Naučit se psát! To si přeje většina dětí, které se učí abecedu. A rychle pochopí, jak je těžké napsat všechna ta naprosto odlišná písmenka na papír, a ještě tím správným způsobem. Zkouší to znovu a znovu, než se jim podaří se trefit na řádek nebo napsat písmenko správně. Každý z nás si jistě vzpomene na to, jak při psaní udělal kaňku do písanky, měl prsty špinavé od inkoustu či si rozskřípal pero.

STABILO EASYoriginal

Aby se dětem lépe psalo,  spolupracuje společnost STABILO již po několik desetiletí s pedagogy a vědci a využívá vědecké poznatky v oblasti ergonomie při vývoji produktů. klasické psací potřeby pro dospělé totiž nejsou pro dítě vhodné. Dětem do ruky se nejlépe hodí ergonomicky tvarované tužky a pera, které jsou lehké, anatomicky přizpůsobené dětské ruce, mají trojhranný úchop, který umožňuje intuitivně správné rozložení prstů na peru a zabraňuje při dlouhém používání otlakům na prstech. Pera a tužky by měli mát úchopovou zónu ve variantě pro praváka a ve variantě pro leváka. Pouze tak je zajištěno, že děti při držení budou muset používat co nejmenší sílu a svalstvo jejich ruky se tak rychle neunaví. Všechny tyto poznatky o ergonomii jsou spojeny v produktové řadě STABILO EASYergonomics experts. Její název, to je její program. Přesně pro dětské ruce vyvinuté tužky a pera, které nabízejí znatelnou podporu pro delší, lehčí a radostnější psaní.

Zakřivené pero alias STABILO EASYoriginal je moderní alternativou klasického plnícího pera. Bylo vyvinuto pro všechny školáky od 6-ti let výše. Jeho motto je: nedělat kaňky a neškrábat. Zkřivené hroty plnícího pera, zašpiněné prsty a inkoustové kaňky uprostřed textu? Nic z toho se nemůže stát. Inkoust se nanáší přes kuličku z jinak velmi pevně uzavřené náplně, papír tak zůstane bez skvrny. S každou novou náplní přichází i nový hrot a výměna náplně je velmi snadná. Roller zahnutý jako banán padne lehce do ruky a je skvělý pro uvolněné držení. Příjemná je i úchopová zóna z neklouzavého materiálu. Palec a ukazováček příjemně zapadnou do ergonomicky vytvarovaných prohlubní. A skoro bez námahy svalstva ruky klouže kulička rolleru hladce po papíře. Jednoduše řečeno – lehké a čisté psaní bez křečovitému držení pera nebo „škrábání. Špatně napsaný text lze jednoduše vyzmizíkovat.

Pero je vhodné nejen pro všechny děti, které se psaním teprve začínají, ale do oka a do ruky jistě padne i starším žákům. Díky vyměnitelné náplni jej vaše dítě navíc bude moci používat i po několik let. Každý nový hrot totiž obsahuje rovnou také úplně novou náplň, což zaručuje jednoduchou výměnu inkoustu oproti klasickému peru. Praktické větší víčko zaručuje, že hrot je lépe chráněn a nehrozí tak jeho ztráta. Víčko lze nasadit i na opačnou stranu pera.

Roller STABILO EASYoriginal z produktové řady EasyErgonomics expert by neměl chybět v penálu žádného školáka. Vyrábí se v 10 veselých barevných kombinacích a každé z nich obsahuje políčko pro umístění jmenovky. Pero si tak dítě může doslova „podepsat” a neztratit.

Doporučená MOC:

Roller EASYoriginal          189 Kč

Náhradní náplň                   16 Kč

Reklama