Cestování

Sopka Pico del Teide je dřímající kráska z Tenerife

Tenerife je rozlohou největším z Kanárských ostrovů. Je známý tím, že se na něm hrdě tyčí nejvyšší hora Španělska, Pico del Teide, která je zároveň činnou sopkou. Je vysoká 3718 m, nalézá se v srdci ostrova a je jeho symbolem. Kolem sopky se rozprostírá národní park Teide, který zabírá 36 % ostrova. Pokud se chcete dostat do těsné blízkosti vulkánu a udělat si sem výlet,  necelých 200 metrů pod vrchol sopky je možné vystoupat lanovkou.

Výlet do oblak!

Pico Del Teide

Největší hora Španělska leží v Africe - to je zajímavé, že? Pico Del Teide najdete na Tenerife, největším Kanárském ostrově, jde o dřímající stratovulkán, který se pyšní úctyhodnými 3718 metry nad mořem. Jméno sopky je pozůstatkem po Guančech, Tide znamená „Pekelná hora“, v které žil bůh Guayota. Jméno má jasnou souvislost s aktivní činností sopky, která o sobě čas od času dává vědět.

Pico Del Teide

To je výzva, které nemůžete při své návštěvě Tenerife, odolat. Myslíte, že je těžké se sem dostat? Ne, je to docela snadné. Půjčte si auto nebo jeďte autobusem – například autobusem č 348 z Puerta de la Cruz, autobus končí ve stanici Las Caňadas, v Národním parku. Autem podle mapy dojeďte do Národního parku Nacional del Teide, už jen stoupání do výšin a proměna krajiny je krásná podívaná. Národní park je plný lávy. Ostrá lávová pole, různě zbarvená láva a kaktusy, to dotváří vyprahlost tohoto magického místa. Nad tím vším se tyčí doutnající Teide…

Pico Del Teide

Jsou zde dobře popsané turistické cesty pro výlety, zvolte si pro sebe cestu dle náročnosti a dle časového plánu. Pokud se chcete dostat do těsné blízkosti vulkánu a udělat si sem výlet,  necelých 200 metrů pod vrchol sopky je možné vystoupat lanovkou. Můžete jít i pěšky, ale na samotný vrchol potřebujete mít povolení k výstupu. Není to ale problém si povolení opatřit. Průvodce cestovní kanceláře vám poradí, stejně tak informační kanceláře v místě, kde jste ubytovaní. Jen dejte pozor, cesta je výstup na skoro čtyřtisícovku, takže vám dá pěkně zabrat. Pokud nemáte dobrou fyzičku, raději zvolte lanovku.

Pico Del Teide

Stránky lanovky na Teide najdete na www.telefericoteide.com/en

Pico de Teide (nazývaná také jako Teide, Mount Teide nebo Pico del Teide) je sopka nacházející se na ostrově Tenerife, který je největším ze sedmi Kanárských ostrovů ležících nedaleko severozápadního pobřeží Afriky. Pico de Teide je nejvyšší hora Španělského království (nejvyšší horou pevninského Španělska je Mulhacén, 3479 m) i všech ostrovů v Atlantském oceánu a zároveň třetí největší sopka světa (měří asi 7000 m od úpatí na dně oceánu). Vrcholy Pico de Teide a Pico Viejo s blízkým okolím jsou součástí národního parku – Nacional del Teide. Zdroj: Wikipedie

Pokud se chystáte na ostrov Tenerife, pak máme pro vás několik velmi pěkných tipů na výlet. Ostrov nejsou jen pláže a krásné hory. Pokud máte rádi památky, pak se podívejte na naše tipy!

Která zajímavá místa vám chceme doporučit?

 • Puerto de la Cruz

Puerto de la Cruz jakoby se rozlézající po svahu nad nábřežím bylo po zničení Garachika hlavním přístavem Tenerife. Do konce 19. století se již proměnilo v letovisko a vyhledávaný cíl náročných britských turistů, jímž zůstává dodnes. Hotely se tyčí nad banánovníkovými plantážemi, nákupními pasážemi, kasiny, restauracemi, kavárnami a nočními kluby, ale i nad četnými historickými památkami. Umělá laguna a teplá průzračná voda sem každoročně přilákají až 100 000 návštěvníků.

 • Iglesia de Nestra Senora de la Pena de Francia

Trojlodní katedrála spatřila světlo světa v letech 1684–97, avšak vysokou věž obdržela až na sklonku 19. století.

V potemnělém interiéru poutají pozornost barokní sochy, jež vytesal místní umělec Fernando Estévez a známý ostrovní umělec José Luján Pérez. Neméně hodnotné jsou malby od Luíse de la Cruz. Varhany sem byly přivezeny z Londýna v roce 1814.

Před kostel uvidíte bustu Augustína de Bétancourta (1758–1824),  zakladatelem strojírenské fakulty v Madridu.

 • Puerto Pesquero

Minulost tohoto malebného rybářského přístavu, situovaného na kamenité pláničce, sahá do 18. století, kdy bylo město hlavním vývozcem zemědělských produktů Tenerife. Dnes tu můžeme od rybáře koupit čerství úlovek.

 • Castillo de San Felipe

Malá pevnost ze 17. století, situovaná v západní části města, kdysi střežila vstup do přístavu před piráty a loděmi dvou španělských nepřátel – Francie a Anglie. Nyní je dějištěm přechodných výstav. Západně odtud se táhne Playa Jardin, nejdelší pláž ve městě.

 • Jardín Botanicio

Místní botanická zahrada se řadí k nejstarším na světě. Na žádost Španělského krále Karla III. Ji v roce 1788 založil Alfonso de Nova Fijón.

V současné době tato hojná zahrada oplývá více než tisícovkou rostlin z Kanárských ostrovů, ale objevíte zde květenu z celé planety.

Čtete náš článek:

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adresewww.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 nebo mobilní operátor 602313049

Canaria travel

   
03.11.2014 - Kanárské ostrovy - autor: Klára Wimmerová

Komentáře:

 1. [9] pajda02 [*]

  Hezké místo Sml22

  superkarma: 0 03.11.2014, 20:38:37
 2. avatar
  [8] bezinka [*]

  Sml59krása...to by bylo nádherné se tam podívat

  superkarma: 0 03.11.2014, 20:27:47
 3. avatar
  [7] AnteaX [*]

  To by byla dovča jako v rájiSml67

  superkarma: 0 03.11.2014, 20:00:35
 4. [6] Bucík [*]

  Úžasná příroda, ráda bych viděla na vlastní oči. Ale bohužel je to nad naše možnosti.

  superkarma: 0 03.11.2014, 10:44:25
 5. [5] Alla 11 [*]

  Byl to můj sen. Už se tam ale s největší pravděpodobností nepodívám.Sml80

  superkarma: 0 03.11.2014, 09:49:48
 6. avatar
  [4] marianaant [*]

  Krásné fotky, toto jsou místa kam se nikdy nepodívám.Sml22

  superkarma: 0 03.11.2014, 09:00:05
 7. avatar
  [3] Radek Kříž [*]

  Na vrcholu jsem stál za svítání, čichal sirné výpary a hleděl na stín, který sopka vrhala do moře, vítr fučel, bylo kolem nuly a zem hřála...

  superkarma: 0 03.11.2014, 07:47:46
 8. avatar
  [2] glady [*]

  nádherné fotky Sml59

  superkarma: 0 03.11.2014, 06:03:22
 9. avatar
  [1] Jindriska8 [*]

  Krásné cestováníSml67

  superkarma: 0 03.11.2014, 00:22:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme