ve srovnání se mnou bleďoučká a jakoby bezradná. V tom okamžiku mě opustila všechna odvaha splnit svá předsevzetí sdělit rodině, že začínám nový život.

Situaci nahrálo i to, že Radek Janě vylíčil, jak Janička po maminčině odjezdu onemocněla. Po celou dobu se o ni vzorně staral. Jana jen úporně mlčela a přitom měla „na krajíčku“.

Čím víc jsem teď ty dva měla před očima, tím víc jsem si uvědomovala, jak moc patří k sobě a jak na sobě lpí. A že i já nerozlučně patřím k nim a nemám právo rodinu rozbít. Bylo to jasné – neodejdu nikam! Můj pocit se v dalších dnech postupně měnil v neoblomnou jistotu...

A tak se Jana nakonec s Jaromírem rozešla.

Už je to pět týdnů a ještě to úplně nepřebolelo, říká Jana. A vím, že i jemu se po mně stýská, ale takhle to bude nejlepší. Není to žádná oběť, prostě s Radkem a Janičkou jsme rodina a musíme vydržet pohromadě v dobrém i ve zlém.

Informace – fakta: K dovolené patří krásné zážitky

♦ Od dětství považujeme prázdniny – a později dovolenou – za zlatý hřeb roku. Má nám přinést fyzickou i psychickou regeneraci sil, odpočinek od celoročního pracovního shonu, ale i vybočení z všednodennosti. Mnozí si na svou dovolenou šetří celý rok. Z průzkumů vyplývá, že takřka 85 % lidí tráví aspoň část dovolené mimo své bydliště, eventuálně  i víkendové sídlo.

♦ K představě ideálně prožité dovolené patří nová poznání, krásné zážitky, romantika, dobrodružství. Touha po nich usnadňuje milostné vzplanutí. Poměrně mnoho dívek a žen pokládá dovolenou za příležitost k seznámení – ať už se jedná o nalezení stálého partnera, nebo jen o prožití milostného dobrodružství.

♦ Dovolená bývá chápána i jako lék na nevydařený vztah a zklamání či jako únik před starostmi a nespokojeností, včetně té, která se týká partnerských vztahů.

Čtěte také: Ach ty lásky prchavé!

   
11.08.2008 - Láska a vztahy - autor: Marie Šrámková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [43] Kuře [*]

  Stonožka1: Ehm, já si myslela, že na tábor jezdí děti ve školním věku....
  Jinak my teda k moři jeli pouze kvůli dětem a ty si to opravdu užily. Obě dvě. A dost pochybuju, že by si to srovnatelně užily u babičky. I když se jim tam moc líbí, tak moře pro ně bylo něco suprovního a celý rok vzpomínyly a těšily se, až pojedou zas.

  Já sama za sebe si dovedu představit úplně jinou dovču, než je celodenní koupání a stavění hradu z písku.

  superkarma: 0 12.08.2008, 10:53:33
 2. [42] a.... [*]

  Stonožka1: Já jsem teda k moři jezdila vždycky jen kvůli dítěti. Dcera to tam dodnes absolutně miluje a fakt si to užívá, i když je už velká. Pokud jsem jela na samostatnou dovolenou, tak po městech, po památkách nebo na cyklisťák s eventuálním jedním dnem u moře. Flákání u moře by mi přišlo jako ztráta času. Na tábor jezdí hodně dětí spíš za trest

  superkarma: 0 12.08.2008, 09:12:38
 3. avatar
  [41] Dudlajlama [*]

  Stonožka1: no, pri tom, jak tam pani nabyvala ztracene sily, by to dite skutecne bylo spis na prekazku . Ja fakt nejsem moralistka, at si pani na dovolene vrza, az se budou hory zelenat, ale nicit kvuli tomu svou slusne fungujici rodinu, muze fakt jenom naivka. Naivni v tom smyslu, ze si predstavuje, ze s Jaromirem budou vasne triskat az do konce ziti. Nebudou, on si pravdepodobne mocne vydechl, ze to takhle dopadlo. Jsem uz zakalena zivotem natolik, ze to jinak nevidim

  superkarma: 0 11.08.2008, 22:40:18
 4. avatar
  [40] Stonožka1 [*]

  Eva_Fl: A proč by nemohla jet sama na dovolenou? Dítěti se věnuje po celý rok, proč si bez dcerky neužít? K moři jedu kvůli sobě, ne kvůli dětem, pokud to nejsou astmatici nebo mají exém. Děti si užijou kolikrát líp na táboře, nebo u babičky, než třeba u moře. To ocení až později, ve školním věku.

  superkarma: 0 11.08.2008, 21:45:38
 5. [39] Michaela 323 [*]

  Třeba to byl první chlap, který o ni stál.No a ona to o to víc prožívala...Naštěstí doma "přišla k rozumu."

  superkarma: 0 11.08.2008, 21:09:12
 6. avatar
  [38] Dudlajlama [*]

  Pripomina mi to libeznou vetu me kamaradky....."ja kdyz se zamlada s nekym vyspala, tak jsem si hned myslela, ze si me vezme"

  superkarma: 0 11.08.2008, 18:13:19
 7. avatar
  [37] Eva_CZ [*]

  To ta kachna nechala doma malou holku? Jsem myslela, ze k mori se jezdi i kvuli detem.

  superkarma: 0 11.08.2008, 18:10:34
 8. avatar
  [36] Meander [*]

  Stejně se rozvedou, tak proč to odkládat?

  superkarma: 0 11.08.2008, 17:51:00
 9. avatar
  [35] kareta [*]

  Simba: flirt je hra, paní je asi citový upír a potřebuje POROZUMĚNÍ, POPOVÍDÁNÍ,...třeba není na keks

  superkarma: 0 11.08.2008, 17:18:38

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [34] Simba [*]

  kareta: já zase nechápu nadpis, do dnes jsem si myslela, že flirt je trochu něco jiného .. nebo oni spolu celou dovolenou jen flirtovali?

  superkarma: 0 11.08.2008, 17:15:15
 2. avatar
  [33] kareta [*]

  Nechápu, proč do šuku tahá city Lidi si komplikují život...

  gentiana: před lety letěly missky na Krétu a pár jich tam uškalo s místníma barmanama, za měsíc za nima 2 zas přiletěly a kluci se k nim už neznali Ona je ta sezona dlouhá a co tam jiného chceš dělat? Tak to klátí co to de Jó, to byly časy

  superkarma: 0 11.08.2008, 16:12:13
 3. [32] wanolina [*]

  Blues: Formulace je asi upřímná. Když je někdo v tranzu, tak je v tranzu

  superkarma: 0 11.08.2008, 15:39:31
 4. [31] wanolina [*]

  nedávno jsem četla v novinách, jak v bývalé Jugoslávii se "plážoví inženýři" tetelili, až přijedou chtivé turistky a oni budou mít celé léto co dělat a co šukat. Prostě pro mnoho žen je dovolená něco extra, čekají romantiku a když je někdo balí a zve na drink, je to jen krok do postele, kde určitě většina končí.

  superkarma: 0 11.08.2008, 15:38:31
 5. avatar
  [30] Blues [*]

  Hlavně je "úžasná" ta formulace:
  "Ani na moment jsem nepochybovala o tom, že dřív nebo později si Jaromíra oblíbí i má dcera a že budeme žít všichni společně ve šťastné shodě."
  Takže matinka si během dovolené narazí amanta a rovnou plánuje, jak k němu odejde i s děckem. Táta je asi jenom spotřební materiál, co se dá kdykoli vyměnit za jiný model..

  superkarma: 0 11.08.2008, 15:35:52
 6. avatar
  [29] evelyn [*]

  Hysteria: evelyn: ja nedavno na plazi videla asi svedku, datum zaruky uz hodne davno prosle, cela rozkydla, no fakt nepekna zenska a mela s sebou dva cerne, sedeli na plazi jak psi a cekali na ni, ponozky v sandalkach a nejake teplakovky jak od vietnamcu

  superkarma: 0 11.08.2008, 14:59:23
 7. avatar
  [28] Hysteria [*]

  Petunie: Myslím,že Němky jsou horší,někdy nestačím zírat,co na sebe pustí.Ale většinou jsou to ty obstarší.

  superkarma: 0 11.08.2008, 14:29:51
 8. avatar
  [27] trdlo [*]

  Galadriel: delala sem si legraci. Pani potrebuje 5x denne studenou sprchu a sviznou praci na cerstvym vzduchu, a na blbosti zapomene.

  superkarma: 0 11.08.2008, 12:40:19
 9. avatar
  [26] Petunie [*]

  evelyn: to nepopírám

  superkarma: 0 11.08.2008, 12:35:14
 10. avatar
  [25] evelyn [*]

  Petunie: ja nemyslim, ze to budou jen cesky, co maj takovou povest

  superkarma: 0 11.08.2008, 12:32:12
 11. avatar
  [24] Petunie [*]

  Monina: a pak nemaj mít Češky v masově-dovolenkovém zahraničí reputaci štětek... .

  superkarma: 0 11.08.2008, 12:25:58
 12. avatar
  [23] *Kotě* [*]

  Moc nechápu, jak s někým, koho znám deset dní z dovolené, lze plánovat společnou budoucnost a vzájemné rozvody... vždyť nemá ani tuchu, jaký je ten člověk v reálném životě, dovolená je virtuální realita, která nemá se skutečností nic společného, každý se chová jinak.

  No, aspoň že to paní došlo

  superkarma: 0 11.08.2008, 12:08:58
 13. avatar
  [22] evelyn [*]

  Jupíí: navic cesi potrebuji obnovit krev a takova cerna

  superkarma: 0 11.08.2008, 11:05:18
 14. avatar
  [20] Jupíí [*]

  Maurenka: No ta byla teda zlá, nejdřív chudáka zblbne, koupí si další letenku a pak se na něj vybodne!

  superkarma: 0 11.08.2008, 10:00:38
 15. avatar
  [18] Radka27 [*]

  Kařdý mimomanželský vztah se vyvíjí stějně jako každý jiný vztah, čili obdiv, zamilovanost, erotika, zevšednění, pochyby...
  A poud stávající partner není vyloženě tyran, alkoholik nebo závislý hráč, tak je úplná hovadina se rozvádět a to samé v bleděmodrém začínat jinde.

  superkarma: 0 11.08.2008, 09:55:10
 16. [17] Maurenka [*]

  Jedna z mých velmi dobrých kamarádek odjela s maminkou a se synem na Kypr. Vrátila se jako v tranzu, omámená. Začala si tam s chlápkem z půjčovny skůtrů, údajně s úžasným černochem, původem z Bangladéže. Byla tak posledlá, že si koupila za 14 dní letenku a vzala si další týden dovolenou, aby mohla být s ním. Tady úplně šílela, co bude dělat s přítelem, který samozřejmně o ničem nevěděl. Došlo to tak daleko, že černý zamilovaný muž z ní začal tahat pozvánku do Čech a to nejen pro sebe, ale pro celou jeho rodinu a chtěl, aby mu v Praze sehnala práci. Naštěstí postupem času vytřízlivěla, možná jí pomohla představa, že se jí v bytě usídlí spoustu lidí, který v životě neviděla. Takže stát se to asi může komukoliv.

  superkarma: 0 11.08.2008, 09:40:08
 17. avatar
  [16] Dimsy [*]

  Pořád nechápu,proč když se někdo zamiluje,okamžitě má pocit,že musí zničit rodinu svoji,rodinu milovaného a vše okolo.Copak jim opravdu nedochází,že ani tahle láska nebude trvat věčně,že za čas to bude úplně stejné a zase budou plakat na netu,jak je to strašná nuda a stereotyp.

  superkarma: 0 11.08.2008, 09:30:18
 18. [14] gentiana [*]

  7kraska: Sdílet loď s tchýní... to by bylo fakt blbý:D

  superkarma: 0 11.08.2008, 09:21:41
 19. [13] 7kraska [*]

  gentiana: Jo, ja jsem stravila dovolenou v Recku "vztahem" s domorodcem. Ale pred 11 lety, byla jsem svobodna a zrovna jsem s nikym nechodila. Planovali jsme, jak tam koupime lod a budeme vozit turisty z ostrova na ostrov. Pak jsem se vratila domu, chvili jsme si psali a volali, ale nic z toho nebylo.

  Ovsem on mi vypravel, ze driv svadel i vdane zenske z Ceska, byla to uplna normalka, bezne tam s nima spal. Mel v hotelu zlatnictvi. Zenske tam byly jen s detma bez manzela nebo treba s tchyni a s detma a nejak sikovne se s nim sesly za bukem. Ovsem zadna mu nezustala, tak byl starym mladencem ve 40 letech. V lete si uzival a pracoval a v zime odpocival nebo cestoval po Evrope. Bydlel s matkou. Neni divu, ze jsem s nim nekoupila tu lod atd.

  superkarma: 0 11.08.2008, 09:06:25
 20. avatar
  [12] SENSITIVESKIN [*]

  gentiana: to byl Čech, to za prvé a za druhé.....lidi, nevdávejte se a nežeňte se, když vás to pak v manželství sere a je to stereotyp....takovýhle kecy o stereotypu mám fakt nejradši....takhle se chovají nevyzrálí pitomci!

  superkarma: 0 11.08.2008, 08:28:36
 21. avatar
  [11] evelyn [*]

  kazdy vztah casem sklouzne do stereotypu, i ten Jaromir by se ji casem zevsednel. Uzit si a odnest si pekne vzpominky, je jedna vec, ale borit hned vsechny mosty, je hovadina, kterou navic clovek ublizi spouste lidi kolem

  superkarma: 0 11.08.2008, 07:59:52
 22. avatar
  [10] kemy [*]

  kdyby každá takováhle avantýra měla rozbít rodinu, asi by nezůstávalo moc manželství pohromadě..
  jak malá asi bledulka janička byla, když se máma vydala sama do řecka?

  superkarma: 0 11.08.2008, 07:56:27
 23. [9] gentiana [*]

  By mě zajímalo, jestli existuje někdo, kdo stráví dovolenou souložením s domorodcem. Jo, píše se o tom v Kosmopolitovi, ale jakkoli zásadní důvěru v lidstvo nemám, tak si nedokážu představit, že paní, která nepíše o nějakých rodinných problémech, najednou zahodí mozek a začne se chovat jako háravá fena.

  superkarma: 0 11.08.2008, 07:45:10
 24. avatar
  [8] Dudlajlama [*]

  Trdlo, to tak, dovedes si predstavit chudaka toho chlapa? Pani si bude jezdit po flirtovacich dovolenych a doma se bude chumoulit houf bledych decek a manza bude kmitat, az se mu bude za patama kourit
  To jsem ale krasne zla stejne povazuju pribeh za umele vytvoreny a tak diskuju ciste v teoreticke rovine

  superkarma: 0 11.08.2008, 03:32:31
 25. avatar
  [7] trdlo [*]

  Měli bz si pořídit několik dalších dětí a utužit si tím vztah

  superkarma: 0 11.08.2008, 01:00:41
 26. avatar
  [6] peetrax [*]

  "...vzpomíná s nostalgií Jan."

  superkarma: 0 11.08.2008, 00:52:20
 27. [5] Rikina [*]

  Pokud to tedy není žádná oběť, že paní ukončila flirt z dovolené, a je jejím upřímným přáním "vydržet pohromadě v dobrém i ve zlém", proč ta psychologická poradna? A proč je to tu jako SOS, co je tady k řešení? Domnívám se, že to stejně dopadne špatně, protože to se bude pořád vzpomínat, jak to bylo krásné, a co by bylo, kdyby nebylo, manželský stereotyp se časem obnoví, a máme to tu znova od začátku.

  superkarma: 0 11.08.2008, 00:52:04
 28. avatar
  [4] trdlo [*]

  A úplne nejlepší ze všeho je běžet na terapii, v raněných pocitečkách se rochňat. Pak přijde románek s psychologem na zotavenou, mezitím ji opustí manžel, protože se furt analyzuje, a všeobecně se chová jako hysterka.

  superkarma: 0 11.08.2008, 00:40:06
 29. avatar
  [3] Dudlajlama [*]

  P.S. Taky si nedovedu predstavit sama sebe, ze mam doma malou bledouckou dcerusku a vyrazim si na dovolenou do Recka bez ni

  superkarma: 0 11.08.2008, 00:36:32
 30. avatar
  [2] Dudlajlama [*]

  Ja bych ale tohle nenazyvala flirtem, tohle byla klasicka dovolenkova su*oromance. Tahle prohlaseni po nekolika dnech znamosti, ze " jsem si s nim rozumela jako s nikym jinym na svete", me vzdycky fascinuji.

  superkarma: 0 11.08.2008, 00:28:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme