Zdraví

SOS!!! Další volání o pomoc je zde!

 

Dovoluji si využít vaší rubriky SOS a prosím o pomoc.

Dnes večer jdeme s manželem do společnosti na dost významnou oslavu. Rozhodla jsem se proto zavítat ke kadeřnici, aby mi na tento večer vykouzlila na hlavě něco moc hezkého.

 

Teď sedím u počítače a řvu jak blázen!

V kadeřnictví jsem nechala nemalou sumu, s kadeřnicí se poštěkala jako pes, ale mé vlasy a účes už tohle nezachrání.

 

Místo hezkého účesu mám na hlavě absolutní šílenost! Vlasy ostříhané do příšerného tvaru, barva kadeřnici ujela na odporně rezavou, a navíc mi oddělala vlasy odbarvovačem.

 

Podle ní, mě učesala a obarvila tak, jak jsem si přála a ani vedoucí – majitelka kadeřnictví nezasáhla.

 

Vypadám jak z E55, je to hnus, co mám na hlavě! Chtěla jsem moderní, krátký sestřih a mám na hlavě skoro ježka v mrkvové barvě.

 

Nic s tím nejde udělat a přebarvit si vlasy se už bojím.

Sestřih, co mám, mi vůbec nesluší, vypadám jak chlap... no prostě jsem úplně hotová, zoufalá a mám sto chutí večer nikam nejít!

 

Myslíte, že mám risknout novou barvu?

V jiném kadeřnictví mě odmítli, když jsem ta zoufalá volala, řekli mi, že se musím objednat minimálně týden dopředu, takže tu sedím jak hromádka neštěstí a přemýšlím, že snad bude lepší se vzít mašinkou dohola.

 

Karolína

 


Milá Karolíno, v této chvíli mě jako nejrychlejší řešení napadá jen jedno: Co si koupit na večer nějakou hezkou a přirozeně vypadající paruku?

 

Ale možná ti čtenářky poradí jiný, dobrý fígl. Nevěš hlavu, určitě v naší SOS poradně něco vymyslíme!

   
02.06.2005 - Zdraví - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [44] Kekka [*]

  Kašli na vlasy, okouzluj silou osobnosti.

  superkarma: 0 02.06.2005, 20:26:19
 2. avatar
  [43] Radka27 [*]

  Vytěž z toho co máš maximum. Nalič se k barvě účesu, oblékni se v tom stylu. Možná se vidíš jinak než Tě vidí druzí a pochválí tě za odvahu a co více, budou se do týdne opičit.

  superkarma: 0 02.06.2005, 15:18:55
 3. avatar
  [42] vlcice [*]

  Karolíno, tvá kadeřnice se zřejmě řídila současnou módou. Dnes jsou moderní krátké sestřihy na kluka a oranžově rezavé vlasy. Já jsem byla ve středu u kadeřnice a nechala jsem ukecat na ten krátký sestřih. Sice mi to sluší, ale připadám si jak kluk a pořád se drbu na hlavě, protože mě ty kráké vlasy svrbí. :-(
  Vlasy časem dorostou. A teď bych asi zkusila ten klobouček.
  Ale nejdřív bych obvolala všechna kadeřnictví v dosahu.
  Držím pěsti, ať vše dopadne dobře.

  superkarma: 0 02.06.2005, 15:02:00
 4. avatar
  [39] spuá [*]

  Já bych doporučovala (teda jestli to máš moc nakrátko) nanést na to gel nebo tužidlo vyfoukat "cik cak" nevím jak se tomu říká..... Prostě takový rozcuchaný vlasy. Teďkon je to moderní. Anebo zajít koupit paruku.

  superkarma: 0 02.06.2005, 14:23:25
 5. avatar
  [38] Suzanne [*]

  Vše už bylo řečeno, takže držím palce Čepička i paruka jsou dobrý nápad. Jestli jsi z Prahy, vím o kadeřnici, co bere bez objednání. Je držkatá, ale šikovná

  superkarma: 0 02.06.2005, 14:11:39
 6. avatar
  [37] Aja [*]

  Karolíno, máš možnost reklamace. Oni jsou povinni tě uvést do přijatelného stavu Braň se. Kdysi mi spálili trvalou a chodila jsem tam jednou za týden na zábal a učesání do přijatelného stavu, protože doma se s tím nedalo nic udělat.
  S krátkým střihem se asi nic udělat nedá, pokud jsi teď moc nakrátko, ale s barvou určitě.
  Vlastně jsi jim neměla platit nic a trvat na svém.

  superkarma: 0 02.06.2005, 14:11:34
 7. avatar
  [36] Kelly [*]

  Holky, než se rozhodnete pro radikální změnu, zjistěte si přesně, kam jdete, jestli k odborníkovi nebo do lví klece, kde vás pouze oškubou.
  Podle toho, co říká má dcera, která se za kadeřnici učí, se ani nedivím, že je tolik odbornic-nemehel, které si dělají co chtějí ony, a ne vy. Holky jsou lenivé, zašívají se a nechtějí stříhat. Když nemají pořádnou průpravu ve škole, jak to pak asi vypadá v praxi ... ... a když se k tomu přidá "křivé oko" a barvoslepost, kdy si holky pletou odstíny a pak na vás spíš experimentují, tak to je fakt děs ...
  Pisatelce neporadím, bohužel ... já sama byla v 15-ti ostříhaná z dlouhých vlasů cca 50 cm na délku trestance a to byla přitom známá kadeřnice od matky. Tak mne zpi..... - sorry .
  Jednu radu ale dám. Nestyďte se a kadeřnici neustále kontrolujte a kecejte jí do toho ... je to vaše hlava !!!

  superkarma: 0 02.06.2005, 14:03:18
 8. [35] Kikoska [*]

  Co takhle poslat fotku? Abysme mohly objektivně posoudit, zda sluší či nesluší...

  superkarma: 0 02.06.2005, 14:01:26
 9. avatar
  [34] breberka [*]

  Nemeškej, kup si barvu podobného odstínu té barvy, kterou jsis přála a zapoj ruce.Taky si barvím vlasy sama a nepotřebuji k tomu žádnou kadeřnici.Není na tom přece nic složitého a teď, když má´š krátké vlasy se ti to bude barvit o moc lépe.Asi si je nebarvíš každý den, že, takže když je teď ještě jednou nabarvíš, jím nic zas tak hrozného neuděláš.Ale jestli se bojíš, tak zkus barvu v šampónu.Hodně štěstí

  superkarma: 0 02.06.2005, 14:01:00
 10. avatar
  [33] tomáš [*]

  no tak, nesmutni - dneska je moderní vlastně všechno, i extravagantní vylomeniny, a nakonec můžeš hrdě zářit, a ev. klidně mlžit, že jsi byla tam a tam v salónu, stálo to tisíce - ještě tě budou obdivovat a závidět! Opravdu většinou ostatní nevidí žádné neštěstí, ale my se sobě zdáme tak příííšerné.
  P.S. - co kdybys vypadala jako paní premiérová - no řekni, její dřívější účes se k typu obličeje vůbec nehodil!
  Ale naopak - viděli jste včera Vypadáš skvěle? To byl super vodvaz s účesem, hned bych tak chtěla vypadat!!!!
  Večírek si nenech zkazit, lidi tě přece berou podle tvé povahy a nejen podle účesu! Přeju hezký prožitek!!!

  superkarma: 0 02.06.2005, 14:00:41
 11. avatar
  [31] Clerenc [*]

  nejlepsi je chodit k jedne kadernici, ktera zna Tebe i Tve vlasy. Ja takovu sikulku mam a pokazde odchazim s necim naprosto uzasnym na hlave a kazdej mi to zavidi V tehle situaci uz je asi kazda rada draha.....

  superkarma: 0 02.06.2005, 13:58:42
 12. avatar
  [30] gerda [*]

  Rikina: ono je líp vzít si s sebou nějaký vystřižený obrázek účesu, aby to udělala aspoň přibližně. Ale nemusí to vyjít zaručeně. Kamarádka má skvělé vlasy, dlouho u kadeřnice nebyla, protože porodila, práce s miminem a moc se těšila na návštěvu v nově vzniklém salonu, který si v krátkosti udělal hodně dobré jméno. Stříhají za dost peněz, pracují tam gayové, což je spíš přínos. Jenomže: přestože mu přesně popsala, co chce, tak se mu nevedlo, furt to přistřihoval (stylem střih živého plotu á la V+W) až nakonec cosi stvořil a propadl zoufalství. Sám prohlásil, že se mu to nepovedlo, že to chtěl jinak a odpustil jí část peněz s tím, že kdyby za týden zjistila, že si s tím neví rady, ať přijde. Hodnotím jeho poctivý přístup a moc se divím, že i ona mohla mít problém s účesem v tak populárním vlasovém studiu k tomu. Chce to fakt asi chodit pořád na jedno místo.

  superkarma: 0 02.06.2005, 13:35:02
 13. avatar
  [29] Žábina [*]

  ale ono asi také záleží na kadeřnici, já mám stálou ke které chodím pořád a moje vlasy už zná...dělávala ve Vlasovém studiu a tam to bylo pěkně drahý, tak jsem k ní chodila párkrát do roka...teď si otevřela vlastní salón tak se těším že k ní zavítám častěji....

  superkarma: 0 02.06.2005, 13:27:58
 14. avatar
  [28] Žábina [*]

  bednaroi: č.9 - tak to je přesně můj případ ...mám dlouhé rovné vlasy pod lopatky a když je mám rozpuštěné, nevypadá to nic moc....proto si je chci nechat sestříhat postupně a teď po přečtení tvého příspěvku se začínám bát

  superkarma: 0 02.06.2005, 13:23:52
 15. avatar
  [27] Markýza [*]

  Machilka: já mám špičkovou kadeřnici, která mě poslouchá, poradí a vždycky jsem spokojená

  superkarma: 0 02.06.2005, 13:18:25
 16. [26] Rikina [*]

  To je zajímavý - mě se vždycky kadeřnice ptá "jak to chcete", čímž mě otráví, protože já to nevím, a je mi to celkem jedno, hlavně aby se to každý ráno nemuselo složitě upravovat. Když řeknu, že to nechám na ní, je otrávená zase ona, že nemá přesné instrukce

  superkarma: 0 02.06.2005, 13:03:17
 17. avatar
  [25] Machilka [*]

  Včera se mi karádka svěřila,jak byla nedávno u kadeřnice!
  Nechala si nějaké době narůst delší vlasy a chtěla je mít sestříhané do obličeje a délku těsně pod ramena.
  Pak se ještě zeptala, jestli neexistuje nějaká trvalá nebo něco co by ji ty vlasy nadzvihlo a provzdušnilo!
  Paní kývla a natočila ji vlasy na natáčky a šoupla ji pod fén!
  ... teď má na hlavě učes ala na kluka no trochu delší a na tom tu nejtrvalejší trvalou jakou jsem kdy viděla!
  Ještě když odcházela tak ji ta Kadeřnice říkala, že ji strašně ráda stříha, že se na ni vždycky vyřádí...
  Copak neexistuje kadeřnice, která poslouchá co jí říkáme??? A musíme za tyto padíla opravdu platit!!?

  Takže nejste v tom sama!!! Držím palce ať to nějak zvládnete!

  superkarma: 0 02.06.2005, 12:56:02
 18. avatar
  [24] Markýza [*]

  Ivušška: co takhle chodit pořád k jedné kadeřnici - já si klidně lajznu jít i odpoledne před významnou událostí, protože Maruška mě a moje vlasy zná, navíc k ní chodím pravidelně, takže by mi to jen umyla zastříhal a vyfoukala.
  Jo karolíno, takhle to dopadá, když na sebe ženská kašle a pak si myslí, že se to dá honem honem, na poslední chvíli zachránit.

  superkarma: 0 02.06.2005, 12:55:07
 19. avatar
  [23] Misorp [*]

  Přestaň fňukat a začni jednat večer se blíží.A máš fakt kliku že je sezóna která podporuje přikrývky hlavy uvaž si tuban a vyraš.Moje dcera si v 18 ostříhala ofinu u samé hlavi a pak nosila (hadry na hlavě asi 1/4 roku až se to ve třídě ujalo)šátky a jiné.

  superkarma: 0 02.06.2005, 12:47:49
 20. [22] r1911 [*]

  Vím, že je důležité líbit se především sám sobě, ale třeba budou ostatní (známí) z účesu nadchnuti a přebarvení by nedoporučili. Ale já osobně bych při vlastní nespokojenosti riskla jinou barvu. Buď bych si ji koupila nebo obešla kadeřnictví v okolí (s tím, že obarvení by bylo na vlastní riziko), tam by mohli ještě něco "provést" i s tím střihem. Každopádně držím palce, ať se akce podaří!

  superkarma: 0 02.06.2005, 12:44:46
 21. avatar
  [21] martisa [*]

  Paruka vyjde dost draho. Ale co třeba nějaké ty moderní šátky na hlavu? Dělají krásné. Nebo nějaké ty moderní síťky, kloboučky... Držím palce.

  superkarma: 0 02.06.2005, 12:41:57
 22. [19] xenie [*]

  domácí barvení na zničené vlasy bych neriskovala... to spíš na ten večer bych si pořídila paruku a poté bych zašla k dobrému (!) kadeřníkovi, aby to zachránil...pokud jsi v Praze, můžu dát kontakt na výbornou a ne drahou kadeřnici

  superkarma: 0 02.06.2005, 12:36:38
 23. avatar
  [17] Boruv.ka [*]

  A také bych se moc ráda dozvěděla, pro co ses nakonec rozhodla. Stále hledám na netu, ale jede mi pomalu počítač

  superkarma: 0 02.06.2005, 12:31:46
 24. avatar
  [15] Boruv.ka [*]

  Karolíno, neriskuj tu barvu... může to dopadnout dobře, ale taky nemusí, co pak ??? Maskovat !!! Jdi do té čepičky a nebo paruky, jistě to nebude jediná příležitost, kdy to využiješ. A nebo jak tu čtu nějaký vyhlášený salón.

  superkarma: 0 02.06.2005, 12:28:16
 25. avatar
  [13] Misorp [*]

  a co takhle zkusit ty smívatelné spreje? Ty moc vlasy nezatěžují a ten večer tosnad vydrží.Udělat si prostě místo učesu rozcuch a tvrdit že jsem to tak chtěla

  superkarma: 0 02.06.2005, 12:21:07
 26. avatar
  [9] bednaroi [*]

  Ahoj Karolíno, tohle jsem jednout aky žzažila, na hlavě jsem místo hnědé s mádechem do červena měla barvu, která se podobala silničářské vestě, neváhala jsem, a šla si koupit barvu na přebarvení do tmava, sice mi tím barvením málem shořela hlava, ale barva se napravila a vlasy nevypadali, takže bych tu novou barvu možná riskla.
  no ale s ůčesem asi nic nesvedeš, jedině to ulízat, pokud to jde. mě se ted taky podařilo, že mám na hlavě úplou hrlzu, měla jsem vlasy pod lopatky, ale chtěla jsem nějakou změnu, tak jsem si je nechala sestříhat, a dopadlo to tak, že jsem od kadeřnice odcházela docela spokojená, ale když si vlasy umyla a upravila podle sebe, tak jsem zjistila, že místo abych měla peříčkový sestřih od půlky vlysů ke konci, tak mám kolem celé hlavy kuklu ala mikado, a z ní trčí dolů pár sestříhaných vlasů. První co mě napadlo bylo ustřihnout ty trčící vlasy, at to má aspon rochu tvar, ale když jsem přišla druhý den ke kadeřnici a ona měla dovolenou, tak jsem to stáhla gumičkou, a nosím to takhle, dokud to nenaroste, nebo nevymyslím, co s tím, abych se těch dlouhých vlasy nemusela vzdát. jedno řešení mám, ale bojím se, že by se to zase nepovedlo, a vypadala dych ještě hůř.

  superkarma: 0 02.06.2005, 12:07:20
 27. avatar
  [7] Boruv.ka [*]

  A nebo ta paruka, to je asi nejrychlejší a dělají překráááásné !!!

  superkarma: 0 02.06.2005, 12:06:21
 28. avatar
  [6] Žábina [*]

  zrovna tento týden jsem šla okolo obchodu s klobouky a tam měli takové ty krásné háčkované čepičky co se teď nosí...zakoupila bych tu která by se mi hodila k šatům a ten večer nějak přežila...a příští týden se objednala k jiné kadeřnici....

  superkarma: 0 02.06.2005, 12:06:09
 29. avatar
  [4] Boruv.ka [*]

  Karolíno, barvu neriskuj, mohlo by být ještě hůř !!! Nevím jak vypadáš a co by se k tobě hodilo a kolik si můžeš dovolit " vyhodit " pro dnešní večer peněz a kolik máš času na přípravy. Ale tak mě napadla jedna superová věc... mrkni se na ikonku čtenářky zlato, má úúúúžasný klobouček alá třicátá léta, jestli se nemýlím. ( A jestli se s dobou, kdy se to nosilo opravdu mýlím, odpusťte mi mé nevědomosti ) No a k tomu super šatičky, mně to nedá... jdu hledat na netu, jakmile na něco kápnu, pošlu přes ženu in. Mně by MOOOC móda bavila, někoho vidím a mívám vize co a jak, jen sebe neumím posoudit.

  superkarma: 0 02.06.2005, 12:05:01
 30. avatar
  [3] gerda [*]

  neboj se přebarvit. Já si před měsícem vymyslila, že chci melír - po cca 25 letech - a protože si vlasy barvím na tmavohnědo, myslila jsem, že mi to bude slušet a k tomu i omládnu . Hrůza, když mi to opláchla, zjistila jsem, že mám proužky žluté jako kuře, z toho u ucha oranžové. Vypadala jsem strašně, ale kadeřnice tvrdila, že tak krásný melír se jí ještě nepovedl. No, možná měla pravdu, ale já měla ránu...cestou domů jsem si koupila HNĚDOU barvu a okamžitě to obarvila. Přestože si myslím, že mám dost choulostivou kůži (některé barvy nesnáším vůbec a dělá se mi ekzém), tak to dopadlo dobře a já si oddychla. Moje rada: neboj se barvy, použij hnědou, ta to scelí do přirozeného odstínu. A nebreč, to se dá spravit během půlhodiny. Účes si upravíš sama podle zvyklostí, eventuelně si to u uší ostříhej sama, to není nic tak těžkého a bude.

  superkarma: 0 02.06.2005, 12:04:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme