Zdravím všechny ženy-in. Moc by mě zajímaly vaše názory a osobní zkušenosti na náš problém. Žijeme s přítelem ve společné domácnosti, já mám jedno dítě a přítel  dvě děti (10 a 13) ve své péči. Jejich matka na děti platí výživné ve výši 2800 Kč měsíčně, při platu okolo 15 000 Kč. Děti si bere velmi nepravidelně (průměrně 4x za měsíc). Nic navíc jim nekupuje, přispívá pouze na začátku školního roku na kroužky, či na nějaké opravdu mimořádné akce.

Požádali jsme ji, aby o prázdninách zajistila na 3 týdny děti ona. My jsme zajistili děti po celý zbytek prázdnin – rodinná dovolená, dětský tábor, babičky. Překvapila nás však, když si rozpočítala kolik platí na děti na den a za ty 3 týdny po nás chce vrátit výživné. Zajímalo by mě proto, zda je to běžná praxe a jestli se to takhle dělá i v jiných rodinách. Mezi svýma známýma jsem o ničem takovém neslyšela. Navíc srpen je měsíc, kdy se děti vybavují do školy, a všechny matky jistě vědí, že ty to náklady nejsou zanedbatelné.

Díky V.


Je to s odpuštěním sviňárna a vyčůranost, milá V. Pochopitelně že se to nikde nedělá a paní matinka prostě vymýšlí, jak odrbat děti i vás. Hnal bych ji svinským krokem, nestačila by se divit. Pokud má někdo jiný názor, ať ho napíše, ale tady jsem si jednou jistý, že mám pravdu.

Reklama