Dobrý den,

snažím se sebe i svou rodinu stravovat co možná nejlépe. Možná mám větší štěstí v tom, že žiji v Itálii a zde je velký dostatek zeleniny, ovoce všech druhů a ryb. Zeleninu do jídelníčku zařazují pravidelně, a to k obědu i k večeři.

Obědváme kolem poledne a večeříme kolem sedmé večer. Ke svačině dávám své 3leté dceři ovoce a ovocné jogurty.

Maso jsme velmi omezili. Manželovi přišli na vyšší cholesterol a začal s dietou. Ale ne nějak drastickou, vlastně jsme pouze upravili jídelníček: začali jsme kupovat hodně sójových výrobků, omezili jsme maso pouze na kuře a krůtu, pouze jen občas koupíme libový hovězí biftek. Vepřové jsme vymazali z jídelníčku úplně. Dopřáváme si spousty zeleniny, ryb a celozrnných výrobků. Věřte nevěřte, manžel za 4 měsíce zhubl 10 kg (a to nebyl žádný tlouštík) a dostal se na váhu 73kg, a to při jeho výšce 180cm je naprosto optimální.

Ohledně pitného režimu musím říci, že se ho snažíme dodržovat -alespoň já a dcera, ale manžel kvůli svému zaneprázdnění v práci moc času na popíjení nemívá.

K obědu a k večeři si dáváme skleničku vína s vodou. Přes den pak vodu, popř. různé čaje.

Co se týče kalorií, moc se na ně nedívám, protože vím, že stejně nakupuji velmi lehké potraviny s malým obsahem tuku.

Holt se snažíme žít "zdravě".

Dnes je všude spousta nemocí a stresu. Měli bychom na to dbát a nic nezanedbávat.

Michaela


Děkujeme za zajímavý příspěvek.

Mňam, rybičky, ty já taky můžu. A vepřové mi nechutná, tak ho prostě nejím. A když náhodou nedodržím pitný režim, začne mě tak příšerně bolet hlava, že si radši dávám pozor... Holt mám pocit, že moje tělo si dovede říct, co potřebuje... Jen ho ještě poslechnout :).

Co Vy, milé ženy-in? Řekne si Vaše tělo, co potřebuje? A poslechneto ho? Víte, jak jíst zdravě? A jíte zdravě? Nebo sníte, na co přijdete? Napište nám na redakce@zena-in.cz!

Reklama