Jak se zbavit uklízecí mánie? Recept čtenářky Tany M. je jednoduchý - zkuste to sněhem!


Milé uklízečky,

dnešní nadpis „abychom netýraly muže při vánočním úklidu", mně tak rozesmál, že jsem si řekla, že musím odpovědět.

Nevím, zda je dost žen, které by týraly muže úklidem. Zcela jistě že ne. Za prvé, muž by se ani nedal, a za druhé, většinou jsme šťastné, když si úklid na vánoce, velikonoce, nový rok nebo jiné svátky uděláme v klidu, bez výpomocí manželů. Já jsem ráda, když muž před svátky jde dělat něco jiného, ale ne aby mně pomáhal s úklidem. Ani bych nechtěla, aby kolem mně poletoval s vysavačem... Neee, brrr.

Mám velmi jednoduše zařízený byt, a tak uklízím průběžně. Před vánocemi nejančím s úklidem a hlavně neotravuji tím své milé a ty nejmilejší. Ale napíšu VÁM o jednom velkém vánočním úklidů...

Psal se rok 1995, byla přenádherná zima, už v prosinci napadlo asi 10 cm sněhu. Bydleli jsme, v domku s rodiči, 2 malé děti. Velká domácnost. Měli jsme rozdělené služby. Sestra uklízela schody, já zahradu, manžel sníh. Bože, toho sněhu bylo tolik, že ještě dnes, když si na to vzpomenu, mě bolí záda. Tuny.

Povinností majitele domu, je i úklid chodníků. Sníh padal, padal, a nepřestával padat. Večer, když nastal ten magický štědrý večer, děti dostaly dárky, všichni jsme seděli u stolu, tak utekl večer.

Povídám manželovi: „Ty máš dnes službu se sněhem, viď? Já ti pomůžu." A tak místo vycházky na půlnoční, jsme s manželem prohrabávali malou uličku na chodníku pro pěší. Úklid sněhu skončil kolem 1 nad ránem. Děti už spaly. A my s manželem jsme věděli, že sníh bude padat až do rána a nás čeká zas rozcvička s úklidem sněhu.

A tak na konec: VÁNOCE si nekazím úklidem, neotravuji tím okolí.

Tana M.

Poz. red.: Text neprošel korekturou.


Pište mi své historky k dnešnímu tématu: VÁNOČNÍ ÚKLID!

Můžete mi psát, jak uklízíte? Kdy děláte vánoční úklid? Zda uklízíte sama, nebo s celou rodinou? Koho do úklidu nejhůře dokopete? Jaké používáte metody, když chcete, aby si děti uklidily pokoj? Můžete i zavzpomínat na vlastní dětské zážitky z uklízení... Fantazii se meze nekladou!

Posílejte mi také fotky své vánoční domácnosti - jak pěkně máte uklizeno a vyzdobeno! Ke každé fotce ale napište nějaký krátký popis.

Reklama