Vztahy

SOS - Co mám dělat?

Milá redakce Žena-in,

mám takové trápení. Nevím, jak to mám zkousnout. Potřebovala bych od Vás poradit, řekněte mi, jaký na to máte názor.

Přečetla jsem si u manžela v telefonu (Já vím, že se to nedělá, jsem hloupá, ale nedalo mi to. Byla bych se netrápila.) jednu sms, kterou psal kolegyni z práce tohoto znění: "Mně se po tobě taaak stýská, až jsem z toho celej na měkko :-(. Jsem z tebe blázen, ale je to úplně úžasňáckej pocit, víš? Mám tě rád!!!!!!!! :-)"

Když jsem se ho na to zeptala, řekl mi, ať si z toho nedělám hlavu, že to je jenom kamarádka, ale nemůžu se zbavit pocitu, že je v tom něco víc.

Pro upřesnění - pracuje na směny, asi 70 km od domova, tak se nevyplatí po službě jezdit domů, takže je 4 dny tam a pak 4 doma. Jinak jsem byla toho názoru, že máme bezproblémový vztah, rozumíme si, prostě myslela jsem si, že není žádný problém, ale teď si nějak nejsem ničím jistá.

Taky teď začínáme stavět dům, budeme si brát velký úvěr a pak plánujeme rodinu. Jak se Vám ta sms jeví, myslíte, že jde opravdu jen o projev kamarádství?

Svou zpověď jsem začala psát už před časem, a teď to má bohužel pokračování.

Nejhloupější na tom je, že manželovu nevěru mi potvrdila kartářka.

Vážně, ač jsem tomu nikdy nevěřila. Řekla mi, že je mi manžel nevěrný. I když jsem to dlouho tušila, nechala jsem se vždycky ukecat, že se jedná jen o kamarádku.

Když jsem šla s kamarádkou od kartářky, povídaly jsme si o tom a vyprávěly jsme si, co jsme se dozvěděly. Když jsem se jí svěřila, jen sklopila oči...

Nechtěla mi nic prozradit, ale nakonec jsem to z ní přece jen vytáhla. Řekla mi, že o tom ví a že se jí i B. (můj muž) několikrát ptal, jestli neví o nějakém podnájmu pro jeho milenku.

Doma jsme si sedli a já jsem mu řekla, že o všem vím, ať mi řekne, co s tím hodlá dělat dál. Všemožně se vymlouval a zapíral. Odjela jsem ke kamarádce.

Bombardoval mě smskami, že stejně odcházím, protože někoho sama mám a chci to všechno teď hodit na něj.

Až když jsem odepsala, že se v týdnu, až bude v práci, odstěhuji a rozvodové papíry mu pošlu poštou, začal mě prosit. Na otázku: "Je vůbec ještě něco, kvůli čemu by ses ke mně vrátila?" jsem odpověděla jen NE.

Pak přišla další: "Vrať se, potřebuju tě, prosím."

Obměkčilo mě to a moje odhodlání od něj opravdu odejít, mě začalo opouštět. Druhý den večer za mnou přijel a prosil, ať se vrátím.

Spoustu věcí jsme si vyjasnili, vše jsme si vypovídali a já jsem si vzala čas na rozmyšlení, s tím, že jsem už věděla, že se vrátím domů. On odjel a já jsem napsala té jeho hvězdě, že mi slíbil, že to s ní skončí a ať už ho tedy nekontaktuje a že jí přeji do života jen to dobré a aby se jí nikdy nestalo to co mně, až se třeba někdy vdá.

Když jsem přijela asi po třech hodinách domů, manžel ležel v posteli, brečel a v náruči svíral polštář. Ptal se mě, proč jsem jí psala, proč jsem to nenechala na něm. Obhájila jsem se tím, že jsem myslela, že je s ní dávno v kontaktu a že jí všechno řekl.

Byl rád, že jsem doma, lehla jsem si k němu, on mě objal. Pořád ale brečel pro ni. Prý ho mrzelo, že jí ublížil. Když jsem opáčila, že mě ublížil taky, neodpověděl.

Další den za ní jel, prý to vše vyřešit. Ten den už domů nepřijel, měl ráno směnu, tak jel rovnou do práce. Večer jsem mu volala, chtěla jsem vědět, jak to vyřešil. Řekl mi, že v tuhle chvíli ji má radši než mě, ale ať mu dám čas, že si potřebuje všechno srovnat v hlavě.

Následující den mi napsal, že chce být se mnou, ať už jsem v pohodě a v klidu se vyspím. Nemám ale o ní doma už mluvit a ani jí psát, jinak že to dopadne blbě.

Jí jsem od té doby nenapsala, ale nejde mi o ní nemluvit doma. Když jsem s ním jela v autě a všude byly její vlasy, nemohla jsem mlčet.

Miluju ho, z celého srce, chci s ním žít a umřít. Neunesla bych, kdyby odešel kvůli ní. Snažím se ze všech sil, ale pořád cítím, že ji má stále rád.

Je to situace, kterou bych nepřála nikomu. Máme rozestavěný dům, to situaci trochu ztěžuje, pokud bych chtěla odejít, ale já na to teď vážně nejsem připravená.

Asi píšu dost zmateně, sama v sobě se vůbec nevyznám. Na jednu stranu ho nenávidím za to, co mi provedl, a na druhou stranu ho miluji a nechci se ho vzdát bez boje. Poraďte mi prosím, co mám dělat...

Děkuji.

Michaela

   
15.11.2005 - Láska a vztahy - autor: Iveta Šafránková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [157] Tercie [*]

  Milé ženy-in,
  s manželem jsem zůstala, vše se srovnalo, hlavně on si uvědomil, co vlastně od života chce, uznal, že řešit věci nevěrou nelze, a můžu říct, že je teď vše již v pořádku. Žádné vysoké účty za telefon, žádné telefonáty, žádné sms. Od té doby, co jsem sem psala naposledy, uplynulo hodně vody, a hodně se toho stalo i mezi námi, víc si teď o všem povídáme a vůbec spolu trávíme víc času. Když se nám něco na druhém nelíbí, říkáme si to hned.
  Začali jsme stavět, je kolem toho spousta starostí, takže i míň času na přemýšlení o tom co bylo. Zkrátka hledíme dopředu a snad nám to přinese jen dobré.
  Vám milé zeny-in moc moc děkuju za podporu a rady a mějte se všechny hrozně moc fajn.
  Vaše, teď už můžu říct, že spokojená Tercie

  superkarma: 0 12.05.2006, 15:44:37
 2. avatar
  [155] Dášule [*]

  Enicka.H: Ale přežila a pokud ne, tak bych se mu ani nedivila, že si našel jinou. Každý krásně kecá a radí, když se to týká někoho jiného a většinou moc hrdinně. Ale když dojde k rozhodnutí, je to jinak. Neříká, že je dobré děla ze sebe vola, ale svůj život považuji za podstatně dražší než abych o něj přišla kvůli chlapovi.

  superkarma: 0 18.11.2005, 16:57:31
 3. avatar
  [151] Meander [*]

  Enicka.H: Vyhráváš cenu za blábol dne

  superkarma: 0 16.11.2005, 18:04:14
 4. avatar
  [148] Tercie [*]

  Pročítám si Vaše názory pořád dokola, dodávají mi sílu a odhodlání. Děkuju Vám za to.
  Jen, aby mi to vydrželo.

  superkarma: 0 16.11.2005, 14:11:34
 5. avatar
  [147] Smajlinka [*]

  Tercie, uvědom si, že tohle se může stát komukoliv z nás. Nejsi v tom sama, všichni jsme v tomhle směru na tom v životě stejně. Nikdo nikdy a bezmezně nemůžeme věřit tomu, že nás to nepotká. Je to prostě životní zkušenost. Při té vší smůle máš ohromný štěstí - nemáte děti, nemáte úvěr... uvědomuješ si to vůbec? Všechno se dá ještě zrušit, nic není trvalý a navždy. Když se s tímhle smíříš a budeš si budovat své vlastní sebevědomí, budeš se mít ráda, věř, že budeš v životě moc a moc šťastná - i bez jakéhokoliv muže. Štěstí máš v sobě uvnitř!!!

  superkarma: 0 16.11.2005, 13:36:50
 6. [146] pirlenka [*]

  Tercie: držím palce a hlavně hodně síly Můj názor? Skonči to. Je to Tvůj život a ty máš právo si ho užít.

  superkarma: 0 16.11.2005, 13:02:46
 7. [145] Mialau [*]

  Tak něco podobného jsem taky zažila. Byli jsme spolu 3 roky. Nejdřív byl nevěrný mně s ní, pak jsem ho nechala, ale nemohla to bez něj vydržet, tak podváděl jí se mnou, pak byl s oběma najednou (obě jsme si myslely, že to s tou druhou už ukončil). U mně si takřka zadarmo bydlel další rok. No a nakonec šel stejně za ní. Dávala jsem mu všechno co jsem jen mohla ale ona byla holt ta vzdálená a neokoukaná... Prostě Michaelo... On to s ní asi nikdy neskončí víš... Ty se budeš trápit čím dál víc a víc, nebudeš o ní smět mluvit, aby on měl klidný svědomí.... Sakra, je to 3 roky co se to stalo mně, jsem naprosto v pohodě s někým jiným, ale ten tvůj příběh mě dokázal znovu neuvěřitelně nas.... Už jenom to, že neví co chce a nedokáže se rozhodnout a stát si za svým rozhodnutím naznačuje, že je to neskutečnej ubožák a takhle se nechat ponižovat, to už bych dneska neudělala ani náhodou! Budeš mít někoho kdo VÍ, že chce být s tebou, věř mi! Z baráku ať tě vyplatí, kup si nějakej byt a KAŠLI NA NĚJ!!!

  superkarma: 0 16.11.2005, 12:06:21
 8. avatar
  [143] olafka [*]

  Tercie: jeden chlap není celý svět!!! To si piš Zkus se na sebe kouknout zvenčí a uvidíš, kolik krásných zážitků máš před sebou Já řešila podobnou situaci jako ty (ovšem s a barákem ) začalo to před třemi lety a ještě nejsem docela v pořádku Opravdu si myslím, že ten tvůj za trápení nestojí

  superkarma: 0 16.11.2005, 10:28:19
 9. [142] Ifankar [*]

  Dneska ten svět bude skutečně strašný, zítra a pár dalších dní taky ... ale pak už to bude lepší. I když se ti vůbec nechce, dělej něco, ráno z postele vyskoč, nelež v ní a nepřemýšlej. Večer se do ní pokus padat únavou.
  A taky zkus hodně myslet na ostatní lidi, co máš ráda a co ti neublížili. Soustřeď se na jejich problémy a ty tvoje na chvilku ustoupí.

  superkarma: 0 16.11.2005, 10:01:08
 10. [141] Ifankar [*]

  Tercie,
  přečetla jsem si včera tvůj příspěvek a četla jsem i diskuzi. Pořád jsem byla na vážkách. Sama jsem sice nic takového nezažila, ale znám ten pocit, kdy máš někoho ráda a prostě se ho nechceš vzdát.
  Čekala jsem na ten výpis hovorů. Po tom, co píšeš: Odejdi od něj. Myslím, že se k tobě vůbec nechová hezky. Co všechno ti už řekl? Říct, že má momentálně tu druhou radši. Vždyť to je strašně urážející! Stejně tak tobě vykládat, že ho mrzí, že jí ublížil... to snad nemůže myslet vážně! Sama už vidíš a vnímáš, které věci nejsou správné, nejsi jen zaslepená láskou.
  Zkus to tedy v sobě zlomit a najít sílu se osamostatnit. Myšlenkově se od něj odpoutat.
  Aby to pro tebe neznělo tak strašně, je možné, že se k sobě ještě někdy vrátíte (třeba za jiných podmínek), ale zároveň jak už tu někdo psal ... co když už pak nebudeš chtít ty?
  Prostě, už to zkrátím. To, jak se chová, není vůči tobě správné a ty by sis to už kvůli sama sobě a svému sebevědomí neměla nechat líbit. Zkus si zachovat klidnou tvář, napadá mne třeba: říci, že ti přišel výpis volání a ten neodpovídá tomu, co on říká o ukončeném vztahu... vím, že nebude tak snadné, ale najdi sama sebe. Nemusíš hned pálit všechny mosty, co se týče kontaktu s ním, ale určitě mu nejdi na ruku a buď alespoň na oko, později třeba opravdu nad věcí. Nenič se a měj se ráda.
  Držím ti palce

  superkarma: 0 16.11.2005, 09:51:58
 11. avatar
  [140] Kelly [*]

  Tercie: drž se a buď silná ...
  Ozvi se někdy, jak jsi to vyřešila ...

  superkarma: 0 16.11.2005, 09:48:36
 12. avatar
  [139] Tercie [*]

  Je mi strašně, zhroutil se mi svět

  superkarma: 0 16.11.2005, 09:41:33
 13. avatar
  [138] Ch.Z. Kochanská [*]

  Tercie, konečně rozumná řeč! Blahopřeju k rozhodnutí!
  Hodně štěstí

  superkarma: 0 16.11.2005, 09:22:00
 14. avatar
  [137] Tercie [*]

  Zdravím všechny...
  Včera jsem otevřela obálku od Eurotelu...přišel mi výpis volání za minulý měsíc. Tvrdil mi, že to s ní 24.10. skončil, ale od té doby si s ní píše snad ještě víc než před tím... i 20 zpráv denně. Výpis je pouze do 7.11. ale nevěřím, že tenhle měsíc se něco změní. Počkám ještě tenhle měsíc, a pak mu to hodím na hlavu !!! Mezitím se poohlédnu po nějakém podnájmu, nebo po něčem, kam půjdu.
  Tohle byla asi ta předposlední kapka...

  superkarma: 0 16.11.2005, 07:26:00
 15. avatar
  [134] Dudlajlama [*]

  Dasenka, ja si nemyslim, ze vetsina tech radikalnich prispevku cerpa z teorii, naopak, cerpano je z velke casti prave z proziteho.
  Michaelo, ty vlastne nechces radu, protoze uz dopredu vis, ze nemas silu ho opustit, jak jsi dole napsala. Ty chces vratit jeho lasku a vernost, coz je asi nemozne, to se proste vyprosit a vybrecet neda. A ze za ni nebyl? Nevernika neuhlidas ani kdyby si mel odskocit vrznout v poledni pauze a telefonovat se da i z pevne linky, zvlast, kdyz uz nyni tvuj muz vi, ze ma doma "kontrolorku".

  superkarma: 0 15.11.2005, 19:50:06
 16. avatar
  [129] Meander [*]

  Suzanne: Je to podlé a hanebné. Líbí se mi to

  superkarma: 0 15.11.2005, 17:16:26
 17. avatar
  [128] Suzanne [*]

  Tercie, pereš mu??? Zřejmě ano. Tak vezmi jeho nejsmradlavější ponožky, několikero trenclí a lehce je navlhči. Dej do igelitové tašky na teplé místo. Počkej cca tři dny. Zjisti, jestli to s ní dál táhne. Jestli ano, vezmi tu igelitovou tašku a odvez ji milence s tím, že když mají vztah, určitě jí nebude zatěžko mu taky prát. Až tu tašku otevře, poznáš, jestli je to fakt láska

  superkarma: 0 15.11.2005, 16:36:15
 18. [126] apina [*]

  Tercie: přesně jsi to sama trefně napsala!!! Ponech si svou hrdost!! Jak chceš aby tě ten tvůj chlap miloval , když ti zahýbá a ty to víš a stejně mu lezeš do zadku a opakuješ jak ho miluješ? Chlapi nemají rádi ženy, které podlejzají a nemají hrdost - naopak!!

  superkarma: 0 15.11.2005, 16:23:28
 19. avatar
  [125] Dášule [*]

  Zkus poradnu, dej si to jako podmínku toho, že zůstaneš. Pokus se dobrat, proč to je, pomocí poradny, jinak se pohádáte a když to nevyřešíte bude se to brzy opakovat. Pokud se k sobě vrátíte, bylo by dobře řešit bydlení. Tohle se občas stane téměř v každém manželství. Myslím, že hodně těch hrdých řečí končí v okamžiku setkání s realitou. Taky jsem poslouchala o tom, jak nás potřebuje obě. A hele, už mu zase stačím já. Když jsem se jednou vyjádřila, že pro mě je důležité, že se dovede postarat o děti, když mám něco v práci, pomáhá s domácností, dává mi výplatu a spí se mnou, úpěly mnohé, o nichž jsem věděla, že je manžel podvádí, že by mu to nikdy nestrpěly. Fakt je ten, že nemít děti, taky bych třeba uvažovala jinak. Ale stejně si myslím, že v manželství člověka mohou potkat mnohem horší věci než je občasný úlet jednoho z partnerů.

  superkarma: 0 15.11.2005, 16:21:01
 20. avatar
  [124] olafka [*]

  Tak jsem, dámy po "konzultaci" s kolegou usoudila, že tvrzení mužů o tom, že jejich ženy odmítají sex, je velmi účelová záležitost, která je vytvářena jako alibi pro nevěru. Protože chlapa otravuje mít sex s vlastní ženou třikrát? týdně Mít dvě ženský, nóóó, to už není takový stereotyp, že

  superkarma: 0 15.11.2005, 16:00:02
 21. avatar
  [123] markeet [*]

  tyjo, tohle udelat nejakej chlap mne, tak mu odrezavam koncetiny jednu po druhe priborovym nozem . laska se neda nanutit ani vysedet. tercio, drzim palecky, at najdes silu toho lajdaka opustit a zacit nekde jinde nejak jinak

  superkarma: 0 15.11.2005, 15:57:41
 22. avatar
  [122] Tercie [*]

  Děkuju Vám všem, které jste si našly chvilinku a napsaly mi pár řádek. Moc si toho vážím. Teď jdu domů, podívat se na ten výpis volání, co mi přišel. Držte mi palce.
  A ještě jednou moc DÍKY za názory, pomohly mi, v tuhle chvíli aspoň psychicky. Jednou snad budu mít sílu se podle nich i zachovat a zanechat si svou hrdost.
  Přeji všem pěkný zbytek dne Vaše Tercie

  superkarma: 0 15.11.2005, 15:34:19
 23. avatar
  [119] Ch.Z. Kochanská [*]

  Ze dne na den se pochopitelně nezměníš, ale nejak u tebe necítím snahu něco začit dělat vůbec! Klidně kuř a jez, ale začni prvně odbourávat závislost na chlapovi, protože to bude nejtěžší. Já když jsem začla mít pocit, že se příliš fixuju na svého, přibrzdila jsem a všímám si i jiných zajímavých objektů.
  A nemusí to být hned nevěra se vším všudy, jen si zvedni sebevědomí a bude se ti se závislostí líp bojovat. Spousta holek je tu strašně radikální, hlavně ty, co to ještě nemusely řešit. Jenže je jasný, že ty taková nejseš, ale to tě neomlouvá, řešení musíš najít.

  superkarma: 0 15.11.2005, 15:09:06
 24. avatar
  [117] Tercie [*]

  Ch.Z. Kochanská:
  asi jsem opravdu závislá, řekla mi to i ta kinezioložka. Jenže jak se zbavit závislosti? Nedokážu ani přestat kouřit, anebo přestat jíst, abych zhubla. To mi předhazuje on taky pořád. Teď už vím proč. Vždycky, když jsem na něj vyrukovala s nějakou jeho chybou, nebo prohřeškem, tak to otočil proti mě a předhodil mi moje chyby, až jsem se stáhla do sebe, a ještě jsem se mu pak omluvila, jen aby byl klid. Nějak špatně snáším, když vedle mě sedí jako pukl...
  Jenže to jsem celá já, vždycky jsem byla snadno manipulovatelná. Ale copak to jde, změnit se ze dne na den?

  superkarma: 0 15.11.2005, 14:45:42
 25. avatar
  [115] Ch.Z. Kochanská [*]

  Jejda, se mi to, co už jsem vyplodila, sem zase vobtisklo, pardón....
  Tercie, moc ho ještě chceš? Vím, že je těžký radit, ale mám pocit, že jsi na něm závislá a dokud to nerozetneš, půjde všecko těžce.

  superkarma: 0 15.11.2005, 14:36:04
 26. avatar
  [114] sobina [*]

  Taky jsem se snažila odpusti a vzala ho zpět. Nikdy už to nebylo takové, jako předtím. Vždy tu bude podezřívání, kdykolivodejde z domova, budeš myslet na to, že nemusí být tam, co ti řekl. U mně to dopadlo špatně. Tobě přeju hodně síly a trpělivosti.

  superkarma: 0 15.11.2005, 14:34:59
 27. [113] eve69 [*]

  tak to je síla!Moc Ti přeju,abys to všechno zvládla,ale podle mě takovýto vztah nemá budoucnost,není rovnocenný.

  superkarma: 0 15.11.2005, 14:33:07
 28. avatar
  [112] Ch.Z. Kochanská [*]

  Tercie: však ty přípravy nejsou definitvní, když odvahu nemáš. Ale aspoň něco dělej. I třeba to, co radí ostatní, něco pro sebe. K němu se klidně chovej hezky, je to lepší, než ještě další dusno do tak už dost hustýho průseru. Ale musí ztratit ten pocit, že ty jsi jistá, přesto, že jsi temkrát vyměkla.

  superkarma: 0 15.11.2005, 14:30:23

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [111] Janinas [*]

  Mám kamarádku a ta také přišla manželovi na nevěru. Samozřejmě chtěla, aby se s ní rozešel. On jí na to řekl, že ten poměr trvá už rok a že bude potřebovat více času než jí to řekne, protože by pak zůstala sama a byla by z toho smutná a nešťastná. To je drzost!

  superkarma: 0 15.11.2005, 14:26:54
 2. [110] Radka JS [*]

  Když to tak čtu a hodnotím Tvoje reakce:
  Ty víš, že s ní je. Koneckonců o tom svědčí i to, že se přestěhovala za ním. Zřejmě jí slibuje hory i s horákama!
  Mně kdyby brečel v náručí a řekl mi, že miluje víc ji! Neudržela bych se, je to slaboch a s tím nechci mít nic společného! Dokázala bych pochopit úlet. Dokonce bych i odpustila, pokud by se k tomu postavil čelem a uměl se rozhodnout! Tohle je psycho! Nemyslím, že stojí za to mrhat časem po jeho boku.
  Neradím často radikální řešení, většinou se dá vše vyřešit nějakou smírnou cestou. Tentokrát se musím přiklonit jednoznačně k rozchodu.
  Pokud by byl můj, i kdyby se rozhodl po tom všem pro mě, nemohla bych si ho dál vážit. Ne pro to, že měl milenku, ale pro to, jak se zachoval.
  Vyřešila bych to dočasně ubytovnou, ale asi určitě bych se vrátila do svého kraje. Zařídit si svůj život! Známé prostředí Ti pomůže zapomenout.Zapomeneš, neboj!!
  Přeji hodně štěstí a drž se.
  PS: Kdybys potřebovala podporu, napiš mi do vzkazíků nebo na e-mail: wizyz@seznam.cz.

  superkarma: 0 15.11.2005, 14:13:01
 3. avatar
  [109] Tercie [*]

  innuschka:
  u psychologa jsem byla několikrát, ale moc mi to nedalo, omílal mi jen všeobecně známé fráze o manželství, důvěře, toleranci, komunikaci, a to jsou věci, které znám sama dobře. Dostala jsem ale doporučení na kineziologickou poradnu, byla jsem tam je to asi 3 týdny, teď půjdu na další sezení 28.11. Po tom prvním jsem měla z toho docela dobrý dojem, paní řekla, že není nic, s čím by se nedalo nic dělat, a že už takových jako jsem já dala dohromady víc. Vlila mi optimismus do žil, to je pravda, ale ještě na sobě musím hodně pracovat. Pak tu odvahu všechno rozštípnout snad získám...

  superkarma: 0 15.11.2005, 13:59:59
 4. [106] Ájinka [*]

  Nějak mi ušlo, proč bys měla odcházet ty. Já bych mu zbalila kufry a ať se k ní odstěhuje a zkusí s ní žít. Ono je totiž něco jiného s někým spát a něco jiného s ním bydlet a normálně žít. A ty si zatím užívej života.

  superkarma: 0 15.11.2005, 13:36:10
 5. avatar
  [105] Mylady [*]

  A doma si teď normálně rozumíte? Nehádáte se? Já si stejně myslím, že je to otázka času a ono se to nějak vyřeší.

  superkarma: 0 15.11.2005, 13:33:45
 6. avatar
  [103] Ch.Z. Kochanská [*]

  Tercie: však ty přípravy nejsou definitvní, když odvahu nemáš. Ale aspoň něco dělej. I třeba to, co radí ostatní, něco pro sebe. K němu se klidně chovej hezky, je to lepší, než ještě další dusno do tak už dost hustýho průseru. Ale musí ztratit ten pocit, že ty jsi jistá, přesto, že jsi temkrát vyměkla.

  superkarma: 0 15.11.2005, 13:28:26
 7. avatar
  [102] Mylady [*]

  Vendy: hm a ještě říct, jak se mi líbí ten a ten mužskej a zamilovaně vzdychat. Ať má o čem přemýšlet.

  superkarma: 0 15.11.2005, 13:28:24
 8. [99] bejby [*]

  Já si mislím že tenhle vztah nemá budoucnost.

  superkarma: 0 15.11.2005, 13:18:51
 9. avatar
  [97] Tercie [*]

  Ch.Z. Kochanská:
  Bojím se, že na to nemám odvahu...

  superkarma: 0 15.11.2005, 13:12:07
 10. avatar
  [96] Ch.Z. Kochanská [*]

  Tercie, pokud opravdu rovnou neodejdeš, zahaj aspoň přípravy, bal si věci, volej před ním na inzeráty o pronájmu, ono mu to začne šrotovat...bude si muset ujasnit, co vlastně chce.

  superkarma: 0 15.11.2005, 13:04:23
 11. avatar
  [93] Tercie [*]

  zet169
  Jeho rodiče stojí při mě, ale nebudou se prý nám do ničeho plést, musíme si to vyřešit sami.
  Jenom podotýkám, že vyrostl v rodině, kde zahýbal táta, teď to dělá máma,jeho tři sourozenci mají všichni děti s partnery, se kterými už dávno nejsou, jeden z bratrů dokonce 3, takže od nich ani nechci, aby mu domlouvali jakýmkoliv způsobem.
  Můj muž svoje rodiče za nevěru odsuzuje, nejednou o nich i nepěkně mluvil, ale to předtím, než jsem přišla já na jeho nevěru. Je to všechno strašně zamotaný, a já jsem někde uprostřed toho všeho...
  Pořád mi tvrdí, že to je jen jeho dobrá kamarádka, že s ní nikdy nespal, v práci už spolu dělají 5 let (ona už tam nepracuje, jak jsem už napsala, přestěhovala se do našeho města, za prací, protože jejich zařízení se ruší. Manžel tu bude pracovat od prosince,ale v autě na zadní sedačce byly její vlasy, má je občas i na prádle... Tedy měl. Údajně se s ní rozešel 24.10. Vím, že za ní nebyl, co je tady ve městě, ale nevím jestli si s ní píše. Spíš bych řekla že ano...

  superkarma: 0 15.11.2005, 12:50:16
 12. avatar
  [90] Mylady [*]

  Asi to opravdu ukončit. Je to těžký, ale nevím, jestli bys byla ochotna mu i nadále důvěřovat. Tohle je velkej průšvih a nejsou tady děti. Blbý je, že i po vyzrazení ti řekne, že ji má radši. Tím je přece řečeno vše.

  superkarma: 0 15.11.2005, 12:42:56
 13. avatar
  [85] Tercie [*]

  Clerenc:
  To nepůjde, bydlíme v domku u jeho rodičů. Odejít bych musela já, důvody proč teď nemůžu jsem psala někde níž...

  superkarma: 0 15.11.2005, 12:27:26
 14. avatar
  [82] Meander [*]

  Manx: Tomu se říká chovný samec

  superkarma: 0 15.11.2005, 12:18:28
 15. avatar
  [80] psycho [*]

  Clerenc: no jesli je byt společný, tak se do něj dostane jedním kopnutím. To by sis pomohla. To jsou teda rady.

  superkarma: 0 15.11.2005, 12:13:48
 16. avatar
  [79] Meander [*]

  Nechápu, proč se lidi berou, když si stejně zahejbaj a rozcházej se. Monogamie je nepřirozená a - slovy lenochoda Sida - doživotní vztah je blbost.

  superkarma: 0 15.11.2005, 12:12:22
 17. avatar
  [78] beruška2 [*]

  zet169: Já mám v rodině naprosto stejný případ. Jako přes kopírák. Akorát ten dotyčný se rozvedl, zůstal u svojí ženy a dochází za milenkou s dítětem. A p..á obě. Naštěstí se to netýká mně, ale mi hodně blízkého člověka, takže když čtu čtenářský příběh, nůž se mi v kapse otvírá.
  Obvykle nebývám radikální. Ani v životě, a vím, že žádná kaše se nejí tak horká jak se uvaří, ale v tomto případě varuju. Čtenářka strká hlavu do oprátky. Stavba domu a nejvíc finiš je hodně náročná záležitost. Fyzicky i psychicky. Znám to z vlastní zkušenosti. Nebyli jsme si s manželem nevěrní a přesto jsme se málem rozvedli.Je toho prostě , hlavně když jsou k tomu malé děti. A v tom co píše čtenářka o svém manželovi přesně poznávám toho k.....a o kterém se zmiňuju dřív. Neustálé hovory, vysvětlování a pendlování od jedné k druhé neberou konce a všichni jsou na nervy. Rozhodně radím zakozervovat barák a pokud to jde přerušit stavbu, dokud se vše nevyřeší. A úplně nejlépe kopnout ho do ele.

  superkarma: 0 15.11.2005, 12:12:19
 18. avatar
  [77] Ch.Z. Kochanská [*]

  Tercie, se mnou se chtěla sejít milenka mého chlapa po té, co jsem jí začla zatápět. Jenže ty jsi asi hodný děvče a né taková můra jako já. A možná nemáš čím bys ji zmáčkla, vdaná asi není.
  Když začla škemrat, tak jsem jí nechala na pokoji a sama si našla někoho pro pozvednutí sebevědomí. A na chlapa to zafungovalo, lehký nezájem je vždy začne přitahovat.

  superkarma: 0 15.11.2005, 12:09:26
 19. avatar
  [76] Clerenc [*]

  neco podobneho prozivala kamaradka... jedinou radu co mam, je kopnout ho do pr...e!!! Az by se vratil z prace, mel by tasku za dverma a vymenenej zamek!!!

  superkarma: 0 15.11.2005, 12:08:59
 20. avatar
  [74] opravdový muž [*]

  Tercie: Dlouho jsem váhal, jestli mám přispět, ale už to nemůžu číst. Zkrátka, starého psa novým kouskům nenaučíš. U něj navíc jde o vztah, ne o jednorázový úlet. Pokud se odhodlá ženatý muž ke vztahu, není v manželství něco v pořádku a našel to jinde. Co, to ví hlavně on, měl by Ti to říct a pokud to nejde napravit, měli by jste jít jít od sebe. Takhle se budete oba trápit a stejně bude pošilhávat jinam a brzy tam také skončí. Čím dřív to ukončíte, tím líp pro oba..

  superkarma: 0 15.11.2005, 12:04:51
 21. avatar
  [73] Meander [*]

  Kelly: Jo!

  superkarma: 0 15.11.2005, 12:02:21
 22. avatar
  [72] psycho [*]

  kapa: a ona je chudinka, že si neumí najít normálního a pořádného chlapa.

  superkarma: 0 15.11.2005, 11:57:46
 23. avatar
  [70] Kelly [*]

  psycho: už se nedivím, že některé samičky pavouků své partnery po oplození sežerou ...

  superkarma: 0 15.11.2005, 11:44:02
 24. avatar
  [68] psycho [*]

  Toho naděláte, se podívejte na kohouta, dneska má tuhle slepici, zítra jinou a zboří se svět? Nebo snad kvůli tomu přestanou slepice snášet vajíčka nebo dokonce zruší drůbežárnu?

  superkarma: 0 15.11.2005, 11:28:04
 25. avatar
  [66] Tercie [*]

  Smartie:
  A Ty jí nemáš psát a volat proto, aby se nedozvěděla, jak to panáček ve skutečnosti koulí. //Takhle mi to připadá taky. Dnes mi přišel výpis volání od operátora (mám oba naše telefony na sebe, o placení se ale dělíme)tak jsem docela zvědavá, jestli frekvence jeho kontaktu s ní ustala, nebo aspoň ve větší míře poklesla. Pak budu řešit dál. Nejradši bych se s ní sešla (vím kde bydlí) ale bojím se, že se ponížím a taky mám obavu z následků...

  superkarma: 0 15.11.2005, 11:21:45
 26. avatar
  [64] Tercie [*]

  pupu:
  Právě najít sama sebe se mi zdá teď být ze všeho nejtěžší...

  superkarma: 0 15.11.2005, 10:43:41
 27. avatar
  [63] Verana [*]

  Tercie jedno nechapu, na jim polozenou otazku, zda je jeste neco, kvuli cemu by ses vratila, jsi odpovedela "NE", ale vzapeti kdyz te "potreboval", tak jsi vymekla, myslim si, ze pokud v tomhle vztahu zustanes, budes cely zivot hrat samaritanku, ale jinak se s timhle clovekem urcite nudit nebudes, budes ten pristav, kam se bude tvoje "srdicko" chodit vyplakavat ze svych uletu a ze by tohle byl jen ulet se mi uz vubec nezda, vyrestit to jednou urcite budes chtit, ale zase tady budou treba uz deti, kterym nebudes chtit brat tatu a tak se budes trapit mozna cely zivot, misto par pripadnych mesicu ted, preji ti, aby jsi sveho rozhodnuti, at bude jakekoliv nelitovala

  superkarma: 0 15.11.2005, 10:43:04
 28. avatar
  [62] Pupu [*]

  Tak Ti radím,běž pryč a nenechej se uchlácholit.Na člověka, který Tě bude milovat určitě narazíš znovu,ale ten Tvůj chudák za to nestojí.Najdi sama sebe a nenechej se odstavovat na druhé místo.Pokud to chlap jednou zkusí,i kdyby se na něj tahleta jednou vykašlala,bude vědět,že bude jiná.Vždyť jsou toho plné seriály a tak buď sama sebou a běž od něj.

  superkarma: 0 15.11.2005, 10:29:32
 29. [61] smoky [*]

  Odpustit se dá vše, ale zapomenout?!! Nemohla bych žít s někým takovým, a stále při pohledu na něj si vzpomenout, že mě zradil. Zradil jednou, může zradit podruhé a to by mohlo být ještě horší, mohli byste mít i děti. Moje sestra takto odchází od manžela už více než rok, ale tam je jiná situace, sice žádná nevěra, ale psychické týrání. A ona ne a ne odejít. Já ty lidi nechápu.

  superkarma: 0 15.11.2005, 10:25:09
 30. avatar
  [55] Gabi [*]

  Tercie: jéé, tak v šestadvaceti opravdu nemusíš dělat kompromisy, možná že ti naopak zvedne sebevědomí, když budeš chvilku žít sama. Kdyby jste byli v situaci "manželé po dvaceti letech, tři děti, hypotéka, společné podnikání", to by bylo trochu něco jiného, ale takhle.
  K některým radám: domů k rodičům bych se určitě nevracela, spíš by to v tobě posilovalo tu nejistotu "malé holčičky". Nutit manžela, aby změnil práci, plánovat mu denní rozvrh, hlídat ho, dávat ultimáta - k tomu bych se nesnížila.
  Zamysli se nad tím, co vlastně chceš, ale neprošvihni nejlepší léta s nějakým chudinkou.

  superkarma: 0 15.11.2005, 09:57:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme