Pěstěné ruce a upravené nehty jsou vizitkou ženy - tuhle větu jste určitě četly nebo slyšely mockrát. Stejně jako tu, že hospodyňka se pozná podle sporáku a záchodové mísy :) Obé se psalo už v době mého raného mládí v kdejakém ženském časopisu, a jsou to pravdy léty prověřené… V tehdejších časopisech se ale také psalo, že rtěnka by zásadně měla ladit s barvou laku na nehtech. Tohle už v současnosti až tak striktně neplatí, což uznává i moje maminka, dáma 60+. My to dnes máme barevnější, a to je fajn!

Líbí se vám krátké, nebo dlouhé? Krátké. Jsou praktické, navíc dnes trendy, z čehož mám radost.

Upřednostňujete lak, či přírodní vzhled? Rozhodně lak!! Lakování nehtů je pro mě určitým druhem relaxace. A hlavně, s nalakovanými nehty nemůžu přece hodinu nic dělat. :)

Jaké nehty nosíte vy? Krátké, kopírující okraj prstů. Nalakované. Barvu se snažím sladit s oblečením a ze současného trendu u mě vede rudě červená (ta zůstala ještě z loňska), čokoládově hnědá a tmavě šedá. Myslím si, že tyhle syté barvy vypadají lépe na úplně krátkých nehtech. Nevýhodou dnešních módních barev je, že kvůli své sytosti musejí být naprosto bezvadně nalakované (a neoloupané!), i sebemenší „vada“ je vidět. Kromě těchto módních barev se mi stále líbí francouzská manikúra, je to taková čistá klasika.

Potrápily vás někdy nemoci nehtů? Přímo mykózy ne, ale mívala jsem nehty trochu nerovné kvůli ekzému. Jednu dobu se mi nehty hodně štěpily, začala jsem používat zpevňovač nehtů a musím uznat, že po 2 měsících bylo po štěpení a lámání. Možná pomohlo i užívání zinku a zobání dýňových semínek.

Chodíte na manikúru a pedikúru nebo se o své nehty staráte sama? Sama, jen občas zajdu na P-Shine, nehty jsou pak krásně lehké a bez nerovností. Na pedikúru docházím nepravidelně k mamince-pedikérce (polepším se, mami).

laky

Vysvětlivky k obrázku:

A+B: Sada na francouzskou manikúru
C: Rudě červený lak. Má jemné třpytky, na nehtech vypadá efektně, ale hrozně špatně se odlakovává.
D: Zpevňovač nehtů – doporučuji!!
E: Čokoládově hnědý lak. Tohle je můj naprostý favorit.
F: Tmavě šedý lak, absolutní trend, pořídila jsem si ho k šedému ponču. Mile mě překvapilo, jak dobře na nehtech vypadá.
G: Zářivě tyrkysový lak - moje vzpomínka na léto. Letos u mě tyrkysová zcela vedla a tenhle lak jsem si dovezla z dovolené. Připomíná mi barvu moře. :)

Text nebyl redakcí upraven.

A co krášlí vaše nehty?

redakce@zena-in.cz

Reklama