Čtenářka Martina K. má obrovské srdce. Nejen, že má doma hotový zvěřinec, ale ještě vypomáhá útulku s umístěním psů. Minulý týden se jí povedlo umístit hned tři!

Záslužnou činnost dělá pro pejsky i další zvířátka čtenářka Martina K.


Protože jsem velkou milovnicí všeho živého, tak mám doma malý zvěřinec. Začalo to křečky, morčátky a pak to pokračovalo kocourkem a prvním pejskem. Byl to pudlík, dostali jsme ho od strejdy. Posléze k nám přibyl párek činčil, párek myšek a rybičky. Když nám pejsek odešel stářím, tak jsme dlouho váhali jakou rasu si pořídit do bytu, v práci jsme měli ovčáky. Vyhrál to Pražský krysařík Bublina. Rasu jsme vybírali podle aktivit, hodně jsme venku, ale je to pejsek domácí a skladný, zrovna tak i jorkšírský teriér, který pak následoval. Za 3 roky k ní zase přišel přírůstek - jorkšírka Jůlinka a po roce jorkšírka Kerry. A to už jsme říkali, že je to stop stav. Potom nám stářím odešla ovčanda Era a pořídili jsme nové štěně Frenny. Po roce jsem se zbláznila u kamarádky do štěňátka jorečky a bylo nás zase víc - fenulka Lilly. A tak jsme strašně šťastní, že je všechny máme. Takže náš domácí stav pejsků jsou zatím 4 holky, v práci máme ovčandu Frenny a jednu starou nalezenku Sáru. A ještě další zvířectvo.

jork

Mimo to, se snažím sem tam umístit pejsky z útulku, nedávno se mi povedlo za týden 3. Snažím se občas, když zůstane nějaká koruna jim zavézt nějaké pamlsky a piškotky. Já prostě ty němé tváře miluju víc než lidi a myslím, že si zaslouží, abychom se k nim chovali hezky. Moc mě trápí, když vidím a slyším, že lidi dokážou zvířata týrat.
Můj názor je, že člověk a zvíře k sobě odjakživa patří a děti by měli se zvířátkem vyrůstat, protože jedině tak se naučí lásce a péči o ně. Ale zvíře není hračka! Tak nepatří do rukou hodně malým dětem. Každý chce mít svůj klid a to platí i pro zvířata.
A tak bych chtěla lidi moc poprosit, milujte zvířátka, ony vám svou lásku 1000x vrátí.

v příloze jsou Jůlinka a Kerry :))

S pozdravem,
Martina K.

Pozn. red. Text neprošel redakční korekturou.

(Foto) téma dne 10. září 2012: Vaše psí rasa

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední odpolední novince se dozvíte, kterou čtenářku jsem odměnil pamlsky od Pedigree v celkové hodnotě takřka 700 korun, které je partnerem dnešního tématu.

  • Granule Pedigree Vital Protection, varianta Adult dogs s hovězím a drůbežím masem, 7,2 kg (3x2,4 kg, tj. 30 krmných dávek/zásoba na měsíc) (foto níže je pouze ilustrační s větším balením týž granulí)
  • Dentální pamlsky Pedigree DentaStix, varianta Medium, 28 ks (zásoba na měsíc)

A kterých 5 čtenářek za svůj příspěvek získalo slíbených 2.000 extra bodyů do zářijové části naší Věrnostní soutěže!

denta pedigreepedigree

Reklama