Snídaně je náš každodenní start do nového dne, a proto bychom ji rozhodně neměli podceňovat. Na přípravu opravdu dobré a vydatné snídaně přijdou vhod spolehliví pomocníci, díky kterým si můžeme pochutnat třeba na křupavých do zlatova opečených toustech, čerstvém freshi, profesionálně připravené kávě, horké čokoládě či šálku perfektně vyluhovaného čaje. Značka Catler představuje profesionální pomocníky, díky kterým už žádné ráno nebude jako doposud a snídat se naučí už opravdu každý.

Toaster Catler TS 4011

CatlerToaster Catler TS 4011 se může pochlubit inteligentním systémem opékání. Je vybaven motorizovaným spouštěním a zdvihem, pohyb toastu tedy ovládáte pouhým stisknutím tlačítka. Elektronickým ovladačem se intenzita opečení nastavuje v rozsahu od jedné do pěti. Zvolený stupeň i zbývající čas opékání přehledně zobrazuje modře podsvícený LED displej. Během opékání je možné toast zkontrolovat, aniž by se proces toastování přerušil. Opékání je také možné kdykoliv zastavit. Díky systému automatického centrování je toast vždy rovnoměrně opečen. Catler TS 4011 disponuje funkcí „Crumpet“, která umožňuje intenzivnější opečení rozkrojených bagelů, baget nebo například anglických lívanců z jedné strany.

Toasteru nechybí nástavec na rozpékání pečiva nebo praktická vyjímatelná miska na zapadlé drobky. Kvůli úspoře energie se toaster automaticky přepne do režimu spánku po 30 sekundách nečinnosti a aktivuje se stisknutím kteréhokoliv tlačítka.

Na toaster Catler TS 4011 je poskytována prodloužená záruka 3 roky.

Technické údaje:

Rozměry (šířka x hloubka x výška): 289 x 172 x 197 mm

Příkon: 1 100 W

Použité materiály: slitina ušlechtilých kovů

Doporučená prodejní cena toasteru Catler TS 4011: 3 990 Kč s DPH

Elektrický lis na citrusy Catler CP 8010

CatlerElektrický lis na citrusy Catler CP 8010 připraví čerstvě vylisované pomerančové či jiné citrusové šťávy během několika málo vteřin. Citrusový plod stačí  jen překrojit na polovinu a přitisknout na lisovací trn – už tedy nehrozí žádné zdržování s loupáním a ulepené ruce. Atypický tvar lisovacího trnu v kombinaci s lisovacím ramenem, které dokonale přidržuje slupku citrusu, zajistí maximální výtěžnost. Na jednom trnu můžeme stejně efektivně lisovat šťávu z limetky, pomeranče i grapefruitu. Důležitou roli při získávání šťávy také hraje unikátní patentovaná konstrukce lisovacího ramene, která umožňuje plod vylisovat s minimálním tlakem. Catler CP 8010 pohání velmi tichý motor o výkonu 110 W, příprava vaší ranní vitaminové bomby tedy zaručeně nikoho nevzbudí.

Snadnou práci s citrusovačem doplňuje jednoduché ovládání a snadná údržba. Lis umí připravit nektary hustší konzistence či džusy zbavené dužiny. Umožňují to dvě výměnná síta z nerezové oceli, hrubší a jemnější. Další ze skvěle promyšlených detailů představuje záklopka na hubici, která po ukončení lisování zabraňuje šťávě kapat na kuchyňský stůl. Jakmile je nápoj připraven, stačí pouze opláchnout nerezové části spotřebiče, všechny odnímatelné části lze mýt v myčce na nádobí. Z důvodu bezpečnosti spotřebič nelze spustit v případě, kdy není správně sestaven.

Catler CP 8010, který vedle vynikajících vlastností charakterizuje elegantní masivní vzhled a vysoce kvalitní zpracování, se v loňském roce stal s velkým náskokem vítězem iTestu citrusovačů.

Technické údaje:

Příkon: 110 W

Rozměry odšťavňovače: 33 × 21,6 × 43,2 cm

Vyrobeno z nerezové oceli a slitiny ušlechtilých kovů

Doporučená prodejní cena lisu na citrusové plody Catler CP 8010: 5 990 Kč s DPH

Automatický pěnič Catler MF 8010

CatlerAutomatický pěnič Catler MF 8010 vám pomůže s přípravou husté pěny na cappuccino, latté, nadýchanou horkou čokoládou nebo s domácím kakaem. Jednotlivé přísady lze přidávat do mléka i během šlehání. Objevte v sobě skrytý talent a zkuste vytvořit svůj vlastní unikátní nápoj. Fantazii ani ingrediencím se meze nekladou – určitě uspějete s medem, sirupem nebo inspirativním Chai čajem. Díky funkci „Cold Stir“ umožňuje Catler MF 8010 napěnit studené nebo vlažné mléko bez ohřevu. Výsledkem je osvěžující studený nápoj.

K dosažení potřebné konzistence slouží dva nástavce. Tyto metličky jdou snadno vyměnit, nepoužívaný nástavec se ukládá do úložného prostoru, který je umístěný v zadní části základny. Tajemství dokonalé chuti a ideální konzistence připravovaného nápoje spočívá v kombinaci rovnoměrného a rychlého ohřevu a ideálního míchání. Zapomeňte na parní trysku, o ohřev tekutiny v konvičce pěniče se stará indukční technologie, která je zárukou rychlého a stejnoměrného rozprostření tepla. Díky této technologii a tepelným senzorům je mléko chráněno před přepálením, a tedy zhořknutím. Požadovanou teplotu nápoje můžete přesně nastavit v rozmezí od 40 °C do 80 °C, záleží jen na vás, na jak horký nápoj zrovna máte chuť. O dosažení požadované teploty vás bude přístroj informovat zvukovým signálem.

Aby ani kapka mléka neskončila na vaší kuchyňské lince, konvičku pěniče zakrývá dokonale těsnící víčko. Je vybaveno praktickým očkem, které umožňuje snadné otevírání. Kvůli přidávání přísad ale kryt nemusíte odnímat. Střed víčka je vyjímatelný, takže jednotlivé ingredience můžete přisypávat tímto otvorem. Tato část víčka současně slouží i jako odměrka k přesnému dávkování přísad.

Pěnič vyžaduje pouze minimální péči, jeho údržba je stejně snadná jako příprava nápojů. Konvičku stačí opláchnout v teplé vodě, je možné ji mýt v myčce nádobí. Napájecí kabel se dá pohodlně namotat na naviják skrytý v podstavci. Catler MF8010 je vybaven systémem tepelné ochrany a zabezpečením proti spuštění naprázdno. Pokud nebudete pěnič používat déle jak 30 vteřin, automaticky se uvede do úsporného pohotovostního režimu.

Technické údaje:

Rozměry (šířka x hloubka x výška): 15 x 16 x 26 cm

Maximální objem kapaliny k napěnění je 500 ml

Výkon: 500W

Nastavení teploty v rozmezí 40–80 °C

Funkce „Cold Stir“ pro studené míchání

Příslušenství:

Pěnicí nástavec „Capp“

Pěnicí nástavec „Latte“

Doporučená prodejní cena pěniče mléka Catler MF 8010: 3 990 Kč s DPH

Catler Espresso ES8013

CatlerCatler Espresso ES8013byl sice vytvořen pro domácí použití, ale dokáže připravit stejně kvalitní kávu jako profesionální modely. Navíc díky až 18 možnostem manuálního nastavení mletí kávových zrn a jejich dávkování si denně připravíte vlastní dávku vytříbené chuti.

Při domácí přípravě je potřeba dbát hned na několik faktorů. Jedním z nich je čerstvost namletých zrn. Zabudovaný kónický mlýnek s nerezovými mlecími kameny umožňuje přesné dávkování namleté kávy přímo do držáku, kde se musí následně dostatečně napěchovat. Díky systému nízkotlakého předspaření dojde k rovnoměrnému rozprostření tlaku na filtr tak, aby extrakce byla v ideálním poměru.

Dalším důležitým faktorem je stálá teplota vody zajišťována tepelným systémem Thermocoil. Stabilitu teploty kontroluje elektronický PID systém po celou dobu vyluhování a tím je zaručena bohatá pěna a ideální barva kávy. Zároveň umožňuje nastavení teploty extrakce (+/- 2 °C). Přístroj má také samostatný vývod horké vody. Pokud nejste zastánci klasické velikosti espressa, má tento model na výšku dostatek prostoru pro long coffee. Problémem nebude ani výroba cappuccina či latté a to díky 360O otáčivé trysce na páru, která mléko perfektně vyšlehá.

Jednoduchou a rychlou údržbu vám zajistí několik praktických funkcí, jako je například „Dry Puck“ elektronický ventil pro odstranění přebytečné vody z kávy napěchované ve filtru po ukončení extrakce. „Clean Me“ je světelná kontrolka upozorňující uživatele na potřebu spuštění čistícího procesu.

Model ES8013 disponuje 250g zásobníkem na kávová zrna, dvoulitrovým vyjímatelným zásobníkem na vodu s filtračním systémem a odnímatelný tamper s možností uložení v přístroji. Samotné tělo espressa má také úložný prostor na přívodní kabel a zásuvku na příslušenství. Do něj patří filtry s jednoduchým dnem na jeden a dva šálky pro profesionální baristy, nerezová konvička na napěnění mléka, nástroj pro zarovnání kávy Razor TM a čistící kartáček.

Funkce:

Funkce krátkého předspaření

Automatické a manuální dávkování kávy

Přednastavené množství mleté kávy a možnost programování množství mleté kávy pro 1 a 2 šálky

Obnova továrního nastavení

Manuální nastavení objemu kávy

Nastavení teploty vody (+/- 2 °C)

Funkce „Dry Puck“ – elektronický ventil pro odstranění přebytečné vody z kávy napěchované ve filtru po ukončení extrakce

Automatické vypouštění zbytkové vody z topného systému po použití funkce páry

Funkce Clean Me – světelná kontrolka indikuje potřebu spuštění čisticího procesu

Technické údaje:

Napětí: 240 V

Příkon: 1850 W

Použité materiály: litá nerezová ocel, slitina ušlechtilých kovů

Doporučená cena: 18 890 Kč

Automatická konvice Catler TM 8010

CatlerAutomatická konvice Catler TM 8010 se zcela vymyká klasické varné konvici a přípravě čaje dává úplně nový rozměr. Je možné ji použít nejen k přípravě oblíbeného čaje, ale současně i k ohřevu vody na zvolenou teplotu. Jedinečný design nerezového sítka umožňuje, aby po jeho ponoření do vody mohla voda volně proudit okolo čajových lístků, otevírat je a získávat tím správnou barvu a chuť vybraného čaje.

Konvice disponuje 5 programy pro optimální louhování zeleného, černého, bílého, bylinkového nebo oolong čaje. Vybrat si můžete i ze tří možností pro nastavení intenzity čajového výluhu. Jednotlivé programy můžete i upravovat a nastavit vlastní teplotu i vlastní dobu louhování pro vybraný čaj. Vše záleží na osobních preferencích. Automatická konvice TM 8010 je vybavena praktickou funkcí KEEP WARM, která udržuje nastavenou teplotu vody i čajového výluhu. Stačí jen stisknout tlačítko KEEP WARM a konvice bude udržovat zvolenou teplotu po dobu až 60 minut. Veliký podsvícený displej zobrazuje přednastavenou / nastavenou teplotu a dobu čajového výluhu.

Doporučená maloobchodní cena:

7  990 Kč

Příslušenství:

Nerezové čajové sítko s praktickým víčkem

Praktická lžička na dávkování čaje

Technická specifikace:

Příkon: 1840 W

Použité materiály: nerezová ocel a Duran Schott sklo

Rozměry: 16,5 × 25,5 × 21,5 cm

  • www.catler.cz
Reklama