Bulvár

SOS!!! Cestování s kočkou?

Zdravím všechny čtenářky Ž-in!

Ráda bych Vás požádala o radu, protože některé jste nadšenými chovatelkami koček.

Protože se na jaře stěhuju do svého prvního vlastního bytečku a jsem rovněž milovnice koček, moc ráda bych nabídla domov nějaké opuštěné kočičce z útulku nebo z ulice.

Má to ale jeden háček - moje práce nevylučuje dlouhodobější cestu do zahraničí. Nejde o časté cestování, ale jednu možnou delší cestu, která ale není vůbec jistá. Jenže ta možnost tady výhledově je.

Proto Vás chci poprosit o radu - cestovala jste některá s kočkou na delší vzdálenost? Je taková akce vůbec uskutečnitelná, aniž by to zvíře nějak poznamenalo? Nebo máte nějaké jiné zkušenosti stran cestování s kočkou?

Za každou radu i názor předem děkuju!

Klára


Ženy-in, které jste majitelkami "cestovacích" koček, poraďte Kláře! 

                                                                                                      

   
14.02.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Kadla [*]

  Ach jo, Gerdo omlouvám se, špatně jsem si to přečetla, napsala jsi, že už je pryč... Jinak Riki moc rád autem necestuje... Jo, to nosit se v baťohu po horách (vylezli jsme spolu na Lovoš), to by mu šlo...

  superkarma: 0 14.02.2006, 18:17:47
 2. avatar
  [7] Kadla [*]

  gerda: Páni, co to píšeš? Já jsem si Rikiho vzala z útulku již před dvěma lety (předpokládám, že jde o téhož koucoura - byl inzerován jako kocoru baťohář v brněnském depozitu paní S.). Horskou túru absolvoval se mnou a zaplať pánbu je u mne doma a velmi spokojený... Fotky Rikiho v novém domově jsou vidět v galerii na www.kocky-online.cz. Nechápu, jak ses dobrala informace, že Riki je stále v útulku... Mimochodem, Rikimu postupně přibyly z útulku další dvě kamarádky - Casey (také z Brna) a Jenny z útulku Lucky...

  superkarma: 0 14.02.2006, 18:17:00
 3. avatar
  [6] gerda [*]

  najdou se i takové kočky v útulcích - tenhle kocourek už je ale bohužel pryč..."Riki - Mourek s krásnýma zelenožlutýma očima. Majestátné postavy, váží 7 kg. Je u pečovatelky již rok. Jeho nezodpovědná majitelka ho dala k pečovatelce hlídat po dobu dovolené, pak už si Rikiho nevyzvedla a pokládala telefon. Tento kocourek má jednu zvláštnost – miluje batohy, tašky, kabely, jízdu autem a vůbec cestování. Cestujete-li třeba na chalupu, je pro vás Riki ideální kočičí společník. Ani vypuštěný ven totiž neutíká. Dokonce v batohu již absolvoval i horskou túru. Tohoto macíka je třeba umístit samotného, má dominantní povahu. Pokud je sám, je klidný a velmi hodný."

  superkarma: 0 14.02.2006, 12:06:47
 4. [5] čičinda [*]

  Ahojky,určitě si pořiď, uděláš dobrý skutek . A pokud někdy přijde to odcestování, tak už bude záležet na okolnostech - pokud pojedeš na kratší dobu, klidně nechej kočičku doma a jen si zařiď "hlídání", pokud to bude na několik měsíců, tak si ji rozhodně vezmi s sebou, myslím, že to určitě přežije...pokud by byla nějaké plašší povahy, tak se poraď pro jistotu s veterinářem.

  superkarma: 0 14.02.2006, 11:51:15
 5. avatar
  [3] Meander [*]

  Nepořizuj si kočku, kočka má ráda klid a svoje zázemí.

  superkarma: 0 14.02.2006, 11:02:55
 6. avatar
  [2] Vanily [*]

  Z vlastní (už bývalé)zkušenosti vím,že kočky cestují nerady.Nevím,co rozumět pod "dlouhodobou" cestou.My jsme to vždy řešili,že nám ji někdo hlídal,krmil a pohrál si s ní.Kočky jsou vázané na teritorium a ne na člověka.Navíc do některých zemí to bez karantény nejde.Takže pokud jde o několik týdnů,řešila bych to takto....ale na rok...to bych ji určitě vzala s sebou.

  superkarma: 0 14.02.2006, 10:53:43
 7. [1] a.... [*]

  S kočkou( teď už kočkami) cestuju čas od času- většinou autem. Když řídím, nechávám kočku vždycky v přepravce-není to nic příjemného, když po tobě pří řízení lezou a dožadují se pozornosti. Jak kočka snáší cestu je dost individuální- ty mé teda zrovna nejsou nadšení cestovatelé-mňoukaj v duetu a větší kocour zvrací, takže ho před delší cestou nekrmím.Ti, kteří mají kočky mírnější nátury a na cesty víc zvyklé, říkají, že o kočce v autě ani nevědí .Ovšem pro upřesnění-nejnáročnější je první půl hodiny, pak se čičiny zklidní.Kočky dobře snášej cestu vlakem( teda za předpokladu, že máš jim přátelsky nakloněné spolucestující) pokud bys letěla, tak čičinu v přepravce můžeš mít po cestě u sebe.

  superkarma: 0 14.02.2006, 09:59:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme