Partner slečny Markéty z Roztok u Prahy s ní chce mít dítě. Markétu už ale několikrát podvedl
a ona mu nevěří...

Chodím teď už třetím rokem s přítelem. Moc ho miluju! Když jsme spolu byli asi půl roku, odjeli jsme s partou na hory oslavit Silvestr. Bylo nás asi dvanáct, většinou spárované dvojice, jen má nejlepší kamarádka Doris a jeden kluk byli „single“.

Hodně jsme pili a já šla asi v jednu po půlnoci spát. Druhý den dopoledne mě Ondra vzbudil snídaní do postele. Byl moc milý a já měla hrozné výčitky, že jsem se tak opila. Vůbec jsem netušila, že Ondřej nespal celou noc v pokoji. Strávil jí totiž s Doris... Když jsem ovšem sešla dolů, všichni se tvářili jakoby nic.

Odjížděli jsme až další den a mně bylo dost špatně, proto mi ani nepřišlo divné, že si Ondra
s Dorkou mají pořád co povídat. Cestou domů v kamarádově autě mi dokonce „galantně“ přenechal místo vepředu a sám si sedl na zadní sedadlo k Dorce.

Všecko prasklo až asi za měsíc, když jsem přišla neslyšně domů a Ondřej si s Dorkou telefonoval. Neslyšel mě, zato já ho slyšela... Byl to pro mě hrozný šok. Dorka se mi pak omluvila a slíbila, že už se s „mým klukem“ nebude stýkat a že si moc přeje, abychom zůstaly přítelkyněmi. (Jenže – nějak mi to nešlo...)

Taky Ondřej sliboval hory doly a já se nakonec nechala přemluvit. Čas od času jsem si sice vzpomněla, ale už to pomalu bylo za mnou. Jenže... Asi před třemi měsíci jsem byla čtrnáct dnů na školení a po návratu se mi doneslo, že se v té době Ondra stýkal s nějakou blondýnou. Potkaly ho totiž mé kolegyně v jednom místním baru a on si jich nevšiml. Tak byl zabraný do „konverzace“.

Když jsem na něj udeřila, všechno popřel, ale pak jsem se dozvěděla, že Ondřeje s blondýnou potkala moje sestřenice v Praze, na plavečáku v Podolí. Určitě to prý byl on. Neovládla jsem se
a ztropila scénu. Ondra však pořád zatlouká a já nemám žádné důkazy. Od té doby se ale změnil a je jako vyměněný. Pořád mě obletuje a určitě netráví čas jinde a s jinými. Tím jsem si stoprocentně jistá.

Teď navíc začal mluvit o miminku a o svatbě. Ale já se bojím. Nevím, jestli je to ošklivé už doopravdy za námi a Ondřej zmoudřel a skutečně se chce usadit. Můžu mu zase začít věřit?

Markéta, Roztoky u Prahy

PhDr. Zdeňka Sládečková nápravu „nevěrníka“ nevylučuje, ale má obavu, zda dítě nemá být jen nástrojem k vyřešení krize:

Důležité je, co chcete vy. Opravdu svého partnera milujete? Přivést na svět dítě, to může fungovat, jenom když je vztah harmonický a dostatečně silný a když jsou oba partneři připraveni převzít zodpovědnost.

Když se však lidé pokoušejí vyřešit partnerské problémy prostřednictvím dítěte, nemůže to dobře dopadnout. Dvě nevěry během dvou let – to mi připadá jako hodně silná káva.

Zeptejte se svého přítele, proč si přeje mít s vámi za každou cenu dítě, když spolu chodíte teprve něco přes dva roky. Antikoncepci byste měla vysadit až ve chvíli, kdy budete chtít s tímto mužem skutečně otěhotnět a nebudete mít žádné pochybnosti.

Pište nám, raďte! Předávejte i vy Ženám-in svoje zkušenosti!

Reklama