Kouřit zkusila, žádná euforie se nedostavila. A to i přesto, že kouřila svého času věhlasné mentolky. Přečtěte si příspěvek od čtenářky s nickem SNÍŽEK.

Vadí vám kouření na veřejnosti?
Vadí mi,ale neprudím.
Můj otec kouřil krabičku denně,nebral ohled na mne ani mamku. Topilo se jen v kuchyni sporákem na kterém se i vařilo,nebylo kam odejít .Já když jsem sledovala otce jak labužnicky potahuje, myslela jsem si, že mu to moc chutná.Tajně jsem mu sebrala dvě cigarety a v šesti letech jsem to šla vyzkoušet,ale žádná slast se nedostavila.Později na zábavě jsem si s holkama jednu zapálila,ale jen abych netrhala partu. S kamarádkou na dovolené jsme si koupily dohromady krabičku mentolek,aby jsme vypadaly dospěle,ale bylo to tak hnusné že jsme je ani za týden nemohly dokouřit. Jednou na Silvestra jsem vykouřila za noc osm cigaret,ale zase se žádná euforie nedostavila a připadala jsem si jako bych měla místo pusy popelník. Usoudila jsem že proč bych měla kouřit, když mi to nic neříká,ba naopak mi to vadí. Manžel už měl telecí roky za sebou když jsem ho poznala,kouřil už jen deset denně a časem i to snižoval, až přestal.

Máme tedy nekuřáckou domácnost.Vadí mi těhotné kuřačky,lidi co bezohledně kdekoliv kouří,znám i takové co si pak musí stříkat sprej,protože mají astma,ale nepřestanou.Máme jít z práce na večírek a tam bude maximálně nahuleno,to budu slzet a trpět.Ráda jdu v létě,když sedíme na zahrádce,venku mi nevadí že ostatní kouří.Fakt je že odnaučení kuřáci nejsou vůbec tolerantní a prudí kuřáky, aby toho i oni nechali.Můj muž si to ponaučení nikdy neodpustí,i když je to zbytečné.

Já se do kuřáků nenavážím, proč taky,cigarety jim nekupuju.
SNÍŽEK

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

____________________

Díky vašemu příspěvku jsem se úplně přenesla do své puberty. Já jsem mentolky doslova milovala. Jak ten blbec jsem si myslela, že když voní po mentolu, tak vůbec neškodí. Až pak mi třídní profesor na bramborové brigádě řekl, že mentol škodí srdíčku a myslel, že mě tak vystraší a já toho nechám. Nenechala, přešla jsem k „méně škodlivým“ startkám :))
Děkuji, že jste napsala a pozdravujte manžela. Má pevnou vůli.
Saša

Téma dnešního dne: Vadí vám kouření na veřejnosti?

 • Vadí vám, když stojíte např. na autobusové zastávce a někdo vám kouří přímo pod nosem?
  (prý je zase kouření na zastávkách nově povoleno / prostě Kocourkov)
 • Jsou u nás kuřáci utlačovaní nebo naopak bezohlední?
 • Umíte si představit, že by se přestalo úplně kouřit ve všech restauracích? Nezely by prázdnotou?
 • Jak se vám líbí třeba pohled na mladou slečnu jdoucí po ulici s cigaretou?
 • Byla jste taky taková?
 • Kde byste kouření zakázali a kde naopak myslíte, že je to moc přísné?
 • Jaké máte zkušenosti s kouřením na pracovišti?
 • A můžete se vyjádřit i úplně všeobecně:
  Kouříte?
  Nekouříte?
  Jste odnaučená kuřačka, jak jste to udělala?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

 Jednu z pisatelek (a je jedno, zda jde o kuřačku nebo nekuřačku) odměním za pěkný příspěvek ještě „teplou“ knihou, horkou novinkou od Haliny Pawlovské / Strašná nádhera

kniha

Reklama