Další vzpomínka na první seznámení je od čtenářky s nickem Snížek. Nechtělo se ji seznamovat, ale neunikla tomu… jako nikdo z nás.

Nechtělo se mi seznamovat
Chodila jsem se svým budoucím mužem a on mne zavezl před dům, abych se jen převlékla,čekal v autě. Mamka hned se začala vyptávat co tak spěchám a využila příležitosti než jsem se převlékla,vyběhla ven a pozvala ho dál,byla velice zvědavá s kým chodím. Nebyla jsem ráda,ještě jsme se tak dlouho neznali,ale co už.Hezky si spolu pokecali,mamka šikovně zjistila co jsem zatím ani já nevěděla.On byl v pohodě,ani trému neměl nebo ji nedal na sobě znát.Brzo potom jsem potřebovala odvézt k sestře na oslavu svátku neteře,i to absolvoval bez problémů.Trapas byl když za mnou přijel s rozepnutým puntem(zipem) u kalhot a já se styděla ho na to upozornit,pak mu to řekla mamka.

Mého otce zajímalo hlavně kde pracuje a kolik si vydělává,tak můj nastávající mu v klidu předložil pásku a řekl mu, že by mne rozhodně uživil.Fakt je že s mamkou si rozuměl líp,ale bral je oba s námi na výlety,na poutě a chodil pomáhat na pole,ještě jim opravil a sehnal nebo vyrobil co potřebovali.Taky je za mnou vozil do nemocnice.

Jednou v neděli přijel s tím že jsem pozvaná k nim,že jeho matka schválně kvůli mně upekla buchtu.Měla jsem velkou trému,ale nešlo to odmítnout.Jeho matka byla samý úsměv a medové řeči,vyptávala se mne až moc a zrentgenovala si mne,tenkrát jsem si myslela že je hodná,ale byla jen falešná.Nikdy mi ani jménem neřekla,když o mně mluvila,byla jsem hen ona.Jeho otec byl veselý,příjemný a kamarádský,toho jsem si hned oblíbila.Po svatbě jsme přes rok u nich bydleli,pokoušela jsem jí říkat mami,ale šlo mi to z pusy jako srp,později oslovení babičko už mi nedělalo problémy.Když jsme byli s tchánem sami,jemu jsem normálně řekla tati,potom dědečku.

Už jsme s manželem oba sirotci, odpustila jsem, ale nezapomínám,ať už dobré nebo zlé.
SNÍŽEK

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

____________________________

Chybovat je lidské, odpouštět je božské… Ale úplně nejkrásnější jsou vzpomínky na první setkání – ve vašem případě v tom autě vašeho manžela s maminkou, to je krásné. Jako z filmu s Menšíkem, který jsem dnes pouštěla :)
Děkuji za pěkný příspěvek a přeji krásný, slunečný den
Saša

Téma dnešního dne: První seznámení s rodiči přítele/manžela a naopak

  • Vzpomínáte na ně v dobrém nebo ve zlém?
  • Kdo měl větší trému? On nebo vy?
  • Čí rodiče se zachovali při prvním kontaktu přátelštěji?
  • Stýkáte se s rodiči svého partnera/ manžela?
  • A on s vašimi?
  • Jak se vzájemně oslovujete?

Téma je to široké, vy už budete vědět co psát.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: Vonný polštářek s vůni máty a vonnou pleťovou masku s vůní heřmánku.
(To kdyby vám „nevoněla“ tchýně nebo snacha, ať voníte aspoň vy)

darek

Reklama