Takhle pěkně se mnou souhlasí čtenářka s nickem Snížek. A mimo to si v jejím příspěvku přečtete i veselou příhodu o tom, kdy, proč a co psala Ježíškovi ona.

Synkové psávali Ježíškovi
Kluci když byli malí,vždycky se snažili krasopisně napsat Ježíškovi co by chtěli.Kdyby to naškrabali,on by to Ježíšek nepřečetl a potom by jim nic nepřinesl,protože by nevěděl,co chtějí.Začínali slovy-milý Ježíšku,přines mi prosím Tě-a následoval seznam.Pokud ještě neuměli psát,tak mi to nadiktovali.Dopis jsem dala na okno,aby si jej Ježíšek vzal,až bude ty dopisy sbírat.

Synkové byli ale dost živí a jednou se rvali a hodně zlobili,až jsem jim řekla,že už toho mám dost,dárečky si nezaslouží. Vzala jsem dopis se seznamem a napsala Ježíškovi jiný, že kluci hrozně zlobí a nemá jim vůbec nic dávat. Dopis jsem dala za okno a řekla že dobře jim tak,pod stromečkem nic nebudou mít když nejsou hodní.Následovala chvíle ticha a potom velké plakání a slibování,že se opravdu polepší,ale jen abych ten můj dopis dala pryč.Nechala jsem je chvíli v obavách o dárečky,potom mi jich bylo líto,tak jsem k jejich velké úlevě dala za okno správný dopis a ten svůj hodila do koše.

Samozdřejmě že nevydrželi být dlouho hodní,ale to už si přece jen dávali pozor aby jejich zlobení bylo přijatelné.Párkrát jsem je upozornila,že jsem právě zahlédla jít Ježíška okolo a zrovna slyšel jak oni křičí a řádí,takže jsou v průšvihu,protože Ježíšek si zjišťuje jestli děti poslouchají a zasloží si dárečky nebo ne.

S malýma dětma jsou nejhezčí vánoce,ty mají své kouzlo a ta rozzářená dětská očka,to už nikdy není tak hezké jako tenkrát. Psát Ježíškovi je užitečné,to by nebylo špatné ani u dospělých lidí,každý by dostal co by měl rád a ne co nechce.Takhle se ptám co by chtěli a sleduju co by jim udělalo radost.

Přeju vám všem hezké Vánoce a radost z dárků, ty nemusí být drahé ale od srdce.
SNÍŽEK

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

______________

My vám také přejeme hezké Vánoce.
A ony ty naše děti, i když už jsou velké, stále zůstanou našimi andílky, v jejichž očích tu záři dětských očiček uvidíme. (tak... a teď jsem sama sebe rozbulila ((
Saša

 

Téma dnešního dne 20. prosince 2011 zní:  Píšete dopisy Ježíškovi?

  • Píšete už jako dospělé ženy-in?
  • Dodržuje se tato tradice u vás v rodině?
  • Píšou jenom vaše děti?
  • A píšete i vy dětem?
  • Kam dáváte dopis pro Ježíška?
  • Řídí se Ježíšek alespoň zčásti podle vašich přání?
  • Anebo vám třeba psaní Ježíškovi připadá v dospělosti hloupé...

Co člověk, to názor.

Dopis „do redakce“ pište na e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek bude odměněna malým dárkem: luxusní vlasovou kosmetikou Alterra, která obsahuje vlasový šampón, balzám a vlasovou kúru.

kosmetika

 

Reklama