Co se nachází za tímto prapodivným titulkem, to se dozvíte v příspěvku od čtenářky s nickem sonyczech. A nemyslete si, že to je od tématu. Naopak, v hlavní roli džíska a …

Džísku nosím odjakživa, tedy od mé první brigády, coby pomocná síla v nemocniční kuchyni, a to už je pěkných pár desetiletí.

Když si na tu svou úplně první vzpomenu, vybaví se mi všechny ty umyté obrovské hrnce, haldy oloupaných brambor, ručně nakrájené vánočky a ručně přesolené řízky smrdící dezinfekcí.

První džíska byla krásná, tuhá, tmavěmodrá a nelezly mi z ní prsa, jelikož jsem v šestnácti ještě žádná neměla. Nosila jsem ji do roztrhání, tedy do doby, kdy přišly do módy urvané rukávy a stala se z ní vesta. Když už i ta došla různých kosmetických újem, vzala jsem nůžky a dle časáku ABC vyrobila jakési žebradlo, které mi v té době fakt všichni záviděli.

Vybavila se mi taky jedna ne zrovna příjemná příhoda. Někdy kolem revoluce, snad před, snad po, jsem vpodvečer našla u písáku daleko od domova ležet džísku. Nikde nikdo, tak jsem ji popadla a ejhle, ona mi padla jako ulitá. No co, není komu vracet, džíska jako džíska, tak si ji nechám, řekla jsem si. A nosila. Nosila do té doby, než se na mě na jednom nádraží vrhla úplně cizí vietnamka, začala ze mě rvát bundu a pištět: „Ťoťo je moje, ťu těm tila ťámoťtě, ďívej, ťo ťou moje ťvy!!! Představte si, ona si tu svou bundu poznala! Kdo nerozumí specifické dikci, tedy přeložím: tu jsem šila kámošce, to jsou moje švy :-) Nezbylo, než se omluvit, vysvětlit, byla třída, nechala mi ji, ale věřte, že už mě její nošení netěšilo.
Dnes ve svých 50+ nosím bůhvíkolikátou džísku už jen na pivo, horní knoflíky  samozřejmě nedopnu, ale což, to se zas líbí chlapům :)

sonyczech

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Ono taková nedopnutá džíska, to je rajcovní i po padesátce. A pokud by byla ještě velikostí pro Vietnamku, tak tím více :)
Povedený příspěvek.
Děkuji, že jste napsala a mějte krásný den – třeba u piva na zahrádce
Saša

Téma dnešního dne: Džíska

  • Nosíte, nebo nosila jste džísku?
  • Nosí, nebo nosil džísku váš partner?
  • Vzpomenete si ještě na tu svoji první?
  • Co pro vás džíska znamená?
  • Líbí se vám?
  • Pokud ne, proč ne?
  • A pokud ji nenosíte, z jakého důvodu?

Příznivkyně i odpůrkyně tohoto specifického oděvu:
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme opravdu pěkným dárkem, a to jak pro vás samotné, tak i pro partnera.
Pánskou toaletní vodou: Infinite Seduction a dámským luxusním tělovým krémem: Planet Spa se svěží vůní květů plumérie a citronu.

darekdziska

Reklama