Tématem jsme se trefili do gusta čtenářce s nickem Snany, kterou baví renovovat a vymýšlet různé nové kombinace v zařízení. Součástí příspěvku je také fotografie.

Dobrý den, dnešní téma je přesně podle mého gusta.

Při slově rekonstrukce mé srdce plesá radostí. Abych nepůsobila za blázna, nesnáším stavební nepořádek a hluk s tím s tím související. Ale miluji vymýšlení interiéru, snažím se ze starých věcí udělat nové funkční, pokojík dcery je pro mě v současnosti projektem číslo jedna, poté budou následovat další místnosti v domě. Času není příliš mnoho, momentálně vše musím skloubit s péči o batole a aktivní tříletou dračici, naštěstí mám chápavého manžela /opravdu k nezaplacení/.

Už jako malé základní školou povinné dítko jsem se snažila předělat svůj dětský pokojíček k obrazu svému, avšak rodiče neměli příliš pochopení. Jak já moc toužila mít v pokojíku závěsnou houpačku, žebřiny, křeslo na čtení.

S bývalým mužem jsme koupili byt v původním stavu, nechali jsme jen obvodové zdi a některé příčky. Se vším nám pomáhali řemeslníci, na které bylo spolehnutí, což opravdu není běžné /pochopila jsem až při přestavbě našeho současného domu/. Před 9 lety jsem měla úplně jiný vkus než nyní. Byt jsem ladila spíše do moderna-strohé, funkční, bez výrazných dekorací, vše krásně schováno v uzavíratelných skříních.

Před skoro třemi lety jsme se nastěhovali s mým současným manželem a dcerou do domku, který byl /a stále je/ „žrout“ času, peněž, ale na druhou stranu velkou výzvou. O peripetiích s řemeslníky raději pomlčím. Hodně věcí jsme nakonec museli zvládnout sami s pomocí přátel. Stále ještě není hotovo a dlouho nebude . Naštěstí máme obyvatelné alespoň horní patro a tam se můžu „vyřádit“ podle libosti, i když limitující je nejen stav konta v bance, ale i nemožnost měnit dispozice některých místností.

Léto bylo ideální na renovování nábytku, natírání zábradlí na balkóně, dala jsem „nový kabát“ staré pumpě. Báááááááááječná relaxace, kterou trochu rušila všude pobíhající dcera, ale to už k údělu matek asi patří. Těším se, až ušetřím trochu času a dodělám dětem lavičku, snad bude počasí ještě pár dní ke mně přívětivé. Na příští rok mám spoustu plánů-mimo jiné opravit a natřít plot. Renovaci by také zasloužil skleník. Přes zimu také nebudu snad zahálet, ráda bych dceři mimo jiné vyrobila tabuli na křídy a magnetickou tabuli a také musím doladit kuchyň.

V příloze posílám foto mého prvního renovovaného výrobku-stůl do obýváku.

S pozdravem a přáním pěkných dní
Snany

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

stoly

______________________

Jééé, to je jako stůl spojený z takových těch dvou kuchyňských „štokrlí.“ Není?
Děkuji, že jste napsala a přeji i nadále hodně nápadů, stálou tvořivost a velkou fantazii.
Pěkný víkend
Saša

Téma dnešního dne: Ženy na stavbě

  • Napište nám, kde bydlíte, jestli v domku, ve vile, v panelovém domě, a jak a zda jste se společně se zedníky, tesaři, elektrikáři, instalatéry a jinými řemeslníky podílely na jeho stavbě či přestavbě
  • Anebo jste třeba stavěli sami, jen s manželem a kamarády ?
  • Napište, jestli vás pomáhání na stavbě bavilo
  • Jestli jste s výsledným dílem spokojené
  • Napište i nějakou příhodu ze stavby / představby (domu, chaty, bytu), ať už veselou, nebo méně veselou, kdy jste třeba přišly na stavbě k úrazu. (se šťastným koncem))
  • Napište, jestli se fyzické práce na stavbě nebojíte

Já myslím, že ne. Vždyť co si budeme povídat, ženy jsou osobnosti silné, i co se práce týče …
Tak pište a posílejte i fotografie (nejvýš dvě). Těším se.

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z šikovných „stavebních dělnic“ odměníme pěkným dárkem, který si může dát spolu s ostatními o pauze: luxusní arabskou kávou a čajem s českým černým rybízem...

kavacaj

Reklama