Teď tu pro vás mám jeden příběh, který se odehrál během Vánoc před 20 lety. Poslala nám ho čtenářka Boros a musím říct, že je to velmi smutné povídání... Život je někdy krutý.

Milá Boros, mám slzy v očích... Když si uvědomím, co se taky může stát... Moc Vám děkuju, že jste napsala. Přeju Vám i Vaší rodině krásné vánoční svátky. A hezký den!


Pracuji v nepřetržitém provoze, takže Vánoce nevánoce, vždycky některé z nás slouží. Snažíme se, aby to tak nějak vyšlo, aby ty, co mají malé děti, nemusely na Štědrý den do práce - slouží bezdětné a nebo s dětmi odrostlými a snažíme se střídat (i když vrchní je jiného názoru). Zítra půjdu do práce a nedá mi, abych nevzpomněla na jeden velmi smutný Štědrý den před více než 20 lety.

Taky jsem sloužila denní. Měli jsme tenkrát pracoviště rozestrkaná po celém městě (teprve před 10 lety se všechny centralizovala do jednoho areálu). Bylo poměrně dost práce na to, že byl Štědrý den, ale všechno mělo teprve začít. Během dopoledne k nám přivezli pacientku s velkými bolestmi, po vyšetření ji lékař odeslal na jiné oddělení - kus dál. Bylo nám jí líto, ale pustili jsme ji z hlavy. Za 3 hodiny byla paní zpět s tím, že prošla všechna možná oddělené a posílají ji zase k nám. Situace se opakovala, opět na další oddělení jinam a odtud zase přes půl města jinam, aby po dalších 3 hodinách paní opět skončila u nás. Upozorňuji, že paní měla celou dobu dost bolesti a čekání na různé převozové sanitky jí rozhodně neprospělo. Nakonec ji náš lékař přijal na naše oddělení a hned se chystala operace. Složité na tom bylo, že anesteziologové byli jinde, ale nakonec tedy paní podstoupila operaci - vůbec se nevědělo, co jí vlastně je, jen se kroutila v bolestech břicha. Mladá žena, ale peroperační nález byl děsivý, i když nebyl z našeho oboru, ale nikam jsme paní nepřeváželi. Ke všemu ještě pooperační stav nebyl nic moc, neměli jsme žádnou JIP, kolegyně sloužila sama - byly jsme jí pomáhat všechny z celé budovy. Že budeme unavené z práce, bylo celkem pochopitelné, ale že to s námi tak zacvičí, to nás nenapadlo ani jednu. Na Nový rok jsem opět byla v práci, paní byla jakž takž a odpoledne jí přišla návštěva - manžel se 4 letou dcerkou. Holčička se na maminku vrhla s slovy: „Maminko, viď, že mi neumřeš“. Zemřela 10. ledna. Vždycky si na Štědrý den na tohle vzpomenu, jaké to dítě asi muselo mít Vánoce a děkuju za to, že se můžeme u stromku sejít všichni, i když je to někdy až po práci a někdy naopak brzo odpoledne, abych mohla jít na noční.

Boros

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Vánoce

  • Jaké vánoční zvyky dodržujete?
  • Co děláte k večeři?
  • Kdy zdobíte stromeček?
  • Díváte se na pohádky?
  • Chodíte na půlnoční?
  • Máte nějaké zajímavé vánoční historky?

Napište mi, budu se těšit. Tentokrát výherkyně získá Dárkový balíček Anti-stres (péče o pleť), kde je Denní krém 30 ml, Lotion 60 ml a Odličovací mléko 60 ml od firmy Les Fleurs Bach. Na vaše příspěvky se těším tradičně do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je VÁNOCE. Předem děkuju!

balik

Reklama