Pracovala jsem s dívkou,která byla opařená,jako malá si na sebe vylila ze sporáku velký hrnec s kávou.Na boku obličeje,krk a ruku měla opařenou,nebylo to hezké.Byla obvyklým terčem ponižování ze stran kolegyň,litovala jsem ji.Milovala jídlo,vynahrazovala si tak asi lásku,která jí chyběla.Často někam zalezla a baštila,nemohli jsme ji najít a práce stála.

Jednou jsme měli poradu a vedoucí o Jarušce mluvil,smál se,jak je blbá a neschopná,ůplně k ničemu a to hodně nevybíravým způsobem,i dost lidí se smálo.Dělalo mi to zle,po poradě jsem za vedoucím šla a řekla jsem mu,že to od něj nebylo hezké,že Jaruška po tom šoku z opaření má problémy a nemůže za to,je postižená a že nechápu,když on jako studovaný člověk se jí ještě vysmívá,měl by být tolerantnější a chápavější k postiženým lidem.

Ulevilo se mi,ale vedoucí zrudl a začal na mne řvát,co si to dovoluju, že on mne může za mou drzost dát na horší a méně placené místo.V klidu jsem mu řekla,že je mi to jedno,stejně jsem těhotná a brzo odejdu na mateřskou,ale on by se měl nad svým chováním zamyslet.Nejspíš se opravdu zamyslel,normálně jsme se zdravili a Jarušce se už nevysmíval.

Pro Jarušku jsem byla vrba,i na miminko se byla podívat,psala mi,byla jsem jediná,kdo ji bral jako lidskou bytost.Je ubohé,vysmívat se postiženým lidem,vždyť stačí vteřina a i my mezi ně múžeme patřit,mějme k nim cit,nedělejme jim jejich život ještě těžší než ho mají.Nebuďme člověk člověku vlkem.Mysleme na to,že vánoce jsou svátky lásky.Moc se mi líbilo,jak po Praze chodili mladí lidé s transparenty -objímám zadarmo-a paní byla nadšená,že ji po deseti letech objal mladý kluk.Mějte se rádi,objímejte se a vy mladí-množte se!   

SNÍŽEK

Text nebyl redakcí upraven.

Objímám zadarmo? Škoda, že jsem je nepotkala :(

Dnes budeme mluvit o násilí na ženách. Zajímají nás vaše zkušenosti a názory na domácí násilí a násilí na ženách. Zajímá nás, zda-li jste se s ním také setkala a jak se zachovala.

Své příspěvky posílejte na adresu

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu dneška zveřejňovat a na konci dne vybereme jeden, jehož autorku odměníme výživovým doplňkem Normatyl s vitaminem C, zinkem, b-komplexem a probiotiky.

Reklama