Snídaně

Snídaně, svačiny… tělo potřebuje energii

Ve svých článcích se vám svěřuji s tím, jak jsem se rozhodla žít zdravěji a jak mi to jde.

Jaký je můj všední den? Ráno vstanu, probudím děti do školy a začne takový ten odjezdový ranní stres. Příprava snídaně, střídání v koupelně, rozčilování se, že si minimálně jedno z dětí něco večer zapomnělo připravit a teď to rychle řeší... no určitě to znáte. Naštěstí na to nejsem sama, snídaně připravuje můj muž spolu se svačinami do školy a já řeším ty ostatní věci. Mezitím si ještě stačím umýt vlasy a vyfoukat je. Je to tedy náročných 40 minut, někdy jen 30.

Často se stane, že zrovna můj časový harmonogram není dostatečný, takže se nestihnu nasnídat. Doháním to v práci. Díky Bertíkovi, kterého vozíme do školy, jsem v práci už před osmou. Mám tedy čas přečíst si magazín, zajímavé zprávy, udělat si kávu a nasnídat se. Vezmu si jogurt a cereální sušenky, což mi stačí na dopoledne.

Pokud mám chuť nebo malý hlad, vezmu si svačinu, kterou si buď zajdu koupit během dopoledne, nebo při příchodu do práce. Většinou je to nějaké ovoce, zelenina nebo sušenka – krabice Bébéček mi stojí na stole, takže pokud zrovna nemám chuť na něco jiného, jsou hned po ruce. Dřív se mi často stávalo, že jakmile jsem si sedla k počítači, začala jsem pracovat a v rámci pracovního vytížení (mám někdy stav, kdy dělám 5 věcí najednou) – jsem zapomněla jíst a pít... Takže kolem oběda mě začala bolet hlava a strašně mi kručelo v břiše.

Klara

Šla jsem na oběd, ale pak hodinu po obědě jsem jen tupě zírala do monitoru, sytý oběd mě úplně zmrtvil. Nebo v horším případě, snědla jsem něco, co se zrovna nacházelo v kanceláři – čokoláda, tyčinka, chleba od kolegyně... takže jsem zahnala ten ukrutný hlad a pořádné jídlo jsem snědla až večer doma. Což je také špatně. Takže když dneska shrnu to, jak teď jím, je to určitě výrazný posun. Netrápím se hlady, donutím se jíst a pít pravidelně, tělo a mysl není unavená a cítím se v pohodě. Není mi špatně z hladu, mám dostatek energie. Tím, že se nepřejídám, se také během dne „nezmrtvuji“. Doufám, že mi to všechno vydrží a nezklouznu k předešlým zlozvykům.

Jak to máte vy? Jíte během dopoledne, snídáte, nebo se dostáváte do stavů poledního hladu, který nejde vydržet?

   
26.02.2010 - Zdravá snídaně - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] sarce [*]

  ráno hned jak vstanu si dám skleničku vody s citronem a pak do 1 hodiny snídám většinou jogurt s oves. vločkami a ovocem nebo s mu"slim

  superkarma: 0 26.02.2010, 18:42:36
 2. avatar
  [3] vodfon, kolie [*]

  Ráno mám největší hlad. Sml16Je jedno v kolik se probudím! Nevylezu nikam, dokud de nenajím, jinak bych umřela!Sml59

  superkarma: 0 26.02.2010, 15:16:08
 3. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  Už snídám, od dětství jsem nemohla, až nyní Sml67, na stará kolena Sml30

  superkarma: 0 26.02.2010, 13:42:56
 4. [1] mrowiecova [*]

  Jojo, ráno mám občas frmol a tak vstávám dříve a snídani si vychutnám v klidu a sama a večer nachystám, co je třeba, ať nejsou ráno stresy.  :)

  superkarma: 0 26.02.2010, 12:23:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme