Rodina

Snadné psaní od začátku do konce

 Naučit se psát! To si přeje většina dětí, které se učí abecedu. A rychle pochopí, jak je těžké napsat všechna ta naprosto odlišná písmenka na papír, a ještě tím správným způsobem. Zkouší to znovu a znovu, než se jim podaří se trefit na řádek nebo napsat písmenko správně. Každý z nás si jistě vzpomene na to, jak při psaní udělal kaňku do písanky, měl prsty špinavé od inkoustu či si rozskřípal pero.

STABILO EASYoriginal

Aby se dětem lépe psalo,  spolupracuje společnost STABILO již po několik desetiletí s pedagogy a vědci a využívá vědecké poznatky v oblasti ergonomie při vývoji produktů. klasické psací potřeby pro dospělé totiž nejsou pro dítě vhodné. Dětem do ruky se nejlépe hodí ergonomicky tvarované tužky a pera, které jsou lehké, anatomicky přizpůsobené dětské ruce, mají trojhranný úchop, který umožňuje intuitivně správné rozložení prstů na peru a zabraňuje při dlouhém používání otlakům na prstech. Pera a tužky by měli mát úchopovou zónu ve variantě pro praváka a ve variantě pro leváka. Pouze tak je zajištěno, že děti při držení budou muset používat co nejmenší sílu a svalstvo jejich ruky se tak rychle neunaví. Všechny tyto poznatky o ergonomii jsou spojeny v produktové řadě STABILO EASYergonomics experts. Její název, to je její program. Přesně pro dětské ruce vyvinuté tužky a pera, které nabízejí znatelnou podporu pro delší, lehčí a radostnější psaní.

Zakřivené pero alias STABILO EASYoriginal je moderní alternativou klasického plnícího pera. Bylo vyvinuto pro všechny školáky od 6-ti let výše. Jeho motto je: nedělat kaňky a neškrábat. Zkřivené hroty plnícího pera, zašpiněné prsty a inkoustové kaňky uprostřed textu? Nic z toho se nemůže stát. Inkoust se nanáší přes kuličku z jinak velmi pevně uzavřené náplně, papír tak zůstane bez skvrny. S každou novou náplní přichází i nový hrot a výměna náplně je velmi snadná. Roller zahnutý jako banán padne lehce do ruky a je skvělý pro uvolněné držení. Příjemná je i úchopová zóna z neklouzavého materiálu. Palec a ukazováček příjemně zapadnou do ergonomicky vytvarovaných prohlubní. A skoro bez námahy svalstva ruky klouže kulička rolleru hladce po papíře. Jednoduše řečeno – lehké a čisté psaní bez křečovitému držení pera nebo „škrábání. Špatně napsaný text lze jednoduše vyzmizíkovat.

Pero je vhodné nejen pro všechny děti, které se psaním teprve začínají, ale do oka a do ruky jistě padne i starším žákům. Díky vyměnitelné náplni jej vaše dítě navíc bude moci používat i po několik let. Každý nový hrot totiž obsahuje rovnou také úplně novou náplň, což zaručuje jednoduchou výměnu inkoustu oproti klasickému peru. Praktické větší víčko zaručuje, že hrot je lépe chráněn a nehrozí tak jeho ztráta. Víčko lze nasadit i na opačnou stranu pera.

Roller STABILO EASYoriginal z produktové řady EasyErgonomics expert by neměl chybět v penálu žádného školáka. Vyrábí se v 10 veselých barevných kombinacích a každé z nich obsahuje políčko pro umístění jmenovky. Pero si tak dítě může doslova „podepsat” a neztratit.

Doporučená MOC:

Roller EASYoriginal          189 Kč

Náhradní náplň                   16 Kč

   
10.09.2013 - Zpátky do školy - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [9] Kateřina29 [*]

  Sapita — #7

  Tenčí 0,3 náplně tohle spolehlivě vyřeší.Sml67 Oba kluci píšou ve škole i doma Stabilem, a paní učitelka to dokonce doporučuje. Malému to pomáhá psát čitelně při dislexii a staršímu ten trojhranný tvar pomohl spravit úchop, který měl prý podle paní učitelky špatný..

  superkarma: 0 13.09.2013, 17:27:11
 2. [8] doginka [*]

  Klára Křížová — #4 Kluk má tvrdou ruku a mě se zdá,že se Stabilem vypadá písmo úhlednější, ale paní učitelka vyžadovala pero s kovovým hrotem, že prý se děti naučí na pero tolik netlačit,ksyž je tam ten kovový hrotSml15. Ale podle mě na pero tlačil víc ,než když jsme doma zkoušeli to stabilo. Uvidíme ,jak to bude letos.Protože p.učitelka z jiné třídy prvňáčkům tohle pero nezakazovala,tak doufám,že letos už to stabilo budeme moci používat.Sml16

  superkarma: 0 11.09.2013, 09:36:02
 3. avatar
  [7] Sapita [*]

  Jsou super, jen bohužel stopa je dost silná, když děti pak píší už na užší řádky, slévají se jim kličky a inkoust se propíjí na druhou stranu. Sehnala sjem pak tenší náplně, bohužel nejsou vždy k mání.

  1. na komentář reaguje Kateřina29 — #9
  superkarma: 0 10.09.2013, 23:12:39
 4. [6] Klára Křížová [*]

  lenig — #5 taky myslím Sml22

  superkarma: 0 10.09.2013, 16:00:17
 5. avatar
  [5] lenig [*]

  doginka — #3 tak je paní učitelka nějaká zpátečnická....pera jsou skvělá, dobře se drží, dítěti neklouže z ruky a úplně nej jsou právě pro ty, co mají potíže se psaním ...Sml79

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #6
  superkarma: 0 10.09.2013, 13:43:26
 6. [4] Klára Křížová [*]

  doginka — #3 kvůli čemu? mají skvělé vyskledky stuií

  1. na komentář reaguje doginka — #8
  superkarma: 0 10.09.2013, 12:46:23
 7. [3] doginka [*]

  lenig — #1 Já jsem z nich také nadšená,ale paní učitelce nejsou po chutiSml15

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #4
  2. na komentář reaguje lenig — #5
  superkarma: 0 10.09.2013, 11:40:39
 8. [2] Klára Křížová [*]

  Máme s nimi velmi dobrou zkušenost

  superkarma: 0 10.09.2013, 11:28:28
 9. avatar
  [1] lenig [*]

  tahle pera jsou opravdu super vynálezSml59Sml59Sml59

  1. na komentář reaguje doginka — #3
  superkarma: 0 10.09.2013, 05:49:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme