V lyžařském ráji pro návštěvníky hned z kraje sezony, vytrvalostní sportovce i milovníky konce lyžařské sezony v údolí Ötztal trvá zima po celá tři roční období.

Sölden je ojedinělou špičkou: na zdejších ledovcových sjezdovkách se mohou lyžaři s nadšením prohánět už od září. A o měsíc později se provoz rozběhne i v areálu pod sjezdovkami: při oficiálním zahájení zimní sezony na ledovci „First Snow Gletscherstart“ od 13. do 14. října, při zahájení světového poháru v lyžování AUDI FIS Skiweltcup od 27. do 28. října a potom téměř každý podzimní, zimní a jarní víkend až do začátku května.

soel

Lyžařský areál na věčném ledu

Na obou ledovcích vysoko nad lyžařským střediskem v zadní části údolí Ötztal začíná bílá zimní sezona už začátkem září, kdy se v údolí teprve začínají zbarvovat lesy a louky do nejkrásnějším žlutých, rezavých a červených podzimních odstínů. Nejvyšší panoramatická silnice východních Alp zavede lyžaře a snowboardisty jedoucí autem nebo autobusem ze Söldenu až k ledovci Tiefenbach a Rettenbach, což je jedna z největších lyžařských ledovcových oblastí v Rakousku.

soel

Tito dva ledoví obři jsou propojeni silničním a lyžařským tunelem do jednoho velkého ledovcového lyžařského areálu. Celkem 36 kilometrů sjezdovek a 10 lyžařských vleků s dopravní kapacitou kolem 20.000 osob za hodinu zaručují začátečníkům i zdatným lyžařům nekonečné radovánky na lyžích. Zásluhou Evropského zkušebního a výstavního centra na ledovci Rettenbach se Sölden stal jedinou ledovcovou lyžařskou oblastí, v níž se od září do listopadu mohou testovat nejnovější výrobky všech předních výrobců zimních sportovních potřeb.

Sportovní aréna superlativů

V listopadu zahájí vedle lanovek na ledovec provoz také ostatní lanovky a vleky v  Söldenu a v Hochsöldenu. Pro lyžaře a snowboardisty to znamená, že se pro ně otevře možnost opojných jízd na 148 kilometrech sjezdovek všech stupňů obtížnosti, na které je bez stresů a čekání dopraví 35 lyžařských vleků. Absolutní jistotou jsou dobré sněhové podmínky od října do května, protože tato lyžařská oblast leží v nadmořské výšce 1.350 až 3.340 metrů a přibližně 80 procent všech sjezdovek lze zasněžovat technickým sněhem. 

soel

Navíc se Sölden může jako jediná lyžařská oblast v Rakousku pochlubit hned třemi lyžařskými horami s výškou nad 3.000 metrů, což je Gaislachkogl (3.058 m),Tiefenbachkogl (3.250 m) a  Schwarze Schneide (3.340 m).  Kdo by chtěl zdolat za jeden den všechny vrcholy označované jako BIG3, může se vydat  na BIG3 Rallye. Start je na dolní stanici lanovky na Giggijoch, cíl na dolní stanici lanovky na Gaislachkogl. Tato dvě místa oddělují od sebe čtyři hodiny jízdy sněhem, 50 kilometrů sjezdovek, 10.000  metrů výškového rozdílu a úchvatná alpská panoramata, která mohou všichni obdivovat z vyhlídkové plošiny BIG3. Jako zvláštní vyvrcholení čeká letos na všechny fanoušky Söldenu každou středu večer na střední stanici lanovky na Gaislachkogl nová multimediální noční show. Všechny místní lyžařské školy předvádějí společně s tradičním lyžařským klubem Sölden v působivém provedení lyžařské umění od kolébky až po dnešní dobu.

soel

Čas na trhanec

Cestou se lyžaři mohou posilnit nadýchanou, měkoučkou specialitou vydatně posypanou moučkovým cukrem. Kdo by si neoblíbil klasický rakouský trhanec? Tento a další tyrolské moučníky a jiné vydatné pokrmy se podávají ve více než 20 horských chatách a restauracích v lyžařské oblasti Sölden. Na vyhlídkové plošině BIG3 na Gaislachkoglu se za pěkného počasí při rezervaci pro minimálně čtyři osoby podávají na stůl vedle opulentní tyrolské snídaně a svačiny také vynalézavé kreace pro gurmány, asijské speciality, čerstvě ulovené ústřice a kaviár se šampaňským nebo středomořské plody moře.

soel

Hotspot v Alpách - lyžování a zábava na nejvyšší úrovni

Husté rytmy, působivé přehlídky a nezapomenutelné okamžiky. S těmito třemi složkami vykouzlí Sölden prvotřídní zábavu. Ať Electric Mountain Festival, který loni v zimě slavil skvělý start se zvučnými jmény jako David Guetta, nebo DJ Antoine, nebo s dnes již světově proslulým představením na ledovci Hannibal. Také v zimě 2012/2013 se v rámci moderního životního stylu a zábavy nabízí opět hodně. S napětím očekáváme, kdo v Electric Mountain Festival 2013 rozohní nadšený dav lidí na nejvyšších plošinách světa.

Vše o špičkových událostech lze najít zde: www.soelden.com

Reklama