Já jsem vždy chtěla živý stromek,voňavý,ale byla jsem přehlasována většinou.Tenkrát byla v katalogu nabídka,které rodina neodolala.

Ozdobený stromeček i se světýlkama,v hezkém květináči,výška 60 cm,k němu jako dárek Mikuláš,který chodil,hrál a cinkal.Oni kluci byli malí a ten Mikuláš je fascinoval,kvůli tomu tvrdili,že jim stačí i tak malý stromeček,který mi připadal spíš jako svícen.

S Mikulášem si opravdu vyhráli,největší srandu si užili,když pustili kocoura na chodbu,proti němu nechali jít a hrát Mikuláše a zhasli,Mikuláš svítil,dělal hluk a kocour se bál a couval,chtěl utéct a neměl kam.

Chlapci se zato náramě bavili,až jsem je napomínala,aby netrápili kocourka.Tenkrát jim bylo taky líto,že venku jen prší a oni by se chtěli klouzat,tak jsem naleštila podlahu a oni se v sibiřkách ponožkách hezky klouzali,idylka vydržela,než přišla na návštěvu tchýně,uklouzlo jí to a spadla.

Dostala jsem od muže kázání,že nemám rozum a šla jsem umýt naše skvělé kluziště.Mikuláše kluci časem zničili,strhali ho,chudáka.

Stromeček máme doteď,celý nastrojený se světýlky ho vytáhneme ze sáčku a může přijít Ježíšek.

Aby nám něco vonělo,použijeme jedli ze dvora na výrobu adventního věnce a kytic,dekorací.Už jsem si zvykla na umělý stromek,ale ty první roky jsem si chodila aspoň čuchnout k prodávaným živým stromkům,chyběly mi.

Ještě,to byly naše první vánoce,šla jsem sama z práce rovnou koupit stromek a oni dávali ke stromku poukázku na nápoj v Nebíčku,to byl bar.Já nepiju,takže nemám natrénováno,po štamprli jsem měla problém na kole odvézt stromek domů,já porozepínaná,horko mi bylo a líčka jak růže,nebylo jisté,jestli vedu já kolo,nebo kolo mne,ještě se vyhýbat lidem na chodníku.Taky jednou při vánočním úklidu jsem se hezky zahřála koňakem,jak jsem šla okolo ledničky,cucla jsem si z flašky,doporučuju, příjemný úklid.
SNÍŽEK

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


No, to jak znám některé slabé povahy, ty by pak uklízely jen okolo té ledničky. :))  Děkuji Ti za první příspěvek a přeji krásný den. Míša

Za chvíli se podíváme na nějakou soutěž, abyste měli pěkně do příští editace dvě a mohli si vybrat. Logicky bude borec a chcípák a ještě plno veselých veselých věcí na zahřátí.

Na redakce@zena-in.cz mi dnes prosím pište všechno, co se týká vašeho vánočního stromku, oblíbenosti druhů různých jehličnanů a i o tom, co vás jiného k tématu napadne.

Přeji všem příjemný čtvrteční den!

Reklama