Smutnou zprávu přinesl úterní podvečer – zemřel uznávaný skladatel Petr Hapka. Ve věku 70 let po sobě zanechal řadu nesmrtelných hitů jako S cizí ženou v cizím pokoji nebo Levandulová.

V březnu loňského roku podstoupil Hapka operaci kyčelního kloubu, poté se u něj ale projevila Alzheimerova choroba. Od té doby byl v péči své rodiny, která sídlí na Okoři.

Hapka je autorem mnoha slavných hitů, mimo jiné skládal hudbu i k filmům. Vzpomeňme například na Páni kluci, Den pro mou lásku nebo Panna a netvor. Nejzásadnější však byla jeho spolupráce s Michalem Horáčkem, s nímž se dal dohromady v polovině 80. let. Právě spolu napsali jednu z nejznámějších písní Levandulová.

„Byl to svérázný, jedinečný člověk. Zbude po něm díra v životě mém i lidí, kteří ho znali jen skrze muziku. V životě jsem se potkal se spoustou lidí, ale slovo génius bych použil jen pro jednoho. A to byl Petr Hapka. Štěstí je, že tu po něm zůstala jeho hudba,“ uvedl pro iDNES.cz Horáček.

Krom hudby proslavily Hapku i milostné avantýry. Hapka byl vyhlášený lev salónů, jeho poslední přítelkyně byla o dvě generace. Skladatel byl dvakrát ženatý a za svůj život si zvládl pořídit celkem sedm dětí.

Kterou píseň z dílna Petra Hapky jste si nejvíc oblíbily vy?

saf

Zdroj foto: Facebook

 

Reklama