Bulvár

SOS ! Chaloupka mi zarůstá bodláčím!

Chci poprosit o radu. Vlastním pěkný rodinný domeček na hezké vesnici a vedle našeho pozemku je pole.

Ještě před dvěma lety bylo obdělávané, ale pak bylo prodáno do realitky a leželo ladem.

Koupila to žena odkudsi a vůbec nevíme, komu to tedy patří. Jenže už dva roky na to nikdo nešáhl, jsou tam bodláky, kopřivy a vlčí mák, a to do pasu, schválně jsem tam vstoupila.

Chmýří a semena z plevelů máme po celé zahradě v anglickém trávníku, který připomíná teď spíše louku.

Horší věcí jsou desítky hrabošů, krtků a myší, kteří v tom porostu žijí a vesele se stěhují i k nám, a trávník máme jak řešeto a po vstoupení na něj se propadá zem.

Na katastrálu jsem chtěla zjistit majitelku, že ji kontaktuju, ale ani po hodině a půl fronta nebrala konce a já to vzdala. Pak jsem se dozvěděla, že se dá napsat stížnost kamsi na městský úřad a že ti dohledají majitelku a budou to řešit za mě.

Kdo to tedy řeší na úřadě? Přestupková komise? Či životní prostředí? Nebo obor stížností?

Prosím poraďte, po létě přijde podzim a zase mi do sklepa potáhnou hejna myší a pobobné havěti! Děkuji moc

linde


Pokud také potřebujete poradit od vašich kamarádek, čtenářek magazínu www.zena-in.cz, napište svou prosbu o radu na mail

sos@zena-in.cz

stejně jako linde

   
13.07.2005 - Společnost - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [12] mam-ča [*]

  muflonka: Naše babička dávala proti hryzcům do záhonu kovové tyčky, na které navěsila na špagátky hliníková víčka od zavařovaček. Jak pofukoval vítr, víčka zvonila o tu tyčku a hryzci se odstěhovali jinam. Ale to zvonění ve dne v noci bylo dost děsné i pro lidi...

  superkarma: 0 13.07.2005, 18:08:49
 2. avatar
  [11] muflonka [*]

  chtěla jsem napsat, že... Sekání trávy na poli vyřeší akorát problém se zapleveleným anglickým trávníkem

  superkarma: 0 13.07.2005, 17:38:28
 3. avatar
  [10] muflonka [*]

  Sekání trávy vyřeší akorát problém s anglickým trávníkem. Hraboši, krtci a podobní šmejdi si budou nejspíš na poli užívat dál. Aspoň my máme vedle pozemku bývalé pole, několikrát ročně sekají trávu, ale přemnožená havěť je všude. Anglický trávník u nás připomíná poddolované území, kam šlápnu, tak se propadám a po zimě vypadá náš anglický trávník jako čerstvě poorané pole
  Takže až na ty potvory někdo vyzrajete, tak prosím o radu

  superkarma: 0 13.07.2005, 17:35:02
 4. avatar
  [8] Deja [*]

  Podobný problém jsme řešili také. Zahradu jsem tím pádem naprosto vzdala, jen sekáme a sekáme a vedle je to přesně jako v tom článku. Když zafouká vítr, tak z toho bodláčí nám vše "sněží" na zahradu. O havěti ani nemluvím. Psali jsme na ObÚ, MČ, magistrát, ministerstvo životního prostředí a nic. Jen jsme dostali kopii dopisu, kterým vyzvali majitele k nápravě. Zase nic. Řekli nám, že víc dělat nemohou.

  superkarma: 0 13.07.2005, 15:50:34
 5. avatar
  [7] stepka [*]

  oprava: není to v občanského zákoníku, ale v zákonu č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů. Problémem je to, že když osoba nepodniká, pokutu nemůže dostat.

  superkarma: 0 13.07.2005, 15:44:38
 6. avatar
  [4] stepka [*]

  Na adrese http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberParcelu.aspx můžeš zdarma najít majitele pozemku, pokud víš název katastrálního území a číslo pozemku. Číslo pozemku lze vyčíst z mapy, kterou bys mohla mít u nabývacího titulu k domku. Ale pozor - pole jsou většinou vedeny v evidenci pod jedním číslem (KN) a pak pod jiným číslem (pozemky ve zjednodušené evidenci). Záleží, jestli máš k dispozici mapu a jakou. Pokud mapu najdeš a budeš chtít podrobněji poradit, napiš mi vzkaz.
  Dále dle § 58 občanského zákoníku "Obec může uložit pokutu až do výše 100 000 Kč osobě uvedené v odstavci 1, která neudržuje čistotu a pořádek na pozemku, který užívá nebo vlastní, tak, že naruší vzhled obce". Osobou je zde myšlena právnické osoba a fyzické osoba, která je podnikatelem. Doporučuji požádat o pomoc odbor životního prostředí na příslušném obecním úřadě.

  superkarma: 0 13.07.2005, 15:35:14
 7. avatar
  [3] Petraoz [*]

  každý majitel pozemku je povinnen ho minimálně jedenkrát za půl roku posekat. Pokud ne, měl by to řešit pozemkový úřad. Tam to začíná a stejně to končí na magistrátu jako stížnost. Teda tak to bylo kdysi........myslím, že se ale nic moc nezměnilo

  superkarma: 0 13.07.2005, 15:33:06
 8. avatar
  [1] Křeček [*]

  Kdybys znala číslo pozemku, dá se to najít přes internet.
  http://www.katastrnemovitosti.cz/

  superkarma: 0 13.07.2005, 14:57:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme