Bulvár

Snad nezaspí svatbu svých dcer

Vážené sovy i ranní ptáčata, redakce a Ženy-in!

Od narození jsem ranní ptáče. Světlo světa jsem spatřila o půl osmé ráno a dnes mohu s klidem říct, že jsem pěkně zaspala.
Ranní hodina, kdy o mně rodina ví, je už kolem šesté, ale manžela nikterak nevyvede z míry, když se ho často i ve čtyři hodiny ráno pološeptem zeptám, zda si dá se mnou ranní kávu. Přestože mu vstávání nedělá problémy, když má volno, rád si přispí. Někdy mi ovšem udělá radost a na moji kávičkovou nabídku z polospánku přikývne. Také se mnohdy stane, že jeho káva na stolku vychladne, neboť si svůj spánek nenechá vzít, a já si tu svoji vypiji v přítomnosti spícího manžela, zapnuté televize a otevřeného časopisu.
Dcera se nedá mými brzkými ranními rituály uchlácholit a spí kromě školního času do pozdních dopoledních hodin.
V každém případě si  v rodině vyhovujeme, i když já jsem ranní ptáče, dcera sova a manžel něco mezi tím.
Hodně kuriózně řešila ranní školní docházku moje teta /absolutní ranní spavec/, když měla dcery /moje sestřenice/ školou povinné. Holky ji nemohly vzbudit a často kvůli svojí mámě zaspávaly. Teta, která ráno nevěděla o světě, jim nemohla lhát, v té době ani soudružce učitelce, a tak vždy chodily ke zdravotnímu středisku. Tam udělaly v chodbě otočku, teta jim vysvětlila, že tam musela něco vyřídit, a šla s holkama do školy. Soudružkám učitelkám předala svoje dcery s tím, že ještě musela na středisko, a dcerám vlastně také nelhala, neboť na středisku opravdu byly. Jo, byly to tehdy pro tetu krušné chvíle, ale ranní vstávání byl pro ni naprostý mor. Nemohla si pomoct. Spánek byl silnější než všechno ostatní, co kvůli tomu musela absolvovat.TOALETA
Dnes jsou její dcery dospělé, vystudovaly i vysokou školu a příští rok se těšíme, protože se chtějí obě vdávat. A jestli se ptáte na moji tetu? Včera měla zrovna narozeniny. Dříve než po dvanácté hodině odpolední jsme jí volat a poblahopřát nemohli. Její dcera nám řekla, že ještě spí.
Teta je sova, takže se není čemu divit. Ráno prostě nefunguje, ale svatbu vlastních dcer rozhodně nezaspí. Čas pro své ANO si určitě na úřadě její dcery nařídí tak, aby si ho mohla vychutnat jejich milovaná máma.
Podotýkám, když se teta probudí, udělá do pozdních nočních hodin práce tolik, kolik někdo nestihne ani od brzkých hodin ranních.

S pozdravem Pivunka


Milá Pivunko,
vaše tetička je mi fakt sympatická :-)

   
13.11.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] vininka [*]

  Já ty spáče prostě nechápu.Asi jsem divná??????????????

  superkarma: 0 13.11.2006, 22:09:28
 2. avatar
  [3] femme [*]

  no mne budit v takovou nekřesťanskou hodinu někdo s dotazem, jestli chci kafe, tak nedožije východ slunce

  superkarma: 0 13.11.2006, 18:59:19
 3. avatar
  [2] Maca.M. [*]

  já jsem též ranní ptáče, narodila jsem se před osmou hodinou ranní, moje dcera je též ranní ptáče, též se narodila před osmou hodinou ranní, takže si vyhovujem, víc nás totiž v bytečku není!!!

  superkarma: 0 13.11.2006, 14:28:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme