Bulvár

SOS!!! Co s tím?


Dobrý den,

mám k tématu revizoři spíš dotaz, ale možná to bude zajímavé i pro ostatní.

Moje máma ma přítelkyni budeme jí říkat třeba Hana a Hana má dceru věku něco kolem 30-ti, dcera je vdaná za chlapa typu nemakačenko a ona sama na tom není s pracovní morálkou nejlépe. Už rok úspěšně předstírá nějakou chorobu nicméně byla lapena nějakou komisí a pracovně uschopněna někdy od půlky února, což mamince vesele zatajila, ale abych se dostala k jádru pudla, je hlášená u mámy v bytě (netuším proč) a samozřejmě mimo toho, že neplatí zdravotní pojištění  a co já vím co ještě, jezdí po Praze na černo a když jí chytí revizor, tak nezaplatí.

Dopravní podniky to pak vymáhají a připočítávají si k tomu nějaké poplatky za vymáhání či co...

Maminka za ní vše zaplatila ale opět se objevují nové a nové dluhy, teď tedy zdravotní pojištění od půlky února a další dopis s modrým pruhem na poště, který děvče jaksi nemůže(rozuměj nechce) vyzvednout protože ztratilo občanku. A paní Hana se logicky bojí exekutora....co teď poraďte....lze nezdárnou dceru odhlásit z bytu bez jejího souhlasu a když to paní Hana udělá tak chudinka dobře ví, že vnučku uvidí až při další finanční krizi v dceřině rodině nebo jak má dokázat,že věci v bytě jsou její a ne dceřiny ... poraďte prosím. 


Děkuji. Amidala.


Milá Amidala,

asi je najlepšie poradiť sa s právnikom. Je smutné, ak sa takéto vzťahy objavujú medzi najbližšími :-( .

Osobne by som vedľa seba nedokázala tolerovať človeka typu Hanina dcéra a jej manžel...


Krásny deň :-)

   
02.05.2006 - Společnost - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

 1. avatar
  [12] fialinka [*]

  jestli jsem to správně pochopila, dcera v bytě nebydlí a v tom případě není problém ji odhlásit postupem, který byl uvedený níže (na městském úřadě) Nevadí, že nemá jiné "trvalé" bydliště, v tom případě jí napíší trvalý pobyt na tom úřadě. Musí jednat rychle...ale neměl by to být problém. Otázky trvalého bydliště neřeší soud!

  superkarma: 0 02.05.2006, 21:52:08
 2. avatar
  [10] peguša [*]

  Věrulinka: No a případná návštěva exekutora, to je další malér, který z takového soužití může vzejít, to máš pravdu.

  Amidala: Rozhodně vyhledej právníka, tím nic nepokazíš.

  superkarma: 0 02.05.2006, 12:46:21
 3. avatar
  [9] peguša [*]

  slonbidlo: Myslím, že nemáš pravdu. Přihlásit si do bytu můžeš kohokoliv, ale odhlásit se musí sám. Pokud se v bytě ta dotyčný člověk dlouhodobě nezdržuje, je možný postup, jaký uvádí ZUZU, ale pokud v bytě bývá, vyhodit ho jen tak nemůžeš, leda bys mu zajistila náhradní bydlení. Podobný problém jsme řešili u tchýně, kde žije v rodinném domě ještě neteř. Jejího bývalého přítele a otce jejího dítěte (mimohodem lempla, jakého by člověk hned tak nenašel) si "vtipně" přihlásili do baráku natrvalo. Když jejich vztah skončil, tak se "mladej" nemínil z baráku hnout. Proč taky? Měl tam teplo, teplou vodu a pohodlíčko. Několik bytů, které mu neteř našla, odmítl. Nakonec se někam odstěhoval, ale ani to nestačilo. Musel neteři podepsat papír, že se v dosavadním místě bydliště už nezdržuje a zdržovat nebude. S tímto pak šla neteř na úřad a trvalé bydliště mu mohla zrušit.

  superkarma: 0 02.05.2006, 12:44:20
 4. avatar
  [8] Meander [*]

  arna2005: Jde

  superkarma: 0 02.05.2006, 11:13:28
 5. avatar
  [7] Věrulinka [*]

  Bohužel,jednoho dne se taky může dostavit exekutor.Okamžitě dát k soudu a požádat předběžné zastavení trvalého bydliště.Já vím je to složité,jít proti dceři,ale zároveń je to obrana a nebo platit a platit všechny její dluhy.Nezávidím,mě by asi kleplo.Moc držím palce ke zdárnému konci.

  superkarma: 0 02.05.2006, 10:20:32
 6. avatar
  [4] Z_U_Z_U [*]

  mimochodem se ještě přidám.... odhlásit co nejdřív to půjde a rozhodně za ni nic neplatit.... mou příbuznou to že za ni přesně tyhle problémy vždy někdo zamázl dovedlo k těžkému alkoholismu, krádežím a průšvihům na všech frontách.... když to za ni vždy někdo vyžehlí, proč by si dělala starosti, ne??

  superkarma: 0 02.05.2006, 10:01:18
 7. avatar
  [3] Majdinka [*]

  Je tam pouze hlášená? Ať si dotyčná matka dojde na příslušný Městský úřad, příslušnou městskou část, pokud se jedná o Prahu a požádá o správní řízení ohledně zrušení trvalého pobytu. K tomu není potřeba souhlasu dcery, lze konat i bez její přítomnosti a ona obvykle dostane trvalý pobyt na "úřad", protože "někde" být hlášena musí.

  superkarma: 0 02.05.2006, 09:59:31
 8. avatar
  [1] Z_U_Z_U [*]

  řešili jsme podobný problém, bohužel v naší rodině.... dotyčná se ale odstěhovala a objevovala jen občas, tak ji její rodiče nechali soudně zbavit trvalého bydliště....bylo třeba přítomnosti rodičů, svědků, ale předvolání dostala i ona... to že si ho nevyzvedla byl jeden z důkazů že se na místě trvalého bydliště dlouhodobě nezdržuje.... ale každopádně prohovořit s právníkem

  superkarma: 0 02.05.2006, 09:55:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme