Přečtěte si příběh muže, který musel začít vařit, aby jeho život získal barvy. Není to pohádka, ale život.

Žil byl mladý muž, v dětství mu maminka vařila, starala se o něj a říkala, že doufá, že si najde hodnou ženu. Tomu muži říkejme třeba Honza.

Honza byl pracovitý a měl rád dobrá jídla. Jednoho dne potkal krásnou, usměvavou dívku, která se mu moc zalíbila. Říkejme jí třeba Matylda. Hanýsku sem, Hanýsku tam, to bylo, dokud byli svobodní.  

Ona mu vařila, on nehledal chyby a jedl. Kuchyně jako od maminky to nebyla, ale on měl oči pro ni a na talíř nehleděl. I ona si ho často a ráda všímala.

Jednoho dne za ním přišla, že čekají miminko. Neplánovali ho, ale ani se nesnažili mu bránit. Začali se těšit a plánovat svatbu.

Vzali se, narodil se jim Tomášek a Matylda svou péči přenesla na společného potomka. Kašičky, sunárky a další kojeneckou stravu Honza nejedl a Matylda chtěla po porodu zhubnout. Takže pojídala saláty a zrní.

chudák

Honza se cítil opomíjen, Matylda byla často unavená a on měl na talíři zrní. Říkal si: Nebudu králík. Přemýšlel, co mu ze života zbylo.

Hledat milenku? Dopadlo by to stejně, říkal si pro sebe. A třeba se to změní časem.

Začal vařit sám. Když mu nakoukla do hrnce, zahodila Matylda zrní a jedla s ním. Není tu něco špatně? Ptal se sám sebe Honza.

Z Tomáška se stalo batole a pak předškolák a Honza zjistil, že již vaří jen on. A Matylda vaří, jen když po něm něco chce. A co hůř, zjistil, že nevaří tak dobře jako on. I malý Tomášek se před jídlem ptal: „Kdo dneska vaří?“ A když zjistil, že tatínek, jásal. Když maminka, seděl smutně a v talíři se většinou jen rýpal příborem.

Honzu vaření začalo moc bavit, uvědomoval si, že jeho žena občas vaří úmyslně špatně, aby ji do kuchyně nepouštěl. Matylda si plnila povinnosti, ale o potěšení moc nešlo.

Z Tomáška se stal Tomáš, a když mu bylo 21 let, odešel z domova.

Zbyli doma jen Honza a Matylda. Honza se na sebe podíval do zrcadla a zjistil, že za těch 20 let, co vařil dobroty, přibral pár kilo nadváhy.

Podíval se i na svoji ženu, a ta kvůli němu nikdy neshodila, co při porodu nabrala, a k tomu přidala také pár kilo navíc.

kočička

Opět se zamyslel nad tím, zda si nenajít milenku.

Tentokrát však nevěděl jistě, zda nechce změnu. Začal jíst saláty a zrní a začal běhat. Zhubnul pěkných pár kilo. Matylda o změnu nestála. Nevšimla si, že se mění Honza.

A pak to přišlo. Honza potkal starostlivou ženu, která uměla vařit chutná a málo kalorická jídla. Z povinnosti se znova stalo potěšení a Honza se rozvedl.

Matylda zůstala sama, a když o tom dnes vypráví, hledá chybu u sebe a říká: Kdybych já se tenkrát snažila, nemusela jsem dnes být sama.

Když o tom dnes vypráví Honza, říká, že není nic víc sexy, než když mu jeho nová žena přinese talíř dobrého jídla na stůl.

Jen se bojí, aby neotěhotněla…

Reklama