Domácnost

Snížek: Raději sama

Jak to má s úklidem čtenářka s nickem Snížek? To se dočtete v jejím příspvěku, za který děkujeme.

Pořádek si udržuji, když je potřeba a čas. No, taky na velký úklid musí být chuť nebo odhodlání se k tomu dokopat. Já dávám věci na své místo, takže se sebou problém nemám, jen s mužem a synem se dohaduju. Jsou naprosto nepoučitelní.

Muž byl nejmladší a rozmazlovaný maminkou, dalo mi práci ho naučit, že já za něj nebudu uklízet jako maminka. Syna jsem cepovala od mala, ale marná snaha, celý otec, velkých výsledků jsem nedosáhla, nesnáší úklid.

Problém jsem měla, když mi jednou dali nechodící sádru před vánoci, nebylo nic uklizeno, napečeno ani nakoupeno, kromě základních věcí. Bylo mi řečeno, že můžu být ráda, že jsme ušetřili a s úklidem nemám nic řešit. Teď marodím a chtěla jsem, aby muž umyl okna před vánoci, řekl, že na co, když máme meziokenní rolety a nejde vidět, jestli jsou umytá. Já je nemohla umýt, kdyby přišla kontrola, nebo šla moje doktorka okolo, nechtěla jsem riskovat. Nakonec jsem si zatáhla rolety a umyla okna z vnitřní strany, vyprala a vyměnila záclony, dala do pořádku kaktusy a pochopitelně si toho muž nevšimnul.

Já jsem byla spokojená, co jsem mohla, to bylo uklizeno. Fakt jsem zvědavá, kdy umyje okna zvenku. Tipuju to až na jaro. Ten můj chlap říká, že jsem se zbláznila, v zimě přece okna nikdo neumývá.

Takže moje heslo je - hledáš-li pomocnou ruku, najdeš ji na konci svého ramene.

SNÍŽEK

To je sice hezké heslo, ale měla byste si dupnout

Co vy na to, milé ženy-in? Jak donutit muže, aby přiložil ruku k dílu? Jak to řešíte doma vy? Pomáhají vám s úklidem, nebo je všechno na vás? Štve vás to, nebo už jste rezignovala? Napište nám svůj názor na dnešní téma.

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

   
17.01.2011 - Dům a byt - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] kobližka [*]

  A já k Snížkovu příspěvku dodávám:Neukládej nedospělému chlapci úkol,na který je potřeba celého muže.Takovou práci zvládne nejlépe žena!!!

  superkarma: 0 17.01.2011, 18:08:33
 2. avatar
  [4] bonda [*]

  OlgaMarie — #1 Předpokládám, že je občanskou nauku učil chlap, jinak nechápu, jak by mohla učitelka něco takového říct. Nebo si to synek vymyslel.Sml31

  superkarma: 0 17.01.2011, 13:25:19
 3. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  OlgaMarie — #1 Dcera měla v prvouce popsat obrázek rodiny. Napsala: tatínek si čte noviny. Děti si hrají. Maminka je chudák ( luxovala) Sml52

  superkarma: 0 17.01.2011, 11:57:10
 4. avatar
  [2] monkee [*]

  OlgaMarie — #1 Kamarádka neví, jak na něj? Ať si hoch háže ponožky pod postel, až mu dojdou čisté, rád je zase začne lovit ven. A jako bonus bych ho pak nechala, aby si je vypral sám - v ruce Sml32

  superkarma: 0 17.01.2011, 11:12:24
 5. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  Nedávno mi kamarádka vyprávěla, jak ji rozlobil syn, když ji přesvědčoval, že v občanské nauce se učili, že pořádek doma udržuje maminka.Sml16 A odmítl si vytáhnout z pod postele zmuchlané ponožky!Sml31

  1. na komentář reaguje monkee — #2
  2. na komentář reaguje ToraToraTora — #3
  3. na komentář reaguje bonda — #4
  superkarma: 0 17.01.2011, 10:53:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme