ne všechny příběhy končí šťastně. Čtenářka s nickem kobližka se snažila pomoci zraněné srnečce, ale marně. Nepomohli ani ti, kteří to mají v popisu práce. Ta bezmoc je asi to nejhorší

Dobrý den, ani se mi nechce věřit, že už to byly dva roky. Přiběhla za mnou vnučka, že viděla u lesa v kolejišti ležet zraněnou mladou srnečku. Byla jsem doma sama, horko se dalo krájet, ale nemohla jsem odmítnou pomoc,i když jsem absolutně nevěděla, co si počnu.

Letěly jsme tam spolu jako splašené, protože už za necelou hodinku měla projet další lokálka. Vůbec jsem si nechtěla představit, co by jí tak asi čekalo.....sotva jsem lapala po dechu, ale místo jsme našly. Jenže, pomoci jí nebylo. Zkusila jsem jí nadzvednout a z kolejí odstranit, ale ve smrtelném boji kopala kolem sebe a já jsem nebyla schopná jí nijak pomoci.

Mlátila hlavičkou, jako by měla něco s páteří, vůbec jí neudržela. Oči už měla kalné a koukaly se jinam....vzala jsem mobil a volala jsem na polici, vylíčila situaci, ale „pan důležitý“ mi zdělil, že je tam sám a nemá auto na výjezd, ať si zavolám nějakého myslivce. Stačila jsem mu jenom říct, že jsem venku v přírodě, nemám při ruce telefonní seznam a nikoho takového neznám......a pak jsem se rozbrečela.

Nechtěla jsem ale tu smutnou atmosféru přenést i na vnučku.Byl nádherný den, všude to vonělo polními bylinami a srnečka pomalu odcházela.Tak jsme s tou mojí holkou alespoň natrhaly trávu, kopretiny a už ani nevím, co to bylo, obložily jsme srnečce hlavu, aby měla pocit, že leží v trávě a ne mezi pražci a myslím ,že brzy už o ničem nevěděla.

Jen nechápu dva lidi - toho strojvůdce, který jezdí lokálkou asi tak 30km rychlostí, že jí v kolejišti nezahlédl a prostě někam nezavolal a pak toho blbce, který si seděl pohodlně u telefonu na služebně a nepomohl.

Vím, že to není klasický příběh o zvířecím sirotkovi, ale nakonec i ta malá srnečka byla na svém konci sama......

Jinak přeju krásný den, kobližka.

Milá kobližko, udělala jste, co bylo ve vašich možnostech a správně jste zavolala na policii. Tam by měli mít kontakt na lesní správu, nebo myslivecké sdružení. Jak by jinak řešili karamboly se zvěří na silnicích? Jemu se prostě „jenom“nechtělo. A strojvůdce? Vlak se asi nedá zastavit, a srnky si možná nevšiml.

Jinak to asi musel být hrůzný zážitek pro vás i pro vaši vnučku

Text nebyl redakčně upraven

Reklama