Zatímco naši prapředci pracně třeli speciální dřívka, dokud nedosáhli teploty, při níž se vznítil troud, nebo křesali křemenem, my máme rozdělávání ohně velmi usnadněno. Stačí si vybrat ty správné zápalky tradiční české značky SOLO a škrtnout. Záleží jen na nás, zda dáme přednost klasickým sirkám, delším deseticentimetrovým, které se skvěle hodí třeba k zapalování svíček, či dvaceticentimetrovým krbovým, díky kterým snadno dosáhneme s plamínkem pod připravená polínka. Všechny zápalky SOLO navíc patří do kategorie bezpečnostních zápalek, což znamená, že hlavičku lze zapálit pouze škrtnutím o škrtátko.

zápalky

Vedle klasických krátkých domácnostních zápalek nabízí značka SOLO také tyto dva druhy dlouhých zápalek:

zápalky

  • SOLO ZÁPALKY EXTRA DLOUHÉ – impregnované zápalky oceníme při rozdělávání ohně v kamnech, karmách, krbech či zapalování sporáků, ale také při pobytech v přírodě. Díky prodloužené délce zápalky (10 cm oproti standardní délce 4 cm) se skvěle hodí také na zapalování svíček, které nám zdobí v nastávajícím sychravém období obydlí čím dál častěji. V Anglii se jim dokonce říká svíčkové zápalky. Více na www.solo.cz.
  • SOLO ZÁPALKY KRBOVÉ  - impregnované krbové zápalky jsou vhodné pro kamna, krby, grily, ocení je i táborníci při rozdělávání ohně v přírodě. Tato zápalka je dlouhá 18 cm a skvěle se hodí k zakládání ohně s novými ekologickými podpalovači SOLO (svitky a kostky). Díky své délce bezpečně oheň dosáhne až k připraveným polínkům, aniž by nás ohrozil. Prodávají se v balení po 100 a 40 zápalkách. Více na www.solo.cz.

zápalky

Reklama