Styl

SNÍŽEK: Nekecejte mi do toho

Čtenářka SNÍŽEK je jednoznačně kalhotová. Píše: Moje mamka měla skoro čtyřicet let a chodila v kroji,když mne měla.Nutila mne nosit sukýnky,zástěrky a dokonce šátek,aby mi nenafoukalo do uší.

Podle ní holky mají nosit červenou barvu,tak i když jsem se bránila,že chci modrou,nebrala to v úvahu,to je přece barva kluků.

Jednou jsem měla dokonce nejen červenou sukýnku,ale i kabátek a-hrůza-kozačky. Připadala jsem si jako Ivánek v Mrazíkovi,stejné měla i spolužačka a tak jsme spolu svorně plakaly.

Do kroje mne navlekla třikrát,je to nepohodlné,škrábe a blbě se v tom dýchá.Poprvé mi byly asi čtyři roky,vedla mne za ruku na pouť,ale já jak jsem uviděla své kamarády kluky,vytrhla jsem se jí,zavolala-kluci,počkejte na mne-a utekla.Kroj se mi přetočil obráceně a z mamky se stal solný sloup,jen zaúpěla-já jsem si myslela,že mám holčičku a zatím mám čerta.

Sukýnky teda nebyly moc praktické,jedna se mi celá roztrhla,když jsem lezla přes plot pro balon,který jeme překopli,když jsme hráli s klukama fotbal,no nic,dala jsem si druhou a pokračovali jsme.

Taky při skákání z hromady cihel a při lezení na stromy,čvachtání v kalužích a bitkách to nebylo nejvhodnější oblečení.Vzbouřila jsem se a už ve čtvrté třídě jsem si kupovala sama oblečení.Proto sukně moc nemusím a červenou barvu už vůbec ne.Nosím převážně kalhoty,vyhovuje mi sportovní styl.

Šaty i sukně mi přijdou nepraktické,v autobusu mi je někdo přišlápnul na schůdcích jak byl nával.V obchodě zase při braní zboží z dolního regálu.Do kola se mi zamotala sukně z čínského hedvábí,plisovaná.Kvůli jedné úzké sukni jsem málem spadla z kola.Letní šaty a vítr na kole jsou taky zajímavá kombinace,kolemjdoucí se může kochat kalhotkama.

To kalhoty různých délek a kraťasy na léto mi na kole náramně vyhovují. Ještě jedno oblečení je na horké léto naprosto perfektní a to jsou letní šaty,nahoře bez a dole taky bez.
SNÍŽEK

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


..taky jsem měla kroj. Byl po prababičce. Tyrolský – krásný, a ten se nosil dobře. Musím říct, že moji předkové se v kroji nedusili, právě naopak. Byla to zelená, taková silnější sukně, k tomu hnědá vesta a takový čepeček... Děkuji Ti za příspěvek, „paní kalhotová“. :-) A přeji krásný den! Míša

Cítíte se líp v kalhotách, nebo v sukních?

A proč?

Mám i otázku pro naši mužskou část čtenářstva:

Líbí se vám víc na ženě sukně, nebo kalhoty?

A proč?

Celý den si dnes budeme na na toto téma povídat. Své příspěvky pište, jak je zvykem na redakce@zena-in.cz.

Také bude nějaká soutěž, dočkají se chcípáci i borci a aktuálně pořešíme, co přinese den nového.

   
21.02.2011 - Příběhy - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] denkas [*]

  Taky mám kroj ,po babičce. Tady si ho vnučka jen tak ze srandy vzala na sebe ,ale není naškrobený ,nic. A má ho bez sukně Sml16

  superkarma: 0 21.02.2011, 17:29:54
 2. avatar
  [4] Kaylie [*]

  Jéé, já mám také kroj - horácký po praprapra... někom. Jednou jsem ho měla na sobě, při tzv. Kácení máje, což byla hezká tradice.

  Ale mně se pořád rozvazovala šněrovačka, nebylo sousedky co mne nešněrovala za to odpooledne aspoň 3x, už jsem byla zuřivá, nějak to nesedělo na mé vnady.

  Byl tam i můj manžel, tehdy spolužák, taky se na něj se sněrováním dostalo, měla jsem ho všude v patách... ale on nebyl kluk, byl tehdy moje kamarádka, tak to bylo v pořádku, stejně mne tetky pomluvily.

  Ještě dnes, to mizera, líčí dětem...

  Snížku, ale v létě jsou sukně lepší, teď jsou takové volné, krásné, rozevláté...no nekupuj si červenou a budeš vidět, jaká budeš kóča!

  Kup si růžovou jak radí I. Czáková....Sml79

  superkarma: 0 21.02.2011, 14:06:10
 3. avatar
  [3] ifulinkaa [*]

  já v kroji byla již několikrát a vůbec mi to nevadilo. i s těmi pěti sukněmi,šněrovačkou se dá přežít den. jen se dneska těžko shání silné bílé silonky:-(

  superkarma: 0 21.02.2011, 09:10:48
 4. avatar
  [2] nehodicka [*]

  Taky jsem měla kroj,červený s bohatou výšivkou, k tomu dva druhy halen. Jednu s krátkým rukáve a druhou s delším. Ještě jsem k tomu nosila zelenou perelínku .... Tohle mi hodně utkvělo v paměti.

  superkarma: 0 21.02.2011, 09:06:54
 5. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  Mně se kroje líbí. V Korytné v kostele se mi zdálo, že všichni, kdo je měli na sobě, je mají s nějakou hrdostí a sounáležitostí o svátcích.

  Minisukně na kole je lepší než kalhoty, nezapaří se sedínka. Ve Francii umí jezdit dámy na kolech i s rozevlátou sukní a slamákem na hlavě a z tašek na nosiči jim vyčuhují bagety. V sukních jezdí i po Paříži mladá děvčata, jak tam jsou ta rozestavěná kola na půjčení. To tedy nechápu! Sml80

  superkarma: 0 21.02.2011, 08:50:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme