Bulvár

Snad to stihnu

Děkujeme čtenářce s nickem Sapita za první příspěvek na dnešní téma Otcové a dcery.

Mám bezvadné rodiče, a můžu říct, že jsme nikdy neměli vážnější problém, ať už tehdy, když jsem byla dítě, nebo nyní, když děti sama mám. Je ale pravda, že s tátou byl vztah jiný než s mámou.

Vzhledem k tomu, že táta do práce dost daleko denně dojížděl, tak jsme ho vídali jen večer a stihl mě akorát uložit ke spaní. Stával opřený o skříň u naší dvoupatrové postele, já ležela na horní posteli a dychtivě jsem naslouchala. Když příběh dočetl, knížku, kterou držel v jedné ruce, hlasitě „sklapl“. Pak mi na chvíli tu velkou, těžkou ruku položil na čelo a oči, a já se cítila nesmírně v bezpečí.

Starost o chod domácnosti a nás děti byl tedy jednoznačně na mamce, byla tou „výkonnou autoritou“, která řešila zhoršené známky a jiné průšvihy. S oběma sourozenci se shodneme, že vrchol trestu od mamky byla věta: „A večer se „pochlubíš“ tátovi!“  Dodnes nevíme proč, scénář byl totiž vždy podobný…

Celé odpoledne čekání na zarachocení klíčů v zámku, klapnutí dveří a bouchnutí kufříku o lavičku. Šourám se do chodby a soukám ze sebe popis provinění… Táta si pomalu svléká kabát, podívá se a říká po dlouhé pauze: „No….. Tak to napravíš…“   A hotovo…

Ano, s mým tátou máme a vždycky jsme měli zvláštní pouto. Nebyl tím tatínkem, se kterým by byla třeskutá legrace, který by si s námi hrál. To ne. Ale BYL se mnou. Chodili jsme na ryby, na kolo, do lesa, štípat dříví, dělat plot…. Možná je to proto, že mi vždycky byly blízké „mužské“ zábavy a jsem relativně technicky zdatná. S postupem času se náš vztah posunul tak, že se mi třeba dřív svěřil se zdravotním problémem, než ostatním, než mamce.

V září umřel mojí nejlepší kamarádce tatínek (maminku už nemá pár let) a mě zamrazilo z její SMS (“Tak už nemám nikoho“) dvakrát. Nejprve soucítěním s ní, a pak kvůli tomu, že jsem si uvědomila, že kdykoliv můžu totéž psát já jí… Naši tatínkové byli totiž téměř na den stejně staří.

Tati, mám ti toho ještě tolik co říct, doufám, že to stihnu….Sapita

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Ani nevíte, jak rozumím vašim pocitům. Já jsem to bohužel nestihla a dodnes mě to mrzí..

Milé čtenářky, napište nám také něco o svém tátovi. Nemusí to být jen vyznání, uvítáme i zajímavou historku, příhodu nebo třeba fotografii.

Pošlete nám ji na adresu redakce@zena-in a možná právě vy dostanete dárek

   
01.12.2009 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] enka1 [*]

  S T I H N I  !!!

  superkarma: 0 01.12.2009, 11:02:05
 2. avatar
  [4] femme [*]

  já jsem svého tátu zahlédla v životě jen jednou, vychovával mě otčím, se kterým jsem si v dětství báječně rozuměla, ale jen do doby, než jsem začala dospívat, pak mu na mně začalo vadit všechno Sml80 

  superkarma: 0 01.12.2009, 10:08:37
 3. [3] janina01 [*]

  kat — #2 Katy nic si z toho nedělej, já tátu stále mám, ale co z toho, zajímá ho jenom pivo, že by si se mnou hrál, nebo mě vzal ven, nebo si hrál později s vnoučaty, nic ... prostě nic a já jen vím, že ho mám a vlasně už k němu nic necítím. Včera mu zemřel bratr a já plakala, zemřel sám a je mi to moc líto. Prostě někdy se ta rodina nevyvede, vyvedla se aspoň mě a jsem moc ráda.

  superkarma: 0 01.12.2009, 10:05:39
 4. [2] kat [*]

  Moc hezký příběh. Trochu závidím...tátu jsem moc nepoznala, byly mi dva když se naši rozvedli..a pak jsem ho viděla asi 5xSml80 Nebyl to dobrý otec, pije...ovšem dodnes mám pocit, že mi něco podstatného uteklo, že jsem nezažila to co jiní zažívají....že místo vedle mě je prázdné..že kus mě samé chybí...Sml80

  1. na komentář reaguje janina01 — #3
  superkarma: 0 01.12.2009, 08:51:30
 5. avatar
  [1] SENSITIVESKIN [*]

  Ach jo, já jsem taky sirotek Sml15

  superkarma: 0 01.12.2009, 08:18:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme