Jak jsem vám psala v pátečním článku „Jedeme na Moravu zúčastnit se natáčení Vinařů“, sobotní dopoledne jsme spolu s výherkyněmi strávili na natáčení seriálu Vinaři.

Jeli jsme s Radkem už v pátek večer, sraz na „place“ byl v moravské vesničce Pavlov už v sedm ráno a natáčení začalo kolem půl osmé.

vinaři

Klára Křížová s výherkyněmi

Výherkyně byly z Moravy (Kyjov a Olomouc), tak to neměly tak daleko jako my.

Mlžné ráno, v sedm hodin sraz u bývalého JZD, zemědělského družstva. Zde mají filmaři několik měsíců hlavní „stan“.

fotka

Z natáčení

Naše tři výherkyně prošly kostymérnou (v podstatě si jen vyměnily trička, aby měly něco barevného na sobě), dali jsme si spolu s ostatními komparzisty kafe a filmařské auto nás popovezlo na druhý konec vesnice Pavlov, kde se natáčela scéna dílu s pracovním názvem „Burčák tour“. Organizaci měla na místě na starosti Sandra Nováková, která si zahrála v jednom díle, vlastně samu sebe… ve štábu funguje jako asistentka produkce. Musím uznat, že vše šlo jako na drátkách, byla velmi milá, starala se, zda něco nepotřebujeme, kolem ní stále pobíhala její fenka – vidíte na snímku.

fotka

Sandra Nováková

A teď k samotnému natáčení. O co šlo?

V tomto díle a v právě natáčené scéně, které jsme se účastnili, různé dvojice jedou na kole či jiném šlapacím vozítku od stanoviště ke stanovišti a všude si pod kontrolu ostatních musí dát pohárek burčáku. Naše čtenářky hrály popíjející dvojice, ještě spolu s dalšími komparzisty. Jako první na stanoviště, které měli na starosti vinař Pavlíček s knězem Tomicou, přijíždí neoblíbený vinař Vlček spolu s doktorem Lužou, popovídají, vypijí svůj burčák a odjíždí... to samé následující dvojice vinař Fuxa a Jiřina. Můžete se těšit na vtipné hlášky a zajímavá dvoukola, které vůbec nechápu, jak může dvojice uřídit…

fotka

Skupinka z natáčení

Musím přiznat, že ráno bylo dost zima. Přece jen už je říjen a scény, které se točily, byly ještě letní. Herci tedy měli trička, kraťasy a přes ně zimní péřové bundy. Ty sundali jen na ostré natáčení. Silné reflektory nasvítily prosluněný den... jen když stojíte delší dobu na místě, začnete i začátkem října toužit po teplejších botách a rukavicích. Podle slov výherkyň si ale i přes chladno natáčení užily, byly zvědavé na zajímavou akci a musím říci, že byly moc milé.

Kolo

Vesnice Pavlov – seriálové Křetice, je opravdu moc hezká. Myslím, že toto místo vybrali filmaři skvěle. Aktuálně je čas sklizně a všude voní lisované hrozny..

fotka

Z natáčení

I když jsou názory na seriál různé a ozývají se kritické hlasy, musím říci jedno: Sobotní šrumec v Pavlově a okolí doplňuje čilý šrumec turistický. Početné skupinky cyklistů doplňují skupiny chodců s trekingovými holemi, rodiny s dětmi na vycházce. Vinařství jsou plná kolemjdoucích, co se stavili na sklenku burčáku… Morava prostě jede. A ať je seriál, jaký chce, pro někoho hrozný a pro jiného super zábava, moravský kraj skrz něj poutá svou krásou. To se odráží na lidech, kteří sem přijíždějí.  A to je možná důležitější, než že herci mluví v seriálu špatným moravským dialektem.

fotka

Testování filmařského burčáku

Partnerem soutěže byla společnost SOLODOOR, jeden z partnerů seriálu

Čtěte také:

Reklama