Další silný příběh, týkající se odpuštění, přišel od čtenářky s nickem Snížek. Je z rodinného prostředí a chvilkami je moc smutný.

Pro mou sestru byli cizí lidé důležitějí  než já, na mne si vzpomenula, jen když potřebovala peníze nebo službu, jinak jsem ji nezajímala. Mrzelo mne to a čekala jsem že snad někdy to bude jinak. Byla jsem v šoku když mi její dcera telefonovala že její mamka náhle zemřela na mozkovou příhodu. Hned jsem přehodnotila své pocity a zcela upřímně jsem jí všechno odpustila, aby ona i já jsme měly klid. Bylo mi líto, že to tak dopadlo a ještě deset dní po ní zemřel její nemocný manžel. Minulé pondělí jsem byla na pohřbu sestry a toto pondělí na pohřbu švagra.

Všichni děláme chyby a je nutné si navzájem odpouštět. Švagra jsem viděla jen jednou, když byl se sestrou u nás na pohřbu syna a že se vzali jsem se dozvěděla až s půlročním zpožděním.To že se oženil můj synovec mi sestra řekla až za rok.Když jsem marodila téměř rok tak mne sestra nebyla ani jednou navštívit,ani se nezajímala jak mi je.

Moje padesáté narozeniny ji taky nezajímaly,ani SMS mi neposlala. Ale už nežije a je nutné jí odpustit,ale i tak nezapomenu,to nejde. To mému švagrovi neodpustily jeho dcery z prvního manželství,na pohřeb sice přišly,ale až ke konci rozloučení,seděly vzadu,za truhlou nešly,zase jen vzadu a jeho bývalá žena nepřišla vůbec.

Nevím proč,co si udělali,ale tři roky co byl švagr ženatý s mojí sestrou ho vůbec nekontaktovaly ani bývalá žena ani dcery,ani SMS mu neposlaly.Náklady na pohřeb a zařizování pohřbu tak bylo na mé neteři a synovci.Tím že byl švagr nemocný tak měli odložené peníze na pohřeb a dokonce připravený dvouhrob s pomníkem a nápisem, jen pro ně dva. Asi švagr nechtěl být v hrobě s bývalým manželem jeho ženy a s rodiči. Měli se rádi a byli spolu šťastní,teď leží vedle sebe a já jim přeju věčný klid.

Říká se, že když jsou tak brzo po sobě dvě úmrtí tak se narodí nový človíček, aby byla zachována rovnováha,tak snad nás čeká taky nějaká radost a zadaří se třeba synovci.

SNÍŽEK

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Tyto rodinné nešvary jsou velmi smutné, vždyť kdo by si měl být bližší, než rodina…
A v tom závěru máte pravdu! Nový človíček zaplní prázdné místo, i když odejde jenom jeden. Tak budete mít radost.
Vážím si toho, že jste napsala, děkuji.
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Dokážete odpouštět?

Přidejte se společně se mnou k tomuto tématu.
Svěřte se v tento předvánoční čas, zda dokážete odpouštět.

  • Co ano a co ne.
  • Máte nějakou hranici odpuštění?
  • Co největšího jste komu v životě odpustila?
  • Stálo vás to hodně přemáhání?
  • Co je pro vás s prominutím prkotina a co si myslíte, že byste nikdy neodpustila.
  • Vzpomeňte také třeba na křivdy z dětství. Jestli už jsou dávno zapomenuté - a odpuštěné.
  • A pro trochu rozpýlení napište klidně i něco veselého.
    Třeba jestli jste odpustila kamarádce, že vám nevrátila památník :)

Téma je to široké, nechám už na vás, jak ho pojmete.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních pět, nejrychlejších pisatelek obdrží 1 000 bodů do Vánoční věrnostní soutěže, a jedna z vás všech pak bude ještě vylosována a dostane pěkný dárek.
Malou sportovní tašku přes rameno.

taska

Reklama