Kladný vztah k virtuálním sociálním sítím má čtenářka PBD. Na Facebook mrkne každý den, hlavně kvůli narozeninám.Ale nevěří, že sociální síť může ublížit, či pomoci...

Další názor k dnešnímu tématu dorazil od čtenářky PBD...


Dobrý den, sociální sítě mi nevadí - naopak mi to přijde jako pohodlná náhražka osobní komunikace a celkově o sobě víme díky fotkám, statusům atd. Nemůžu být s některýma lidma tak často v kontaktu jako dříve. Změna města dělá hodně. Ale díky technologiím člověk může být v kontaktu i nadálku, když už to osobně nejde tak často-nejen kvůli vzdálenosti, ale i kvůli vlastním životům.

Sociální síť nepomůže, neublíží... pomoci můžou jen lidé, ublížit také. Docela mě dostáva, jak někteří viní soc. sítě z různých věcí a přitom je vina jen a jen na straně lidí.

Na Facebook mrknu každý den, abych neopoměla něčí narozeniny a popřála. Většinou přeji více způsoby, někomu jen emailem, či na FB, jinému zavolám nebo pořeji osobně-jak u koho a jak to okolnosti umožnují.

A jestli bych virtuální svět vyměnila za realný? Ne a ani mě to nenapadlo. proč taky... Někteří lidé, jsou za klávesnicí jiní. Odvažní, nechutní, utoční. to, jak jednají „on-line“ tak by někteří neměli nikdy odhvahu, drzost atd tak jednat i v reále. S tím se člověk setká na netu vcelku často, tedy vlastně to nevím, já se s nechutnýma, utočnýma komentama setkala jen tedy na webu Žena-in. Tím teda nechci ani omylem říct, že takové komentáře jsou ty všchny, jen některé dámy mají pocit, že můžou počuovat, odsuzovat, zesměšňovat atd. Na jednu stranu to dovede vytočit, na druhou si říkám, co mají asi dotyčné za problém, že se potřebují po někom vozit či ho urážet? Co si tím nahrazují. ? Spokojený a vyrovnaný člověk přece nemá potřebu se do někoho cizího navážet a poučovat ho atd.
A „nejzajímavější“ jsou Ti lidé, co sami příspěvek nenapíšou, ale v komentářích „dračí“ a neznají meze, natož slušné vychovaní.

Internet otevírá spousty možností. pro někoho je to zdroj informací, zábavy, pracovní nastroj. Pro někoho je to hromosvod-místo, kde si dotyční výlevají žluč...

PBD

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14. 8. 2012: Vy a sociální sítě

  • Kolik času trávíte na sociálních sítích?
  • Stalo se vám někdy, že jste virtuální svět upřednostnila před reálným?
  • Které sociální sítě vám nejvíc vyhovují - kde vás to nejvíc baví?
  • Pomohla vám někdy v těžké životní situaci virtuální sociální síť?
  • A ublížila vám někdy?

Když se řekne sociální sítě, každý si okamžitě vybaví Facebook, Twitter, Linked-in, Nyx, někdo další třeba i ŽENU-IN.cz či jiné portály, kde vznikají sevřené virtuální komunity. Mě dnes zajímá, jak trendu používání sociálních sítí podléháte vy, milé čtenářky, a jak důležitou roli hrají ve vašem životě? Své příběhy mi posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 14. 8. 2012 do 15.00 hodin. Pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku (který jistě pomůže rozvinout vaši reálnou sociální síť), ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Dárkem je tentokrát zábavná hra od firmy Albi: Člověče na ex!

A pozor: Každá čtenářka, která odkaz na svůj dnešní zveřejněný příspěvek umístí na FB a upozorní mě na to e-mailem, získá odměněnu 1.000 extra bodů do srpnové části naší věrnostní soutěže!

hra

Reklama