Bulvár

Smutný příběh: Generál v sukních

Stalo se vám někdy, že jste se s prarodiči o něco přeli, protože jejich názory byly zastaralé? Takhel v kostce by se dalo popsat trápení čtenářky Januše. O to horší to však je, když se nedorozumění týká citů a vztahů v rodině...

Januše, držím palce, ať se to vyřeší - určitě v tom nejste sama!


Přeji hezký den,

před více jak 30 lety jsem se přivdala do rodinného domku rodičů mého muže. Tchýně i tchán mě přivítali jako dceru, kterou nikdy neměli. Já byla nadšená, protože jsem v panímámě viděla spřízněnou duši. Toto období vyvrcholilo narozením dcery. Babička i děda byli z ní doslova paf. Hlavně babi, protože ráda pletla, šila a teď konečně měla příležitost.

Po dvou letech se nám narodila druhá dcera a všem nám bylo krásně. Až, až do doby, kdy dcery „začaly brát rozum". I babička se změnila, začala být z ní „generál v sukních". Marně jsem jí domlouvala já, marně můj muž i tchán. Začala je sekýrovat a mě vyčítat, že jí neposlouchají, že mají svoje tvrdé palice.

Když děvčata dorostla do puberty, začala prožívat své první dětské lásky. Párkrát u nás zvonili „nápadníci". To vždycky babi vyběhla a začala na ně povykovat. Náš rozhovor s ní na toto téma skončil tím, že prohlásila: „No, když se takto ty vaše holčiny nestydatě chovají, to je rovnou můžete vozit na E55, abyste konečně z nich něco měli!"

Od té doby dcery i já s ní přestaly komunikovat. Tchán jí denně domlouval, stejně i manžel. Uzavřela se do sebe a přestala jí zajímat vlastní rodina.

Zdraví,
Januše

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Dnešní téma: Prarodiče

Pište mi své historky a příhody s dědečky a babičkami. Zajímá mě...

 • ... kdy vás prarodiče nejvíc vytočili.
 • ... kdy vás prarodiče nevíc rozesmáli.
 • ... kdy vás prarodiče nejvíc dojali.
 • ... nešvary svých prarodičů.

To vše čekám na redakčním e-mailu!

   
08.03.2010 - Blog redakce - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [6] peetrax [*]

  Tohle jsme měli doma, ještě v horším vydání. S tím rozdílem, že ani ze začátku z mamky ani nás nebyla dvakrát paf, mamce dělala zle atd. a k nám se chovala škaredě, jen sestřenice a bratranec od její dcery byli ti nej... Vůbec jsem s ní nevycházela, hádaly jsme se, ale ke konci života se to jaksi urovnalo... i s mamkou. Před rokem umřela, ale nechybí mi.

  superkarma: 0 08.03.2010, 18:13:48
 2. [5] magdulali [*]

  Doufám, že nebudu taková tchyně. To bych raději umřela.Sml65Sml80

  superkarma: 0 08.03.2010, 15:49:54
 3. avatar
  [4] OlgaMarie [*]

  Tak tohle dělala moje máma neteři. Opravdu trapárna na entou! Chvíli u mě neteř v 7. třídě bydlela a chodila do školy u nás. Jasně, že pro ni hned přišli kluci, zda s nimi může ven. Já je znala od plínek a i jejich rodiče. Mámě nestačilo, že je já znám, začala je vyslýchat, neteř rudá až na pr...i. Byla jsem z toho také vyjevená, jak i ty kluky urážela. Řekla jsem jí jasně, že pokud má holka bydlet u mě, budu já rozhodovat, zda smí s někým ven jít nebo ne. Pak ještě běhala co pět minut na balkón, kde se courají. Korunovala jsem to vzteky dotazem, že by mě zajímalo, co ve 13 vyváděla. 

  superkarma: 0 08.03.2010, 15:04:26
 4. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  Sml79 to je smutný, snad se to zase urovná s babičkou Sml79

  superkarma: 0 08.03.2010, 14:49:34
 5. avatar
  [2] 13042000 [*]

  Tak to je dost drsné.

  superkarma: 0 08.03.2010, 14:46:37
 6. [1] Anai [*]

  Ona se babička asi změnila, že začala být zrovna v klimakteriu, ne? Některé ženy pak začnou žárlit na mladé a jsou protivné, to je možné.... akorát je fakt blbý, že zrovna namířila na své vlastní vnučky. Sml15

  superkarma: 0 08.03.2010, 14:45:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme