Bulvár

SOS: Čtenářka a soused hulvát – Jak je to dnes?

V lednu loňského roku jsme řešili sousedské vztahy čtenářky s nickem Átéčko. Jeden ze sousedů v domě nedodržuje domovní řád a chová se k ostatním zde žijícím lidem bezohledně...

Vzpomínáte si ještě na souseda hulvátova (viz odkazy pod tímto článkem)? Pokud ano, jistě si s chutí přečtete následující dopis čtenářky s nickem Átéčko, která tento problém řeší.

Pro vás, kteří jste věc nesledovali: Čtenářka Átéčko žije ve vlastním bytě. Bohužel v domě je v přízemí pohostinství velmi nízké kategorie, odkud jde stále hluk. Majitel pohostinství absolutně nerespektuje stanovy v domě a zabírá společné prostory na úkor ostatním...

Jaká je situace dnes?

Dopis čtenářky Átéčko

zidleDobrý den!

Nedá mi to a opět vás chci informovat o bydlení v domě se sousedem hulvátem.

Z domu, který jsme si jako nájemníci koupili, se vystěhovali velmi slušní a méně slušní lidé, bydlící do té doby nad a pod námi. Ti první se s námi loučili se slzami v očích, ti druzí měli mezi sebou a sousedem hulvátem nějaké dluhy, tak se vytratili po svém.

Své byty prodali pod cenou, protože díky putyce asi osmé cenové skupiny, kterou provozuje náš starý známý hulvát, cena bytů klesla na polovinu své hodnoty.

A jejich byty i putyku koupil člověk, který se mi hned na první pohled nezdál... Je to známý hulváta a já znám jeho rozvedenou ženu, to je ale jiný příběh...

Tenhle člověk koupil i byt souseda Hulváta. Koupil i jeho hospodu. Slíbil mu, že mu jeho byt prodá zpět za stejnou cenu za pár let... což je nesmysl, oba jsou totiž podvodníci. To ale není můj problém.

Takže soused již není vlastníkem ani bytu, ani hospody – „ďury“ (díry). Ale chová se dále tak, jako by mu patřil nikoliv celý dům, ale celý svět.

Přestože jsme všichni podepsali, co se v domě smí a co ne, tenhle týpek si dělá, co chce. Když vylezlo sluníčko, opět si vynesl své stolečky na chodník před putyku. Manžel zavolal novému majiteli bytu, a ten slíbil nápravu. Ale bohužel. Soused manžela slovně napadl a vyhrožoval jemu i celé naší rodině. Stoleček i židle už na chodníku zůstaly...

Dnes opět situace gradovala. On ten soused má firmu, která pro nového majitele dělá v bytech opravy a zednické práce. Přišli ráno, že budou vysekávat v koupelně a kuchyni zdi, aby se dostali k trubkám, aby se mohly vyměnit za nové.

Soused přišel spolu se zedníkem, který měl ve zdi sekat. Během chvíle mi začal soused nadávat. Nadávky zde psát nebudu, bylo jich hodně a byly hodně vulgární. Bylo to během chviličky, začal se mi vysmívat, jak mluvím potichu, a začal se mi pitvořit do obličeje. Vyhledával a čekal spor. Nejdříve mi nadával do „inteligentek“, poté přešel rovnou do svého hulvátského slovníku. Jenže mě tak lehce nevytočí. Začal třískat pěstmi a kopat do zdi, naznačoval sevřenými pěstmi, jako by mi chtěl dát ránu do obličeje, a přitom mi sprostě a hlučně nadával. Manžel mu nejdříve naznačil, aby nám nevyváděl v bytě a neurážel mě, a soused začal vyhrožovat, že ještě uvidíme, a vše špikoval nadávkami, které slušný člověk neopakuje.

Manžel se na něj rozběhl a soused vystřelil z bytu na schodiště. Běželi za sebou, a kdyby je nezastavil jeden ze zedníků, asi by se fyzicky napadli. Soused ještě řval, že podá trestní oznámení za napadení. Toho se nebojím, ale mám strach, že dá nějakému svému opilému zákazníkovi láhev pančované kořalky, a ten nám poškodí auto.

V jeho putyce se schází i dealeři pervitinu. Jednoho už pustili, druhý je poněkolikáté ve vazbě. (Policista, jeden můj známý, tvrdí, že tuto lokalitu ohledně drog sledují.)

Není lehké tady bydlet. Já nemám v povaze volat na něj ze msty „hygienu“, která by určitě nejeden přestupek našla. Ale vážně nevím, co dál.

Máme podat my trestní oznámení, za vyhrožování? Máme neustále trvat u nového majitele hulvátova bytu, aby si s ním udělal pořádek?

cigareta

Na fotkách posílám důkaz, jak dodržuje soused Domovní řád, že ve společných prostorách je zákaz kouření a zákaz podnikání...

Átéčko

Kam dál? Celý případ sledujeme...

   
17.05.2011 - Společnost - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [21] átéčko [*]

  Anai — #20 Já to také nedokážu. 

  V domě se neustále opravuje, schody jsem pokryté prachem z omítky. Jsem zvědavá, kdo se do domu přistěhuje. Dva byty jsou v rekonstrukci... Vlastně teď se neděje nic. Při opravě už zničili svod tel.antény, ktrerou někde přivřeli mezi plastová okna. A jeden kabel přesekli. Zapojili elektřinu tak, že u nás doma šla jen částečně. namísto 230, jsme měli 400. Po opravě nás odstřihli. Když se to konečně povedlo opravit, nešel nám zvonek...

  superkarma: 0 30.05.2011, 08:55:42
 2. [20] Anai [*]

  Články před rokem jsem nečetla, až teď a začínám si vážit svého bydlení. V létě je u nás sice slyšet taková "antimuzika" z vyhlášeného podniku Cross, nebo tak nějak, který je asi 500 m křížem přes ulici a přesto je to slyšet hodně... ale je to už třetím rokem a já si zvykám, stejně, jako jsem si před 11 lety musela zvykat na ranní hasičské zkoušky vozů. V domě, kde je ten podnik, sídlejí "měšťáci" a prý to neslyší.... No commnet. A že mi v domě v nižších patrech vadí zatuchlý cigaretový kouř, tak to fakt po přečetení dnešního článku vůůůůůůbec, ale vůůůůůbec neřeším ... co by átéčko za byt v mém domě asi dala, že? Držím palce, ať se to nějak vyřeší, policie je na nic, bohužel, snad teorie o hrubé záplatě je nejlepší, i když já bych to nedokázala.

  1. na komentář reaguje átéčko — #21
  superkarma: 0 30.05.2011, 08:13:14
 3. avatar
  [19] átéčko [*]

  OlgaMarie — #18 Ne, vím že ty zrovná hnusná nejsi.

   Máš pravdu.Sml22

  superkarma: 0 18.05.2011, 07:06:59
 4. avatar
  [18] OlgaMarie [*]

  átéčko — #17 Asi jsem hnusná, ale polehoučku bych intrikovala, protože cestou práva se pomoci nedovoláš.

  1. na komentář reaguje átéčko — #19
  superkarma: 0 17.05.2011, 20:28:01
 5. avatar
  [17] átéčko [*]

  LadyZa — #15 Sml16Kdo mě zná, ví, že mám slabý hlásek a že tady tohohle člověka nemám šanci přeřvat. Chová se jako prase.

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #18
  superkarma: 0 17.05.2011, 18:13:37
 6. [16] Ryor [*]

  Stačí  jeden soused hulvát a je po klidných dnech. Přítel když bydlel v bytovce dříve, měli tam jednoho němčoura, kterej byl celej potetovanej z kriminálu. Každý výkend vyhrával německé hity na plné pecky až do noci. A to samozřejmě bylo v pořádku.Když jsme tam my měli oslavu, už v 10hodin večer jsme museli být ztich

  aby nebylo peklo. Tam kde přítel parkovat auto vysázel kvítka (spíše

  plevele). Dělali prostě naschváli.

  superkarma: 0 17.05.2011, 17:53:48
 7. avatar
  [15] LadyZa [*]

  Olga Marie má opravdu skvělý nápad, podle rčení "na hrubý pytel hrubá záplata" Taky jsem ten typ co všechno řeší v klidu a s roumem, ale jedna sousedka byla naprosto nezvladatelná, neposlouchala ale jenom mlela svoje i když zcestné (jako cikáni, ty taky znají svoje práva, ale o povinnostech nikdy neslyšeli). Díky ní se občas měním v pavlačovou šteknu a funguje to - mám silnější hlas a robustnější postavu - takže jsem ta "tlustá z druhýho" a jedině ta na ni platí.

  Nedá se nic dělat - buď trpět nebo vymyslet hrubou záplatu.  Sml15

  1. na komentář reaguje átéčko — #17
  superkarma: 0 17.05.2011, 14:54:29
 8. [14] Ondu [*]

  No to je síla. Bohužel hloupí lidé, jsou zlí. Zkusila bych tu televizi. Hodněkrát už pomohla medializace případu. A přeju pevné nervy !!!

  superkarma: 0 17.05.2011, 12:26:48
 9. avatar
  [13] OlgaMarie [*]

  átéčko — #2 A budu Velká Svině Zlomyslná! Nařiď si  na vhodnou dobu budík a až to dole ztichne, pokrop to tam našetřenou močí - jako očůráno! Naprosto pohoršeně volej majitele, hygienu apod. a nezapomeň to vyfotit, vyber si vhodný den...Kam se ale máš vrtnout, abys neměla následky, to fakt v tomto státě nevím.

  superkarma: 0 17.05.2011, 11:52:58
 10. avatar
  [12] OlgaMarie [*]

  átéčko — #2 A budu Velká Svině Zlomyslná! Nařiď si  na vhodnou dobu budík a až to dole ztichne, pokrop to tam našetřenou močí - jako očůráno! Naprosto pohoršeně volej majitele, hygienu apod. a nezapomeň to vyfotit, vyber si vhodný den...Kam se ale máš vrtnout, abys neměla následky, to fakt v tomto státě nevím.

  superkarma: 1 17.05.2011, 11:52:10
 11. avatar
  [11] ToraToraTora [*]

  Oslovit právníka, nejlépe poradí jaká máš práva a jak se jich domoci. V případě soudního sporu vymáhat i náhradu na advokáta.

  Policii, pokud bude omezováno tvoje právo a to neodkladně bez okolků

   městský úřad,jelikož prohřešky proti poklidnému soužití řeší v první instanci právě radnice

   živnostenský úřad, aby mu pořádně prohrábnul papíry a usměrnil jeho podnikání

   a minimálně ještě televizi. Prostě být krok napřed a nedat jim záminku k oprávněnému trestnímu oznámení. Ale i tak je to nezáviděníhodná situace

  superkarma: 1 17.05.2011, 10:51:36
 12. avatar
  [10] Věrulinka [*]

  átéčko — #2 Sml15 je mi to jasný, ale jak z toho, aby jste žili v klídku Sml79Sml15

  superkarma: 0 17.05.2011, 10:45:46
 13. avatar
  [9] vladka006 [*]

  Tak to jsem na to zvědavá. Za pár měsíců tu budu psát taky. U nás ve vchodě si koupili Vietnamci nebytový prostor v přízemí a hodlají udělat večerku. Už to tu jednou bylo. Všude po schodech paneláku se zakopávalo o místní opilce, bordel před panelákem, nedopalky, lahve od alkholou, papírky....

  superkarma: 0 17.05.2011, 10:19:54
 14. avatar
  [8] jazuzinka [*]

  já bych mu cmrndla do kafe cyankáli nebo arzén Sml57

  superkarma: 0 17.05.2011, 09:26:34
 15. avatar
  [7] selinka [*]

  Átéčko, to mě mrzí, že se to po takové době ještě zhoršilo  ...S blbcem se bohužel nedomluvíš a je mi líto, že pro Tebe nemám kontruktivní radu Sml15

  superkarma: 0 17.05.2011, 09:25:07
 16. [6] pinokio [*]

  tak to Vám fakt nezávidím.Podle mě je to,kdo z koho a kdo bude mít pevnější nervy.Váš soused je ve výhodě v tom,že se chová jako prase a vy na to nemáte žaludek.Asi je lepší se zapřít a chovat se k němu jako on k Vám.Tady asi platí zákony džungle.Kdo je silnější,vyhraje.Je to nechutné,ale je to tak.Moc držím palce,ať v tom boji vyhrajeteSml16

  superkarma: 0 17.05.2011, 09:00:44
 17. avatar
  [5] enka1 [*]

  Tedy átéčko, nemáte to jednoduchý,každá rada drahá. Každopádně bombardovat nového majitele,fotit, nahrávat...Nový majitel hospodu neprovozuje,když ji koupil?Sml80.Jo a parkujte radši někde dál.apak,jak píše Anime.

  superkarma: 0 17.05.2011, 08:32:16
 18. [4] jastura [*]

  Po dobrém to s ním nevyřídíš. Volej dokola hygienu, stěžuj si na městě, volej policajty, pusť mu tam myši a znovu zavolej hygienu.... Udělej mu peklo taky.

  superkarma: 2 17.05.2011, 08:26:09
 19. [3] Anime Otaku [*]

  átéčko — #2 Pokud se nechceš, nebo nemůžeš stěhovat, tak to chce začít s ním boj, neustálé telefony na policii ohledně rušení nočního klidu, posílání hygieny, případně udání na berňák. Jinak nevím. Ale je to hrůza. že si slušný člověk ze strachu musí nechat s prominutím s**t na hlavu.

  superkarma: 0 17.05.2011, 08:11:43
 20. avatar
  [2] átéčko [*]

  Věrulinka — #1 Pokud bych se chtěla odstěhovat, byt je neprodejný, pokud by případný zájemce měl už jen projít okolo "zahrádky" obsazené štamgasty. Využil by toho jen nový majitel ostatních bytů, který by nám za krásný byt nabídl nízkou cenu.Sml15

  1. na komentář reaguje Anime Otaku — #3
  2. na komentář reaguje Věrulinka — #10
  3. na komentář reaguje OlgaMarie — #12
  4. na komentář reaguje OlgaMarie — #13
  superkarma: 0 17.05.2011, 06:53:43
 21. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Opravdu máte bydlení ke zblázněníSml15Sml79, právní stát, co?Pomoc žádná, policie, úřady na prd, ach jo.Sml31Sml15Sml79

  Tady je každá rada drahá, jedině se odstěhovat asi Sml15Sml79, ale kam, já vím Sml15

  Mě by už dávno klepla pepina znovu Sml15

  1. na komentář reaguje átéčko — #2
  superkarma: 0 17.05.2011, 06:19:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme