Vztahy

SOS - asi zavraždím tchýni

Jak začít, před rokem jsem se přes protest mých rodičů nastěhovala k příteli. V rodinném domě bydlíme v přízemí my, jeho rodiče v prvním patře. Od začátku jsem věděla, že to nebude jednoduché, ale chtěli jsme být spolu.
 
V zimě mě přítel požádal o ruku. Jeho maminka byla nadšená, hned plánovala, co zajistí, nakoupí, zařídí apod. Moje měla spíše obavy, protože už předem tušila, že tíha zařizování bude na ní. Ona je totiž přítelova maminka notorická lhářka a tzv. slibotechna.
 
Všichni se nás snažili přesvědčit, ať uděláme malinkou svatbu. Chtěli jsme na svatbě příbuzné, takže jsme si prosadili svou a počet hostů je kolem 50. Tak jak se blíží termín, tak se hromadí problémy. Svatbu jsme si chtěli zaplatit s přítelem sami, jediné, co měli platit rodiče, bylo cukroví.
 
Moje mamka všechno obvolala, zajistila. Dneska jsme měli jít nakupovat suroviny, příští týden to všechno odvézt cukrářce. Všechno se zdá být v pohodě, JENŽE!!!!! Ráno udělala přítelova maminka scénu, že ona nemá peníze na cukroví, že v práci už ví, že jim nic nedonese, pro svou rodinu upeče dort, ze kterého jim udělá výslužku. Tak jsem jí slušně řekla, ať zajde za mojí mamkou a domluví se s ní, kolik toho teda chce, že se bude muset změnit rozpis surovin a jedna cukrářka zrušit. Pak jsem odjela do práce.
 
Ani ne za hodinu mi volala mamka, že se strašně pohádaly, pojmenovala nás výrazy, které nejdou ani napsat a že ona na svatbu nepůjde. Vlastně by to tak bylo i lepší, protože ona je opravdu nesnesitelná a už dřív řekla, že odpoledne odjede za svým dlouholetým milencem. Od přítelova otce nemůžeme očekávat žádnou podporu, je to alkoholik. Prostě rodinka k pohledání. Žijí tak už mnoho let, příští rok se budou zřejmě rozvádět.
 
Vůbec nevím, co mám dělat, moje mamka je na tom psychicky dost zle, dneska mi to telefonu jen brečela. Nejradši bych všechno zařídila jen pro naši rodinu, ale pokud nechám zbytek na přítelové mamce, bude to strašné ostuda. Navíc pokud toho cukroví objednáme jen polovinu pro naši rodinu, ona je schopná přijít dva dny předem, že nestíhá, ať jí trochu dáme.
 
Ráda si přečtu vaše názory.
 
Dagmar
 

Milá Dášo, život není jednoduchý. A tady je každá rada drahá.
Kolegyně z redakce ti ale vzkazuje, že až na to půjdeš, máš si říct ještě o adresu její tchyně! Ta je prý také vhodná na odstřel.
 
A pokud máte nějaký problém i vy, napište nám ho na mail sos@zena-in.cz
 
A to přesto že dnes se navzájem chlubíme, co umíme...
 
A vaší šikovnosti, co nám chodí na mail redakce@zena-in.cz , dám vyniknout už za okamžik.
   
13.07.2005 - Láska a vztahy - autor: Radek Kříž

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [60] Dášule [*]

  A co tvůj nastávající? Toho se to nad netýká? Ať si matku spacifikuje. A jestli to neudělá, tak žádná svatba. U nás to bylo tak, že my jsme chtěli svatbu malou, manželův otec velkou. Vysvětlovali jsme mu, že pokud pozveme ty, které chce on, bude na svatbě 80 lidí. Na svatbě nás bylo 9. Manželova rodina si umanula, že se musí udělat výslužka pro známé. Tak si ji udělali, já jsem pomohla s koláči. A na hostinu jsme zakázali vozit koláče i cukroví, pro 9 lidí se objednaly zákusky v rámci hostiny a šmytec. Jsme spolu víc jak 35 let, ale nikdy jsme nedovolili, aby nám do manželství mluvila rodina. Proč to máš řešit ty s tchýní i s maminkou. A jestli je ten tvůj opravdu tak nemožný, tak budeš tyhle problémy řešit až do rozvodu.

  superkarma: 0 17.07.2005, 20:10:31
 2. avatar
  [58] marylin [*]

  Dasula: tak se to vyviji???

  superkarma: 0 15.07.2005, 05:22:24
 3. avatar
  [57] Meander [*]

  Fiona: Manžesltví ovlivňuje plodnost?
  Dášula: Držím palce

  superkarma: 0 14.07.2005, 15:37:26
 4. avatar
  [54] marylin [*]

  Tak na to bych se vyprdla .. nevim ale svatba je o tom, ze se daji lide dohromady a rodiny se poznaji a bude legrajda ne?? Poradne si bumbnout, tancit az do rana a na nejake cukrovi si tak nekdo vzpomene. A vysluzka ?? At jsou radi,ze dotali najist ..

  superkarma: 0 14.07.2005, 05:47:51
 5. avatar
  [53] kemy [*]

  Nyotaimori: tky bych odtamtud prchala!

  superkarma: 0 13.07.2005, 21:01:10
 6. avatar
  [51] Meander [*]

  Proč se vůbec lidi berou? Stejně se většinou rozvedou a stojí to akorát prachy a nervy.

  superkarma: 0 13.07.2005, 19:24:41
 7. avatar
  [50] pajda [*]

  Dášula: určitě ji ignoruj. My měli stejného tchána - byl schopen udělat scénu kvůli naprosto čemukoliv a nešlo mu o nic jiného, než lidi poštvat proti sobě...postupně nás obral o by a chatu, manželovi nepřišel ani na promoci...dodneška pokud se o něm vůbec dozvíme, tak jedině to, že potřebuje prachy...takže se na ni vykašli, zařiďte se podle svého a s přítelem se dohodni, že příště maminka NEBUDE mluvit do ničeho, co SAMA nejen nezařídí, ale i nezaplatí - a i to jenom v případě, že už to není schponá odvolat nebo změnit. Když chce, aby bylo po jejím, tak ať se taky stará...

  superkarma: 0 13.07.2005, 19:16:16
 8. avatar
  [46] Nikusa [*]

  Stejně si za pár let nikdo(s pozvaných známých)ani nevzpomene.A mladí to dnes finančně nemají do začátku vůbec lehké,tak proč tak rozhazovat.Až se bude ženit můj syn(dnes 19let)tak navrhnu malou svatbu,pokud budou chtít větší,at si to rozdělí finančně podle rodiny(kde je jich víc,ten víc platí).

  superkarma: 0 13.07.2005, 14:36:39
 9. avatar
  [45] Žábina [*]

  nikdy opakuji nikdy bych už nechtěla velkou svatbu ...byla jsem mladá a blbá proto jsem se nechalap přesvědčit že tam opravdu musí být všichni příbuzní zvlášť s manželovy strany ...2/3 těch lidí jsem viděla poprvé a naposledy
  mě to ale nutili rodiče, nechápu když tobě říkají aby jsi udělala svatbu malinkou, že to tak komplikuješ
  jó pak holt se nediv že jsou starosti s množstvím cukroví, dortů, apod.

  superkarma: 0 13.07.2005, 14:34:18

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [44] iljanka [*]

  zamysli se ještě jednou, jestli je opravdu nutná velká svatba. Nás bylo na svatbě přes 40, z toho z mé rodiny 3 - maminka, tatínek a já. Svatbu jsme platili z mých našetřených peněz a z našich výdělků (já a manžel. A pak jsme tvrdě šetřili na zařízení bytu atd. Po těchto zkušenostech se moje dcera vdala ve čtyřech a za ušetřené peníze si udělali dovolenou. Nikdo je nepomlouval, že dostal malou výslužku, vlastně ani nikdo nevěděl, že se vdává. A myslím, že to je nejlepší. A opravdu raději uvažujte o samostatném bydlení, ta svatba je jen to nejmenší zlo.

  superkarma: 0 13.07.2005, 14:13:39
 2. avatar
  [43] Laila [*]

  Dagmar já nevidím problém, teda nepochopila jsem systém jedna máma cukroví pro "svoje" lidi a druhá taky pro sovje ? Prostě bude 50 lidí tak proč mámy nenapekly spolu pro všechny ? No to už je teďka pozdě, ale já bych poprosila mamku ať napeče o něco víc a kdyby tchýně zklamala, nebudou tě hosti z jejich strany pomlouvat, i když o to tu ani tak nejde, jako o spokojené hosty na svatbě a pohodovou atmosféru.

  superkarma: 0 13.07.2005, 14:09:35
 3. avatar
  [42] Stes [*]

  O cukroví se pouze zeptala, jestli ho budeme péct doma - když zjistila, že ano, ani se nenabídla, jestli nechceme pomoct. Přitom je na pracáku a mohla by přijet autobusem. Zkrátka taky rodinka k pohledání. Manželovo máma bez práce, manželovi mladší bratři také (máma je v tom podporuje). Jediný kdo pracuje je jeho otec, ale tomu už je víc jak padesát a má dost namáhavou práce, tak nevíme, jak dlouho to vydrží. Nic s nimi neuděláte. Já se od nich distancuji a manžel taky. O toho ostatně nemají vůbec zájem.

  superkarma: 0 13.07.2005, 14:01:20
 4. avatar
  [40] Stes [*]

  ahoj, nestíhám číst příspěvky. Něco podobného jsem měla teď. Vdávala jsem se 18. 6. Manželovo rodinu to nezajímalo. Na svatbu mu kromě starší bratra s přítelkyní nepřišel nikdo. Jeho máma nejdřív řekla, že půjdou, takže jsme začali schánět pro ně šaty (nemají zrovna moc peněz, tak moje máma nabídla, že jim to zaplatí). Jen jsme chtěli malou svatbu a jim to řekli skoro 4 měsíce dopředu, aby měli čas se také po nějakých věcech poohlédnout. Po nich jsme nechtěli nic, žádný dar, jen aby přijeli a o svatbě nikomu neříkali. Dopadlo to tak, že když tam manžel druhý týden jel, řekli mu že nikam nepůjdou a navíc to věděla celá vesnice. Svatbu jsme teda museli udělat větší a oni (manželova máma) nám pouze podala ruku s přáním všeho nejlepšího když jsme tam týden před svatbou vezli výslušku. Jinak peníze mají jen na chlast a cigára. Z toho si nic nedělej.

  superkarma: 0 13.07.2005, 13:57:38
 5. avatar
  [35] Aprilka1 [*]

  zatím jsem žádné příspěvky nečetla, ale měla si zasáhnout hned na počátku a trvat na tom, že zaplatíte vše sami. Já měla taky trošku problém s tchýni kvůli penězům, ale nakonec jsem si ohldeně placení jsme si prosadili svou, tchyne s nami komunikuje normálně, ale je znát, že je uražená, ale co aspon se do ničeho neplete
  taky si myslím že cukroví není moc velká položka, takže byste to utáhli.
  Já ted našla cukrárnu v Praze, kde dělají minidezerty za 4,8 a chlebíčky do 8,- Kč/kus (můžu zaslat odkaz)

  superkarma: 0 13.07.2005, 13:18:36
 6. avatar
  [33] Gabi [*]

  Jéžiš, to jsou starosti - zrušit nebo nezrušit jednu cukrářku Udělej svatbu jen ve čtyřech a máš klid. A výslužka? Pro koho?
  Spíš řešila samostatné bydlení - možná ještě před svatbou.

  superkarma: 0 13.07.2005, 12:59:35
 7. [32] Anai [*]

  Sorry: "typu", ne "tipu"!

  superkarma: 0 13.07.2005, 12:46:21
 8. [31] Anai [*]

  Já bych dnes už zastaralé tradice tipu "výslužky" zrušila! Kdo o to stojí? Kdo to ocení? Jen je s tím starost, stojí to zbytečně peněz... Proč??? Ovšem já i moji příbuzní celý život žijeme v Praze, třeba na venkově se to drží a je to asi i dobře, jinak by ten folklór úplně zanikl.

  superkarma: 0 13.07.2005, 12:45:43
 9. avatar
  [29] Žížala [*]

  Kahomar: Jaký příbuzenstvo ? Tchyně je sice na pěst a nemusíte hned odepsat celou familii
  A velká svatba je nápad novomanželů, jasně je tam napsáno "všichni říkali malou svatbu ale MY TAM CHCEME příbuzný".

  superkarma: 0 13.07.2005, 12:43:28
 10. avatar
  [28] bookcase [*]

  Vykašli se Dášo na velkou svatbu, vemte si dva svědky a vemte se jen tak.

  superkarma: 0 13.07.2005, 12:33:27
 11. avatar
  [27] Kahomar [*]

  Když tak čtu, jaké tě čeká příbuzenstvo, tak bych rozhodně nedělala svatbu pro 50 lidí. Výsledek bude ten, že do této akce investujete zbytečně dost peněz a stejně vás pomluví. Za ušetřené korunky bych raději odjela na svatební cestu a "rodince" poslala pohlednici.Držím pěsti, ať to zvládnete

  superkarma: 0 13.07.2005, 12:30:54
 12. avatar
  [26] Žížala [*]

  Příbuzné na svatbu zvou přece novomanželé - ne tchyně - takže by se měli novomanželé měli taky postarat o všechny hosty stejně - a nebo je radši nezvat.

  superkarma: 0 13.07.2005, 12:15:00
 13. [22] rozina [*]

  O JÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ, to je jako přes kopírák, když se ženil můj SYN ! Nastávající švigermuter, týden před svatbou přes všecko domluvené ROZHODLA ať si cukroví MY připravíme pro SVÉ hostY, ONI pro své. Sice jsem z toho málem zešílela, ale zvládli jsme to, a já nechala u PRO NAŠE upéct ještě 4 dorty.
  hÁDEJTE JEK TO DOPADLO. jejich upečené cukroví - koláčky neměli- si nechali u nich doma pro svoje hosty, My jsme všechno upečené ckukroví, koláčky a 4 dorty dotáhli na hostinu. A ONA NÁM PAK ZAKÁZALA NAČÍNAT DORT, BYL 3 PATROVÝ - RŮŽOVÝ PRO NEVĚSTU A oni - T.J. JEJICH RODINA SI HO ODNESLA DOMŮ. sTEJNĚ TAK - BYLO DOHODNUTO ŽENICH PLATÍ Pité - OK, po skončení svatby v lednici zůstalo několik lahví neotevřených a několik nedopitých. Stejně tak si mami nevěsty VŠECHNO ODVEZLA DOMŮ. No závěr NAŠI NEMĚLI DRUHÝ DEN ANI KOUSEK CHLEB, NATOŽ POLÉVKU A zbytek jídla- to vše bylo zapotřebí pro jejich hosty. A dne se po 17 letech jejich společného života ani nedivím, že nevěst a by po sobě Hov o sežrala. Po kom to asi má ???? Tak držím palečka a ať svatba dopadne dobře !!

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:57:49
 14. avatar
  [21] Kekka [*]

  Ale to nebude tvoje ostuda. jestli už se teď před svatbou trápíš tím, co udělá tchýně, víš, jaké to bude potom? Pochop, že trápit se budeš ty, ona bude v pohodě. Kašli na ni, kašli na ostudu, je to tvoje svatba a ty si ji nenech nikým zkazit. No a když bude nejhůř, tak ji zab, svini.

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:56:02
 15. avatar
  [18] Kocicka [*]

  méně je někdy více a tak přeci každý nemusí mít všechno ani všichni pozvaní koláčky a tak podobně? Jde Vám přece o to pozvat je na svatbu a ne aby si to táhli tuny domů???Tchýni radím ignorovat ...

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:32:29
 16. avatar
  [17] Nikusa [*]

  Rychle pryč(i s nastávajícím)!!!!!!!!!

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:29:58
 17. avatar
  [16] grice [*]

  Asi bych to vyřešila tak že bych si zařídila všechno cukroví + něco navíc aby teda ženichova strana měla nějakou tu výslužku a tchýni nech uklidnit,prostě si jí nevšímej jak to půjde a jestli půjde na svatbu bych nechala na ní.Je jasný že přítel bude matku na svatbě chtít,tak at s ní v klidu promluví,řekně jí že po ní nebudete chtít žádný peníze a že nechcete nic jinýho než aby tam byla a měla radost. Jinak soužití dvou genrací opravdu nestojí za nic,zažila jsem to na vlastní kůži a od tý doby co bylíme sami musím říct že radši budu v malým bytě sama,než ve vile s rodinou,tot můj názor

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:29:28
 18. avatar
  [15] gerda [*]

  Všecko se dá zrušit a přeorganizovat. Pokud svatbu chcete, tak po tomhle bych prostě svatbu udělala někde úplně jinde a jinak. Bez tchyně a celé té pochybné rodinky. Stačí svědkové. Když budete lpět na původním scénáři, už to bude poznamenané tím špatným začátkem.

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:27:46
 19. avatar
  [14] Křeček [*]

  Kam se to chceš vdát

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:27:17
 20. avatar
  [13] Susina [*]

  snažte se najít co nejdřív vlastní bydlení, jinak se z toho zblázníš... já jsem po letech moc ráda, že rodiče o naší svatbě nevěděli, odmítli se mnou komunikovat, protože jsem se odmítla rozejít s přítelem, kterého neschválili, takže o svatbě nevěděli. Svatba byla malinká, jen my a pár přátel, žádný nervy se zařizováním, cukrovím a tak.. a moc rádi na ni vzpomínáme, my i ostatní aktéři....

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:27:10
 21. avatar
  [12] svetluszka [*]

  A to je teprve začátek.... .................

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:24:53
 22. avatar
  [10] Žížala [*]

  Svatba je (snad) jen jedna, než se nervovat a mít blbej pocit z ostudy radši bych do toho vrazila nějakou tu kačku navíc i za tchýni. Příbuzní tvého nastávajícího nemůžou za to že je jeho matka jaká je, a aby byli ze svatby třeba rozčarovaní, to asi nechceš.

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:22:43
 23. avatar
  [9] Lenika [*]

  Beru zpět. Dášo, doporučuji vůbec nebrat budoucí tchyni na vědomí. Pokud nechce na svatbu a Tvůj přítel na tom netrvá, at nechodí. Vy s maminkou upečte cukroví na hostinu pro všechny hosty a na výslužku jen pro vaši rodinu. Hodně trpělivosti a nenechte si zkazit svatební den

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:21:50
 24. avatar
  [8] erKa [*]

  .
  Taky jsem měla takovou tchýni,a dopadlo to tak že sme se nevzali a nakonec sme se i rozešli.Mám novýho přítele a tchýně s tchánem

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:21:18
 25. avatar
  [7] dzijana [*]

  už vidím..Já na svoji svatbu taky nevzpomínám ráda,ale ne vinou tchýně.Ta je zlatá.Nejspíš mi chce vynahradit,to že zanedbala výchovu syna a že je z něj pěknej pacholek(mírně řečeno)

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:21:13
 26. avatar
  [5] Kekka [*]

  No to se teda vdáváš do pěkný rodinky. Manžovi rodiče ti asi oporou nikdy nebudou a až budete mít děti, tak ti asi s nimi nepomůžou. Možná byste měli bydlet někde sami a na tyhle lidi se vykašlat. Jen vám budou znepříjemňovat život.

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:18:50
 27. avatar
  [4] Lenika [*]

  Žížala: a pisatelka ve vězení

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:17:33
 28. avatar
  [3] dzijana [*]

  error.nic nevidím

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:15:53
 29. avatar
  [2] Žížala [*]

  Tchyně je už asi po smrti

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:14:51
 30. avatar
  [1] marta-b [*]

  Nic se mi nezobrazuje

  superkarma: 0 13.07.2005, 11:14:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme