I přesto, že nick Snany je podobný slovu snící - snový, snů si pisatelka moc neužije. Spánek musela, doufejme, že jen na čas, odsunout na druhou kolej.

Dobrý den, ó spánek, jak sladce to zní, ale už bohužel hůře provádí. Od té doby co mám děti a manžel slouží noční, je pro mě spánek slovo skoro neznámé. Nevím, jestli to je přetížením fyzickým i psychickým, ale nemohu usnout nebo spím maximálně dvě hodiny v kuse /zdají se mi sny, tak o nějakém hlubokém spánku nemůže být ani řeč/, pak se probudím a nemohu znovu usnout, když už se dostatečně unavím-např. čtením článků na internetu nebo knih nastane čas, kdy děti vstávají.

Celý den jsem pak unavená a bez nálady i přesto pak v noci nemohu usnout.  Na druhou stranu, místo spánku stihnu nakoupit na internetu potřebné věci, přečíst články, na které přes den rozhodně není čas, odpovědět na e-maily, naplánovat oběd na další den a podobně. Naštěstí manžel slouží „jen“ dvě noci za sebou a pak má dva dny volno. Momentálně je manžel v práci, jinak bych neměla čas napsat tento článek.

Pokud je manžel doma, usínám hned, jak uspím děti, nebudím se a ani sny se mi nezdají:-D Dokonce ani neslyším nejmladší dítě, když se probudí. Pro někoho je manžel zárukou dobrého sexu, pro mě je zárukou kvalitního spánku:-D Zajímavé je, pokud je manžel doma, spí lépe i dcera. Takže i její spánek závisí na mém muži. Kdyby to jen věděl jeho velitel:-D

Když jsem chodila na vysokou školu, byl pro mě dostatečně dlouhý a kvalitní spánek zárukou získání výborného hodnocení u zkoušek. Ne nadarmo říkala moje babička:“  už se neuč, běž raději spát, před noc mozek vstřebá informace a pak bude zkouška na jedničku“. A opravdu většinou byla.

Nejhorším spánkovým respektive nespánkovým obdobím bylo těhotenství. Prý se tomu říká nejkrásnější období v životě ženy:-D Na tohle mohl přijít jedině muž vyspaný do růžova :-D Však oni si na nás vzpomenou, až budou mít ve stáří problémy s prostatou :-D Blízkost záchodu byla k nezaplacení, proto jsem se nastěhovala do pokoje hned vedle záchodu:-D Hlavně poslední měsíce před porodem byly noci opravdu nekonečné, hvězdnou oblohu jsem znala skoro nazpaměť stejně jako všechny seriály a pořady typu volejte věštce:-D Až jsem měla chuť zavolat a zjistit jestli tohle utrpení někdy skončí. Bohužel neskončilo ani porodem, i když syn byl/na to, že je muž/ docela v noci tolerantní a nechal mě relativně docela pěkně vypsat. Je to můj šikovný chlapeček.

Na mě úplně přesně sedí-“kovářova kobyla chodí bosa“. Jako absolventka oboru ochrany veřejného zdraví bych měla jiným radit dodržovat spánkovou hygienu a sama jsem spánek odsunula na vedlejší kolej.

Takže na závěr nebudu psát moje obligátní-s pozdravem a přáním pěkných dní, nýbrž -dobrou noc, celou noc, klidně i dopoledne. Spánek nepřispívá jen k lepšímu psychickému zdraví, ale má i vliv na fyzická stav-a potažmo i na stárnutí. A to my ženy přece nechceme …

Zdraví
Snany

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Taky vás zdravím. A úplně chápu příčinu vaší nespavosti. Ale na druhou stranu – je to hezká příčina, když se člověk nevyspí kvůli dětem. Horší by bylo, kdyby to bylo kvůli špatnému zdraví.
Děkuji, že jste napsala a mějte krásný víkend
Saša

Téma 23. srpna: Spánek

 • Spíte rády?
 • Jak dlouho?
 • Zdřímnete si i přes den?
 • Jak se vám ráno vstává?
 • A jak se vám večer uléhá?
 • Budíte se v noci ve spánku?
  Z jakého důvodu nejčastěji?
 • Hážete sebou ve spaní?
 • Chodíte v noci čím dál častěji na záchod?
 • Pamatujete si sny?
  Napište nám nějaký svůj krásný (i špatný) sen
 • Má na váš spánek vliv momentální nálady? (starosti, radosti, smutek…)
 • Má na váš spánek vliv počasí? (horko, zima)
 • Má na váš spánek vliv, s kým spíte :)

Spánek je téma široké. Doufám, že jste se na dnešek dobře vyspaly (anebo taky ne) tak nám o tom napište
redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás čeká pěkný dárek: Vlasová kosmetika Ryor

darekryorvlaskosmetika

Reklama