Očkování proti chřipce vynechala také čtenářka Lissey. Ta je přesvědčená, že pokud je člověk zdravý, s chřipkou si poradí. Její názor si můžete přečíst samy.

Také tomu věřím, milá Lissey, prevence je důležitá, a když už nemoc přijde, určitě přežijeme i bez očkování. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Nenechala jsem se očkovat ani já a nedala ani svou dceru. Manžel se také rozhodl nedat se očkovat, přesto že je očkování letos od naší pojišťovny zdarma. Myslím si, že je lidský organismus i tak vystavován velké zátěži co se životního prostředí týče. Každý rok se objeví nějaký další nově zmutovaný kmen chřipky - všechny ty asijské ptačí či jiné mutace - a tak by člověk zanedlouho nestačil vyrábět a očkovat lidstvo hned proti té a za chvíli zas proti další formě této choroby. Pokud je chřipková epidemie, snažíme se vyhýbat velkým shromážděním lidí, pokud je to možné. Odpustíme si návštěvy kina a divadla a různých obchodních domů a podobně. Pokud je člověk jinak zdravý, jsem přesvědčena, že si s chřipkou poradí. Jistě to nebude vyležené přes víkend, ale s patřičnými léky a s dalšími podpůrnými přípravky by to měl běžný organizmus zvládnout. Znám ze svého okolí nejméně tři případy, kdy očkování mělo negativní reakce, přičemž jeden z nich byl dvoumetrový, stokilový chlap, ale chřipka ho skolila tak, že byl tři týdny odkázán na pomoc rodiny. Raději se tedy očkování vyhnu. Letos, tak jako jindy zkusíme prevenci. Otužování, vitamíny, odpočinek a také pozitivní mysl a dobrou náladu. Snad přežijeme i bez očkování. Doufám.

Lissey

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Očkování proti chřipce

  • Co si myslíte o očkování?
  • Jaké máte obecně zkušenosti s očkováním?
  • Máte nějaké očkování navíc?
  • Jste očkovaní proti chřipce?
  • Pomohlo vám očkování proti chřipce?

Napište mi, budu moc ráda. Za příspěvek jako vždycky odměníme jednu z vás, tentokrát balíčkem čaje Jemča (PIGI čaj s citronem a brusinkou, Kolekce zelených čajů a čaj se zázvorem a pomerančem). Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz. Heslo je CHŘIPKA. Předem děkuju!

čaje

Reklama